Menu +

Bílé hvězdy míří po bravurním vstupu do sezony bojovat o další body do Přerova

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia se poprvé v letošní sezoně představí na ledě soupeře. Její autobus totiž vyráží směr Přerov, kde budou ve hře další tři body do tabulky. Parta okolo kapitána Ladislava Bittnera vstoupila do nového ročníku Chance ligy velmi slibně, když dokázala na svém ledě zvládnout měření sil se svou jmenovkyní. Nadcházející soupeř Třebíče nicméně ve své premiéře také nezahálel, a i on naplno bodoval. I když se zápas zpočátku nevyvíjel ve prospěch Zubrů. Ti totiž museli po první třetině otáčet skóre 3:1, ale obrat byl nakonec dokonán už v základní hrací době. To třebíčská parta o svém vítězství rozhodla v přesilových hrách. Trefila se v nich totiž hned čtyřikrát. Další šanci na ukázaní svého hokejového umu budou mít hokejisté Horácké Slavie v sobotu v 17:00 na zimním stadionu v Přerově.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy zahájily Chance ligu před domácím publikem v derby dvou Slavií. V něm byla úspěšnější ta Horácká, která trestala nedisciplinovanost soupeře. Z přesilových her totiž padly hned čtyři branky, z nichž všechny měla na svědomí Třebíč. Navíc se za Třebíč hned z kraje sezony prosadila její nová akvizice v podobě Vojtěcha Šilhavého. Hned dvakrát se do statistik navíc zapsal i trojlístek Psota, Vodný, Dočekal. Za hosty se prosadil pouze Maxim Havrda a to už v první třetině, pak už úřadovali pouze domácí, kteří své fandy přivítali gólovým koncertem. Nyní je ale vše zapomenuto a tým se chystá na důležitý zápas mezi mantinely přerovských Zubrů.

Horácké Slavii v zápase s Pražany pomohl i Lukáš Doudera, který Třebíči vypomáhá formou střídavých startů z Českých Budějovic. Horácká Slavia tak ještě více vyztužila svůj kvalitní obraný val. Navíc bude Lukáš působit ve známém prostředí, jelikož dres Horácké Slavie neoblékal poprvé.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Matěj Psota (2+0), Michal Vodný (0+2), Martin Dočekal (0+2)

nejlepší střelec: Matěj Psota (2+0)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (0+2), Martin Dočekal (0+2)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 95,45 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Tureček, Bořuta, Hunkes, Doudera, Poizl, Forman, Furch – Holec, Šilhavý, Dočekal – Psota, Bittner, Vodný – Ferda, D. Michálek, Krliš – Mat. Novák, Malý, Mat. Svoboda.

HC Zubr Přerov

Zubři si své přípravné zápasy již tradičně zpestřili Zubr Cupem, který v létě pravidelně pořádají. Celkem před novou sezonou Přerov sehrál sedm utkání v nichž třikrát padl, třikrát zvítězil a jednou remizoval.

Zubři před novou sezonou na posilách rozhodně nešetřili. Přivedli produktivního Davida Březinu z konkurenčního Vsetína a jako přestupovou bombu ohlásili angažování Zdeňka Okála, který má za sebou roky strávené ve Zlíně. Ten v té době působil v extralize. Draky vyměnil za Zubry Rok Macuh, který se hned v prvním duelu blýskl dvěma trefami. Obranu by měl vyztužit Tomáš Chroboček, jež patřil v minulé sezoně k základním stavebním kamenům obrany Havířova. Ale ani on nezabránil jeho sestupu. Navíc bude mít Přerov k dispozici i mladé hráče z extraligových kubů.

Úvodní klání vyšlo Zubrům na výbornou, jelikož se tým na ledě soupeře po prohrané první periodě nepoložil a v Litoměřicích se postaral o parádní obrat. Lví zásluhu na tom měl dvougólový Macuh. Je ale jasné, že Přerov nebude chtít stále dotahovat a udělá vše proto, aby v dalších bitvách nemusel dotahovat skóre jako v Kalich aréně.

Statistiky hráčů HC Zubr Přerov

lídr kanadského bodování: Rok Macuh (2+0)

nejlepší střelec: Rok Macuh (2+0)

nejlepší nahrávač: Robert Černý (0+1), Jiří Krisl (0+1), Jiří Goiš (0+1), Matyáš Gréč (0+1)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Michael Petrásek 90 %

Sestava Přerova z minulého utkání: Petrásek – Kudělka, Černý, Hrdinka, Chroboček, Ševčík, Krisl, Gréč – Doležal, Kratochvil, Jakub Svoboda – Březina, Pechanec, Jan Svoboda – Dvořák, Macuh, Goiš – Indrák, Ministr, Dobša.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou chtít natáhnout sérii výher na ledě Poruby

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy na svém ledě přivítají nováčka soutěže, zlínské Berany

30.09.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká premiérové střetnutí s ligovým nováčkem Pardubicemi B

27.09.2022