Dresy s ikonou Vladimíra Bouzka přinesly štěstí! Z Ústí si vezeme tři body

T ř e b í č - Třebíč do utkání v Ústí nad Labem nastoupila v dresech s ikonou Vladimíra Bouzka v rámci projektu Legenda legendám. První třetina sice skončila remízou, ale ve druhé periodě Třebíčští nasázeli tři branky a rozhodli o zisku tří bodů. Skvělý debut zaznamenal Daniel Krenželok, ten si v prvním zápase připsal hned dvě branky! Ve středu se Horácká Slavia znovu představí ve speciálních dresech, tentokrát před svými fanoušky proti Sokolovu.

46.kolo, pondělí 27.1.2020
UNL UNL
2:41:1, 1:3, 0:0
Branky a nahrávky: 16. Krliš (Svoboda, Jelínek), 36. Filip (Vl. Brož, Kordule) – 5. Bittner (Furch, P. Kratochvíl), 23. Krenželok (Václavek), 27. Šťovíček (Szathmáry, Nedvídek), 37. D. Krenželok (Nedvídek). Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 430. Střely na branku: 22:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – M. Vágner, Müller, Vl. Brož, Mareš, Zukal, Hes – Krliš, Svoboda, Tůma – Filip, Kordule, Severa – O. Bláha, Dörner, Jelínek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Furch, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Kowalczyk, D. Krenželok, Hort – Laš, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Michálek, Václavek, Ferda – Malec, Tadeáš Král, T. Havránek.

První šanci zápasu měl ústecký Brož, s jehož bekhendovou střelou si poradil pozorný Pavel Jekel. V 5. minutě utkání rozsvítili poprvé červené světlo hosté. Ladislav Bittner chirurgicky přesně tečoval nahozený kotouč od Michala Furcha a domácí brankář byl bezmocný. Chvíli na to mohli jít hosté do dvoubrankového vedení, když Psota po šťastném odražení puku zůstal sám před Stahlem, ten svůj tým ale dokázal podržet.

Bíle hvězdy na svého soupeře i nadále tlačily. Pramenila z toho další obrovská příležitost Šťovíčka, který kombinoval s Bittnerem. První jmenovaný nedokázal trefit poloprázdnou svatyni. Do kabin se ale odcházelo za vyrovnaného stavu. V 16. minutě se z čista jasna prosadil Václav Krliš, který se nemýlil z mezikruží.

V úvodu druhého dějství vrátil Daniel Krenželok vedení na stranu třebíčských hokejistů. Jeho střela zpoza obránce lízla tyč Stahlovy branky a zaplula do sítě. Ve 27. minutě bylo na střídačce Třebíče ještě veseleji. Učebnicově zahraná přesilovka, na jejímž konci stál Martin Šťovíček. Ten z pravého kruhu uklidil kotouč za záda domácího gólmana.

V čase 35:50 se domácím v přesilové hře podařilo snížit. Vladimír Brož ranou od modré čáry sice pouze trefil rameno Pavla Jekela, ale s dorážkou si už dokázal poradit Matyáš Filip. Přesně 45 sekund poté si Třebíčští dokázali vybojovat dvoubrankové vedení zpět. Z druhé vlny si nabruslil do koncovky Daniel Krenželok, jenž obdržel přihrávku od Lukáše Nedvídka a svým druhým gólem v zápase vrátil pohodu svému týmu. Na konci 38. minuty předvedl nejlepší zákrok večera hostující Pavel Jekel. Filip našel zpoza branky Severu, který pohotově pálil z prostoru mezi kruhy, ale třebíčský fantom z tohoto souboje vyšel jako vítěz.

Dlouho jsme čekali na první vážnější šanci třetí třetiny. Ta přišla až ve 49. minutě po ráně domácího Müller, Jekel byl však znovu připraven. Další příležitost si vytvořil ústecký útok v 53. minutě, když puk doputoval po hezké kombinaci k Tůmovi. Jemu ale střela z první nevyšla a vůbec netrefila branku. Pár sekund před koncem ještě mohl pečetit vítězství hostů Psota. Proti byl ale domácí brankář Stahl, který vytáhl parádní zákrok a nedovolil tak svému soupeři skórovat popáté.

Tomáš Mareš - HC Slovan Ústí nad Labem: Prohráli jsme, ale to utkání jsme odehráli se ctí. Do zápasu jsme šli pouze s patnácti hráči a dohrávali jsme se třinácti. Kluci to dnes odmakali a v žádném případě si nezaslouží negativní reakci fanoušků, která byla v úvodu utkání.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Pro nás to bylo dnes strašně těžké utkání, protože Slovan hraje dobře ve středním pásmu a je to těžké se přes to prokousat fyzicky. Mají také výborné brejky, které umí využívat, takže jsme museli být celých šedesát minut organizovaní. Jsme strašně rádi za tři body, myslím si, že jsme byli lepším týmem, ale to vítězství se nerodilo vůbec lehce. Je to další krůček k tomu, abychom zvládli to desáté místo.