Bez gólu se vyhrát nedá, Horáci se z Lapače vrací s prázdnou

Herně to nebylo špatné, přesto se však třebíčská družina vrací ze Vsetína s prázdnou. K bodovému zisku nepomohla Horákům ani střelecká převaha. Domácí Valaši tak zvítězili 3:0. Další zápas je na programu v sobotu proti Šumperku.

28.kolo, středa 17.2.2021
VSE VSE
3:01:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 9. A. Zeman (Kudělka, Berger), 49. Březina (Berger, Štach), 60. Šilhavý (Vítek). Rozhodčí: Dědek, Cabák – Hanzlík, Zedník. Vyloučení: 4:2. Využití: Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 3:0.
VHK Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka, Štach, J. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Babka, Vlach, Kucharczyk – Hořanský, Šilhavý, D. Vítek – Bednář, Zeman, Berger.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Vodička, Nedbal, Chalupa, Furch, Tejnor, Vodný – Šťovíček, Bittner, Psota – Beránek, Nedvídek, Hrubec – Malý, Brabenec, Š. Kratochvil – Křehlík, Michálek, Oščádal – Vedral.

První zápas po reprezentační přestávce zavedl bílé hvězdy na Lapač, kde se svěřenci trenérů Barvíře a Dolníčka postavili domácímu VHK. Úvod první dvacetiminutovky přinesl svižný hokej z obou stran, vsetínského brankáře Gábu prověřil Jakub Malý, střela šikovného mladíka skončila na betonech domácího maskovaného muže. Do další slibné pozice se dostal Šťovíček, ale ani on neuspěl. Za Valachy odpověděl po rychlém kontru dvou proti jednomu Vlach, bývalý extraligový útočník však nedokázal trefit puk, a tak Pavel Jekel zasahovat nemusel. To už neplatilo při průniku Davida Březiny, navrátilec do vsetínské sestavy provětral Jekelovu lapačku. Skóre se poprvé pohnulo v deváté minutě, kdy se na brankovišti nejlépe zorientoval Adam Zeman, jehož dorážka přisoudila domácímu souboru vedení 1:0. Horáci poté vystupňovali tempo, hodně vidět byl zejména agilní Malý, člen reprezentačního výběru do osmnácti let vsetínské defenzivě nejednou pořádně zamotal hlavu. Zahanbit se nenechal ani další mladík Brabenec, nicméně s jeho pokusem si David Gába poradil. Totéž platilo o svižné ráně Michala Vodného, který kvůli marodce zadních řad opět pendloval mezi útokem a obranou. Na konci první periody tak na světelné tabuli svítil stav 1:0 ve prospěch Valachů.

Druhá dvacetiminutovka začala vsetínskou přesilovkou, vyloučený Michal Furch si na trestné lavici poseděl celé dvě minuty, protože Horáci dokázali početní nevýhodu ubránit. To mužstvo z Vysočiny nastartovalo, neboť borci v bílém byli prakticky celé prostřední dějství lepším týmem na ledové ploše. Vše se přitom odvíjelo od bruslení, právě v tom měli Třebíčští navrch, z čehož vyplynula celá řada brankových příležitostí. Pálili Brabenec nebo Kratochvil, pozornost brankáře Gáby otestoval také Bittner, ale ani on červené světlo rozsvítit nedokázal. Byl to právě David Gába, kdo držel akcie VHK nad vodou, nebýt jeho, tak Vsetín o vedení 1:0 záhy přišel. Nicméně Horákům nepřálo v klíčových chvílích ani tolik potřebné štěstíčko. Když se pak v přesilovce netrefil Lukáš Nedvídek, jemuž naservíroval puk přesnou přihrávkou na kruh Michal Vodný, bylo zřejmé, že ve druhé třetině už žádný tým branku nevstřelí. Před třetí periodou proto Valaši stále vedli nejtěsnějším možným náskokem 1:0.

Také třetí dějství se neslo v duchu třebíčské snahy o vyrovnání, avšak osmělil se i soupeř. Ve čtyřiačtyřicáté minutě měl obrovskou šanci vsetínský Gorčík, který se před Pavlem Jekelem objevil zcela sám. Neuspěl. Fantom ve sněhobílé masce předvedl spolehlivý zákrok, který Horáky udržel na dostřel. Patrně rozhodující moment celého střetnutí přišel deset minut před koncem základní hrací doby. Rychlý kontr Vsetínských vyřešil Jan Berger přihrávkou na nekrytého Davida Březinu, který se nemýlil 2:0. Zpět do zápasu mohl bílé hvězdy vrátit Psota, jenže ten o pár vteřin později nezamířil přesně. A tak čas utíkal. V závěru třetí periody dostala Třebíč výhodu přesilovky, trenéři Barvíř s Dolníčkem ji navíc znásobili odvoláním Pavla Jekela, ale ani zesílená výhoda 6/4 ke gólu nevedla. Ba naopak. Do prázdné branky se přes celé kluziště trefil Vojtěch Šilhavý a pečetil vítězství Vsetína 3:0.

Autor reportáže - Pavel Mandát

Luboš Jenáček - VHK ROBE Vsetín

Byl to svižný zápas s velkým nasazením na obou stranách. Bylo vidět, že se zápas hrál po deseti dnech, takže nebyl takový klid na hokejkách. Náš tým bych chtěl pochválit za velmi dobrou obrannou hru, soupeř měl sice opticky v několika pasážích hry navrch, ale myslím si, že do nějakých vyložených šancí jsme je až na výjimky nepouštěli. Byla tam asi dvě přečíslení, která jsme zvládli díky výbornému výkonu brankáře Gáby, ale jinak bych řekl, že kluci hráli velmi obětavě. Měli jsme spoustu zablokovaných střel. Sami jsme sice nevystřelili tolikrát, jak bychom si doma představovali, ale byli jsme produktivní. Je dobře, že jsme první zápas po pauze zvládli.

David Dolníček - SK Horácká Slavia Třebíč

Myslím, že jsme z obou stran viděli svižný hokej. Bylo vidět, že je po pauze a oba týmy mají dost sil. My jsme spokojení s předvedenou hrou, ale nejsme spokojení s proměňováním dvou až tří přečíslení. Domácí tam dotlačili jednu skrumáž před bránou, nám se to nepovedlo. Jak říkám... Šedesát minut jsme předvedli to, co jsme chtěli, ale bohužel nám to tam dneska nespadlo. Bez gólu se vyhrát nedá.