Menu +

Bílé hvězdy budou v pondělí na domácí půdě bojovat o body s přerovskými Zubry

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia v sobotu přehrála svou pražskou jmenovkyni a na cestu domů si přibalila cenné tři body do tabulky Chance ligy. Soutěž však pokračuje dále a Bílé hvězdy před sebou mají velmi náročný program. Hned v pondělí je totiž čeká domácí utkání s přerovskými Zubry. Přerov v posledním kole nedokázal najít recept na ústeckého brankáře Stezku a Slovanu podlehl 0:1. To Horácká Slavia nastřílela do sítě soupeře pět branek a z hlavního města si odvezla plný počet bodů. V přerovském dresu září Roman Pšurný, který vede kanadské bodování Zubrů a zároveň je i nejlepším nahrávačem a střelcem týmu. V kádru Bílých hvězd úřaduje Lukáš Nedvídek, který má ještě o čtyři body více než prve jmenovaný hráč. Divákům by neměly uniknout ani výkony Adama Rašky, který je s jednadvaceti body druhý v kanadském bodování Horácké Slavie. Nenechte si proto zápas mezi těmito celky ujít. Utkání mezi Třebíčí a Přerovem začíná v pondělí v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

HC Zubr Přerov

Hokejový klub byl v Přerově založen roku 1928. Klub působil v moravské hokejové župě pod názvem SK Přerov. K zápasům využíval přerovský tým sokolský stadion.

V sezóně 1955/1956 se Přerovu podařilo postoupit z krajského přeboru do divize. Tréninky probíhaly v Prostějově a v Olomouci a často v pozdních večerních hodinách. Přerov ovšem v divizi setrval jen do sezóny 1969/1970. Následovala totiž sestup zpět do krajského přeboru.

V roce 1971 se Přerov dočkal zprovoznění nového zimního stadionu a v sezóně 1972/1973 také návratu do divize. Netrvalo dlouho a Přerov se z divize probojoval do třetí nejvyšší české hokejové soutěže. Přerovští fandové měli zanedlouho znovu důvod k radosti. Jejich tým se dostal znovu o ligu výše. V roce 1881/1882 se Přerov dostal na další metu. Vyhrál totiž druhou ligu a po kvalifikaci se dostal i do té první. Po sezóně 1993/1994 se hokejisté Přerova vrátili do druhé ligy. Hned následující rok se však Přerovu podařilo do první ligy znovu postoupit. Další pád o ligu níže zažil Přerov až po sezóně 1997/1988.

Následovala řada a řada nezdárných pokusů o návrat do první ligy. Podařilo se to až v sezóně 2015, a Přerov se tak mohl po sedmnácti letech radovat z postupu do druhé české nejvyšší hokejové soutěže.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Lukáš Nedvídek (12+12)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (12+12)

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (12+12)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 94,66%, Lukáš Dostál 91,89%, Dominik Svoboda 80,65%, Pavel Jekel 82,95%

Statistiky hráčů Přerova

nejlepší střelec: Roman Pšurný (7+13)

nejlepší nahrávač: Roman Pšurný (7+13)

lídr kanadského bodování: Roman Pšurný (7+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Lukáš Klimeš 91,03%, Milan Klouček 93,13%, Michal Šurý 88,24%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

HC RT Torax Poruba 2011 - SK Horácká Slavia Třebíč 3:5

SK Horácká Slavia Třebíč - VHK Robe Vsetín 6:2

HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 po samostatných nájezdech

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 0:1

HC Slavia Praha - SK Horácká Slavia Třebíč 2:5

Poslední odehrané zápasy Přerova

HC Zubr Přerov - LHK Jestřábi Prostějov 4:3 po samostatných nájezdech

SK Trhači Kadaň - HC Zubr Přerov 3:4

HC Zubr Přerov - Rytíři Kladno 3:2

AZ Residomo Havířov - HC Zubr Přerov 2:1 po prodloužení

HC Zubr Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem 0:1

Sestava Třebíče z minulého utkání: Dostál (Do. Svoboda) – Bilčík, Szathmáry, V. Čejka, D. Mikyska, R. Čermák, Nedbal – Vodný, Raška, Střondala – Malec, Nedvídek, Paták – Süss, Škvrně, Havlát – J. Čejka, M. Novák, Ferda – Mlynář.

Sestava Přerova z minulého utkání: Klimeš (Šurý) – Pala (A), Čáp, Padrnos, Zbořil, R. Černý, Malina, M. Pohl – T. Doležal (C), T. Sýkora, Moučka (A) – Milan Procházka, Pšurný, Sikora – Kopta, Hejcman, Navrátil – Rachůnek, M. Kratochvíl.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Třebíčští vycestují k poslednímu zápasu v sezóně do Havířova, pro něj to je zápas o play-off

25.02.2019
Pozvánky na zápas

Poslední vystoupení před domácím publikem - přijede Jágrovo Kladno - INFO

21.02.2019
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří k dalšímu utkání do Kadaně, budou bojovat o body s tamními Trhači

19.02.2019