Baráž o extraligu: Jihlava v prvním zápase dokonale zaskočila Budějovice

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Kdo čekal, že Budějovice s hvězdami z NHL v sestavě budou Duklu přehrávat, ten musel být hodně zklamán. Vyrovnaný průběh mělo utkání pouze do první jihlavské branky, kterou vyrovnával bývalý kapitán Horácké Slavie Petr Altrichter ve třinácté minutě první třetiny na 1:1. Pak už se Jihlavští vezli na velké vlně euforie. Budějovice se nezmohly téměř na nic a po zásluze prohrály před téměř vyprodaným hledištěm vysoko 5:1.

HC Dukla Jihlava – HC České Budějovice 5:1 (4:1, 1:0, 0:0) stav série - 1:0 , : , : , : , : , : , : .

Dukla : Masalskis - Šmarda, Kuchyňa, Ficenc, Punčochář, Devečka, Malena, Zajac - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Vostřák, Vala, Klimt - Padělek, Říha, Lubina - Rytnauer, Altrichter, Hlouch

Č.Budějovice : Turek (41. Chábera)- Martínek, Krstev, Neckář, Ference, Gřegořek, Gýna, Mucha, Kotaška - Dvořák, Prospal, Pletka - Rob, Brabenec, Kropáč - Sailer, Bělohlav, Šimánek - Hřebejk, Musil, Havelka

Branky: 13. Altrichter (Hlouch), 14. Jeslínek (Bakus, Ficenc), 16. Padělek (Lubina), 17. Jeslínek, 33. Lubina (Padělek, Devečka) - 12. Šimánek (Brabenec).
Rozhodčí: Rejthar, Šindler - Pešek, Kareš. Vyloučení: 9:9, navíc Říha (JIH) 10 min. a Bělohlav (CEB) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0 Diváci: 7200

Začátek utkání byl vyrovnaný. Několik náznaků šancí na obou stranách a opatrný hokej, naznačovaly, že asi žádný ze soupeřů nebude chtítm otevřít hru. Pak se ale stalo něco co jihlavský stadion už doliho nepamatuje. Nejprve rozvlnil síť za Masalskisem budějovický Jiří Šimánek a prvoligista vedl ve dvanácté minutě 1:0. Vedení jakoby hráče z jihu Čech ukolébalo. Výsledkem toho byla vyrovnávací branka v jejich síti. Petr Altrichter udělal Turkovi kličku v brankovišti a s přehledem zasunul do odkryté brány - 1:1. Krátce nato, se prosadil rychlík ve žlutočerveném dresu Michal Jeslínek a Dukla vedla 2:1. Minuta šestnáctá znamenala třetí gólovou radost pro zaplněné ochozy a dvoubrankové vedení Dukly. Střelcem tohoto důležitého gólu byl tentokrát Aleš Padělek. Vynikající čtyřminutovku Jihlavy zakončil svým druhým gólem Michal Jeslínek – sedmnáctá minuta - 4:1. Nešťastný Roman Turek si téměř nesáhl na kotouč a jeho tým již prohrával 4:1. Asi by musel dlouho přemýšlet kdy se mu tohle stalo naposledy. Druhá třetina byla vcelku vyrovnaným bojem, ale hráči Budějovic se nemohli prosadit přes pozornou obranu Jihlavanů. Naopak Dukla se dostávala do slibných příležitostí. Jednu z nich využil Ladislav Lubina a stanovil tak i konečné skóre – třicátá třetí minuta 5:1. Třetí třetina byla odehrána podobně jako druhá. Snad jedimou změnou bylo to, že v bráně Budějovic nastoupil místo Romana Turka Jan Chábera. Hosté se nemohli prosadit a s přibývajícím časem se jim na hokejky vkrádala nervozita, čehož důkazem bylo i několik zakázaných uvolnění za sebou. Jelikož se Jihočechům nepovedlo vstřelit rychlý gól, kterým by se ještě mohli vrátit do zápasu bylo patrné, že již šetřili síly na další utkání, které se hraje již v sobotu 19. března optět v Jihlavě a opět od 17:30.

Tvoří se nová soupiska, koho uvidíme v Moravských Budějovicích?

22.03.2024

Zažijte finálový víkend! Vstupenky na světový šampionát jsou stále k dispozici

22.03.2024

HST táhne! Návštěvnost i sledovanost zápasů patří v rámci Chance ligy k nejvyšším