Menu +

Bílé hvězdy míří k dalšímu utkání do hlavního města, kde se střetnou se svou přažskou jmenovkyní

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Kolotoč Chance ligy pokračuje. Horácká Slavia vyráží do hlavního města, kde bude bojovat o důležité body se svojí pražskou jmenovkyní. Poslední zápas mezi těmito celky vyzněl lépe pro Bílé hvězdy, které po úspěšně zvládnutých nájezdech braly dva body. Vítěznou branku vstřelil třebíčský šikula Adam Raška. Horácká Slavia se může spolehnout na svého elitního střelce a zároveň i nahrávače v jedné osobě Lukáše Nedvídka. Nedvídek je s jedenácti vstřelenými brankami a dvanácti nahrávkami v elitní desítce kanadského bodování celé soutěže. Bitva dvou Slavií začíná v sobotu v 15:00 v pražském Edenu.
Sdílejte článek
 

HC Slavia Praha

Tento ryze pražský klub vznikl v roce 1900 pod názvem SK Slavia Praha. Od roku 1994 až do roku 2015 byla Slavia pravidelným účastníkem nejvyšší české hokejové soutěže.

V roce 1994 přišel do Slavie litvínovský odchovanec Vladimír Růžička. Vladimír Růžička byl jedním ze strůjců postupu pražské Slavie z baráže do extraligy. Většina týmů po postupu do nejvyšší české hokejové soutěže, přivede do svého kádru rozdílové hráče. Výjimkou nebyla ani pražská Slavia. Do týmu přišel Miroslav Hořava a Tomáš Jelínek. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Pražané postoupili do play off hned ve své první sezóně.

Před následující sezónou zamířil do Slavie hvězdný střelec Viktor Ujčík společně s útočníky Michalem Supem ze Sparty a Ivem Prorokem z Litvínova. Elitní útok pražské Slavie tvořilo trio Růžička, Ujčík, Prorok. Tato úderná formace dokázala kompletně rozebrat soupeřovu obranu a jejich akce málokdy končily nezdarem. Navíc měli Pražané v obraně velké eso. Obránce Hořava totiž posbíral ve 44 zápasech neuvěřitelných 41 přihrávek. Ve čtvrtfinále však Slavia nestačila na České Budějovice.

Extraligu ale hokejisté pražské Slavie vyhráli až v sezóně 2002/2003. U úspěchu byl i Vladimír Růžička. Tentokráte už se ovšem neproháněl s hokejkou po kluzišti, ale stál na střídačce jako hlavní trenér.

Ještě jednoho zlatého úspěchu dosáhla Slavia v sezóně 2007/2008. Zajímavostí je, že ji k jejímu druhému titulu dovedl znovu Vladimír Růžička, který s tímto pražským klubem spojil většinovou část své hráčské i trenérské kariéry. Málokterý trenér dokázal vydržet na střídačce jednoho mužstva tak dlouho, jako Vladimír Růžička.

V sezóně 2014/2015 nastal velký zvrat událostí. Na postu hlavního trenéra skončila dlouholetá opora Slavie Vladimír Růžička. Pražské Slavii se sezóna nevydařila podle představ a po neúspěchu v baráži zamířil tento tradiční klub do druhé nejvyšší české hokejové soutěže. Hned v následující sezóně se sice Slavia do baráže vrátila, ale uspět se jí nepodařilo.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Lukáš Nedvídek (11+12)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (11+12)

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (11+12)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 94,66%, Lukáš Dostál 91,71%, Dominik Svoboda 80,65%, Pavel Jekel 82,95%

Statistiky hráčů Slavie Praha

nejlepší střelec: Jan Veselý (12+7)

nejlepší nahrávač: Jan Novák (1+11)

lídr kanadského bodování: Jan Veselý (12+7)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Dominik Šorf 92,05%, David Honzík 90,96% Patrik Polívka 87,23%, Lukáš Sochůrek 86,07%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Frýdek - Místek 6:0

HC RT Torax Poruba 2011 - SK Horácká Slavia Třebíč 3:5

SK Horácká Slavia Třebíč - VHK Robe Vsetín 6:2

HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 po samostatných nájezdech

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 0:1

Poslední odehrané zápasy Prahy

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slavia Praha 3:6

HC Slavia Praha - SK Trhači Kadaň 2:3 po samostatných nájezdech

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 3:2 po prodloužení

HC Slavia Praha - AZ Residomo Havířov 2:3 po prodloužení

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha 2:4

Sestava Třebíče z minulého utkání: Dostál (Do. Svoboda) – Bilčík, Szathmáry, L. Vágner, Vl. Brož, Bartejs, D. Mikyska, V. Čejka – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, Havlát – Malec, Tadeáš Král, Paták – Süss, Škvrně, M. Novák.

Sestava Prahy z minulého utkání: Šorf (Sochůrek) – J. Novák (C), Hrdinka, Steinocher, J. Drtina (A), Saňa, Barák, Štibingr – M. Ondráček, Šagát (A), L. Krejčík – J. Veselý, Vlček, J. Doležal – Tejral, Furch, Heldák – Šmerha, Pochobradský, Matějka.

Podobné články

Pozvánky na zápas

V sobotu opět doma! Přijede Ústí nad Labem

včera
Pozvánky na zápas

Zápasové tempo nepolevuje! Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou

18.02.2020
Pozvánky na zápas

Boj Horácké Slavie o desítku bude pokračovat zápasem s Trhači

16.02.2020