Bílé hvězdy doma proti Litoměřicím poprvé padly

T ř e b í č - Svěřenci Kamila pokorného museli už v první periodě dotahovat. Bleskurychle však na trefu hostů odpověděl Lukáš Forman. Třebíčští hokejisté pak dokonce zásluho Matěje Psoty otočili zápas, ale závěrečná část základní hrací doby už patřila hostům. Za ty se postupně prosadila trojice hráčů, a rozhodla tak o osudu utkání. Parta okolo kapitána Ladislava Bittnera tak poprvé v letošní sezoně doma nestačila na soupeře.

25.kolo, středa 30.11.2022
2:41:1, 1:0, 0:3
LTM LTM
Branky a nahrávky: 10. Forman (Hunkes, Michalčuk), 30. Psota (Vodný, Bořuta) – 7. Kuťák (Slavíček, Procházka), 50. Ton (Koláček, Kracík), 51. Holý (Válek, P. Svoboda), 56. Kracík (Ton, Koláček). Rozhodčí: Jechoutek, Cabák – Maňák, Veselý. Vyloučení: 4:2, navíc Michálek (TRE) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 811. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Vodný, Krliš – Meluzín, D. Michálek, Ferda – Michalčuk, Šilhavý, Svoboda.
HC Stadion Litoměřice: To. Král – Hampl, Jebavý, Veber, Výtisk, J. Šedivý, Holý, Š. Němec – Koláček, Jícha, Válek – Slavíček, Kuťák, Procházka – P. Svoboda, Kracík, Ton – Cikhart, M. Vitouch, Jiruš.

Jako první z výraznější šance zahrozili hosté, za které zakončoval po přihrávce od Lukáše Válka Josef Koláček, ale jeho bekhendový pokus se mezi tři tyče nevešel. V další výrazné příležitosti už ale Kališníci uspěli. Na střelu Josefa Slavíčka ligy zareagoval Pavel Jekel vytyčením levého betonu, ale následná bezprostřední dorážka od Filipa Kuťáka už skončila za zády třebíčského maskovaného hrdiny.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Nejprve se Radim Ferda marně snažil procpat kotouč pod betonem brankáře Krále, ale v další výraznější akci už to jeho kolegům vyšlo. Od modré čáry nahodil puk na branku Lukáš Forman a brankář Kališníků pravděpodobně vůbec nic neviděl. Proto také skončil černý nesmysl za jeho zády. Ke konci třetiny přišel ještě nedovolený zákrok z domácí strany.

Přestože si Litoměřice přenesly i podstatnou část přesilové hry na start druhé periody, tak nedokázaly přijít na kloub obraně bílých hvězd. Naopak po konci trestu zahrozil Matěj psota, který pelášil sám na branku, ale v rozhodující chvíli podklouzl a nedokázal ideálně zakončit. Kališníci měli štěstí i po vhazování v obraném pásmu, kdy okamžitě pálil Martin Dočekal.

Bílé hvězdy se nakonec přeci jen dočkaly a otočily skóre v početní výhodě. Matěj Psota se po pasu od Michala Vodného snažil v předbrankovém prostou vymyslet výhodnou pozici pro Ladislava Bittnera, ale jeho přihrávku dokázal obránce Holý srazit. Naneštěstí však jen zpět na Psotovu hůl. Na toho pak zívala odkrytá brána a třebíčský kanonýr nezaváhal.

Zápas se lámal v závěrečné periodě. Během minuty a několika sekund hosté získali své vedení zpět. Josef Koláček nejprve poslal střílenou přihrávku na hůl mladého Petra Tona, který ji usměrnil do třebíčské sítě. O obrat se postaral Jan Holý, který si z mezikruží vybruslil až do pozice za hranici kruhu a ležícího Jekela překonal. Tečku za zápasem udělal Jaroslav Kracík. Tomu připravil trefu do prázdné branky v přečíslení Petr Ton.

Autor: Viktor Pavlovec

Radim Skuhrovec po utkání Třebíč - Litoměřice 2:4

Kamil Pokorný po utkání Třebíč - Litoměřice 2:4

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme nezískali body, ale zápas měl svůj vývoj. První třetina byla vyrovnaná, možná jsme měli i víc ze hry, stejně jako ve druhé třetině. Tam jsme dokonce šli do vedení. Myslím si, že jsme byli o něco aktivnější v útočném pásmu, Litoměřice mají své protiútoky hodně rychlé a nebezpečné, chodí z nich do přečíslení. My jsme se snažili tomu zamezit, ne vždy nám to vyšlo. Ve třetí třetině přišly série takových mini chyb, kdy náš důraz nebyl na takové úrovni, abychom soupeře zastavili. Z toho přišel gól na 2:2 a vzápětí na 3:2, což samozřejmě s klukama zamávalo. I když jsme se snažili dostat se ve skóre zpátky, tak i přes to, že nějaké šance jsme měli, tak se to nepovedlo. Hlavní příčinu porážky vidím v tom, že jsme nebyli produktivní a druhou je pak to, že soupeř nás trestal hodně nekompromisně za jakékoli polochyby.

Radim Skuhrovec – HC Stadion Litoměřice: Po vítězném utkání je hodnocení vždycky pozitivní, ale musím říct, že se nám dnes nedařilo vést utkání úplně podle našich představ a plánu, jaký jsme dnes měli. Nedařily se nám moc ani přesilové hry, kterými jsme si moc nepomohli. Jsme ale strašně šťastní, že jsme na tak horké půdě, jako je tady v Třebíči, zvítězili. Vítězství je krásné, ale nejedeme domů úplně spokojeni, čeká nás ještě docela dost práce. Ve druhé třetině nám pomohl velmi dobrý výkon brankáře, ten nás držel ve hře i v poslední části. Třetí třetinu jsme se snažili změnit styl hry, hráči to nasáli, a to nás dovedlo k úspěchu a k tomu, že na tabuli svítí naše vítězství.