Horáci se z Edenu vrací s prázdnou, o víkendu je čeká derby

T ř e b í č - SK Horácká Slavia Třebíč zajížděla na led pražské Slavie a očekávalo se vyrovnané utkání. A tak tomu také bylo. Domácí se dostali do vedení, které dokázal vymazat prvním gólem v seniorském hokeji Kowalczyk. Následně se však Slavia dostala po krásné akci znovu do vedení a to už nepustila. Třebíčští srdnatě bojovali až do posledních vteřin, ale zvrátit nepříznivý stav už nedokázali. V sobotu bude na našem ledě hrát Dukla Jihlava, kde budeme potřebovat vaši podporu!

14.kolo, středa 16.10.2019
SLA SLA
3:11:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 7. J. Doležal (Vrdlovec), 30. Kuťák (Všetečka), 44. Šteiner (P. Hořava) – 25. Kowalczyk (T. Havránek). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 646. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HC Slavia Praha: Michajlov – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Ryzák, Barák, Hejda, Steinocher – Šmerha, Vampola, Hlaváč – J. Doležal, Vrdlovec, Vlček – M. Ondráček, Kuťák, Všetečka – Jar. Brož, Furch, Šteiner.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Nedbal, Kowalczyk, Furch, Forman, Jenáček, D. Mikyska, V. Čejka – Vodný, Bittner, Nedvídek – T. Havránek, Šťovíček, Michálek – Jenyš, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Paták, Václavek, Ferda.

Začátek utkání se obešel bez vážnějších šancí, když se hrálo hlavně ve středním pásmu. První vážnou situaci přinesla 5. minuta, kdy Michal Vodný našel na pravém kruhu zcela volného Lukáše Nedvídka, jehož střelu z první vychytal domácí brankář. V 6. minutě měli Horáci k dispozici přesilovou hru, kterou nedokázali zužitkovat a v 7. minutě navíc přišel zásah pražské Slavie, když po chybě jednoho z Horáků ujížděli do přečíslení dva na jednoho, JIŘÍ DOLEŽAL dostal kotouč za Jekela a otevřel skóre zápasu. Následovala pasáž hry, ve které se oba týmy dokázaly usadit v útočném pásmu, ani jeden si ale nedokázal vytvořit vyložené šance. Dobrou příležitost přineslo až vyloučení Jakuba Jenáčka v závěru třetiny, domácí si v přesilové hře vytvořili tlak a párkrát dokázali ohrozit Pavla Jekela.

Druhé dějství hry začalo o poznání aktivněji, slávisté byli nebezpečnějším celkem. Žádná ze střel z holí domácích hráčů se však neujala a skóre zůstalo beze změny. To se měnilo až po chvíli, Tomáš Havránek krásně našel na levé straně útočného pásma DANIELA KOWALCZYKA, který dostal dostatek času na zakončení a svým prvním gólem v seniorském hokeji srovnal stav utkání. Vstřelený gól tempo zápasu ještě zvýšil a oba týmy ohrozily brankáře soupeře, aktivnějším týmem nadále zůstávali domácí. V polovině utkání vrátil Slavii vedení FILIP KUŤÁK. Ten společně s Robinem Všetečkou ujížděl do přečíslení dva na jednoho na jehož konci mohl pohodlně zakončit do odkryté branky. Druhý gól Pražanů tempo hry uklidnil a domácí si hubené vedení drželi. Šance přinesl až závěr periody, nejprve při rychlém protiútoku z levého kruhu pálil Pavel Jenyš, jehož dobrou střelu Michajlov vyrazil a poté následoval závar před brankou třebíčských s nímž si obrana poradila.

Začátek poslední třetiny přinesl třetí gól pražských hokejistů, Petr Hořava našel krásnou nahrávkou z vlastního obranného pásma rozjetého DAVIDA ŠTEINERA a ten z pravého kruhu přesnou ránou propálil Jekela. Další šance přišla ve 49. minutě při přesilové hře domácích, kotouč se po buly dostal před branku hostů, kde stál Tomáš Šmerha, pozorného Jekela v brance však nepřekonal. Druhá polovina poslední části zápasu toho příliš nenabídla. Třebíčským se nedařilo dostávat do šancí a sešívaní se naopak nikam nehnali. V závěru utkání to hosté zkusili bez brankáře, což bylo ještě posíleno vyloučením domácích. Z této situace vytěžily Bílé hvězdy pouze jednu střelu a Horácká Slavia si tak veze z Prahy porážku 3:1.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Tak s Třebíčí máme vždycky vyrovnaný zápasy. Jsme za to hrozně rádi, že se nám podařilo vyhrát. Jak říkal kolega, zápas vyrovnaný s šancemi na obou stranách a myslím si, že jsme byli o malinko lepší a zaslouženě jsme vyhráli.

Jaroslav Barvíř (SK HS Třebíč): Já si myslím, že první dvě třetiny jsme viděli vyrovnaný hokej, bohužel nás v těch třetinách srazily hrubý individuální chyby, který soupeř z přečíslení potrestal a nás to stálo výsledek dnešního utkání, protože soupeř byl efektivní v koncovce. Po třetím gólu jsme se dostali do útlumu a už jsme nebyli tak nebezpeční a přesní a myslím, že ten třetí gól to rozhodl úplně. My na jeden gól budeme vyhrávat těžko, s tou útočnou fází, předbrankovým prostorem a celkově hrou v útočným pásmu musíme něco udělat. Ondra Malec měl v sobotu před utkáním střevní potíže a má antibiotika a má chřipku. Naděje, aby nastoupil v sobotu není. Má antibiotika na týden a pak podstoupí další vyšetření a tam uvidíme co dál.