Menu +

Horácká Slavia bude pokračovat v boji o play-off na ledě své pražské jmenovkyně

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy míří k dalšímu utkání do Prahy, kde se utkají s tamní Slavií. Horácká Slavia bude bojovat o důležité body, které potřebuje k zajištění místa ve vyřazovacích bojích. Třebíčští hokejisté v posledním odehraném utkání podlehli jihlavské Dukle 3:6. Bílé hvězdy do utkání vstoupily velmi dobře a svému soupeři zasadily dvě tvrdé rány hned v úvodu zápasu. Dukla však utkání nakonec otočila a zvítězila. Horácká Slavia ale předvedla skvělý týmový výkon a bojovala až do úplného konce. Pražané v posledním odehraném zápase na ledě ústeckého Slovanu neuspěli, a domů se tak vraceli bez bodového zisku. Bílé hvězdy se s pražskou Slavií v letošní sezóně střetly celkem třikrát a pokaždé vyšly z utkání jako vítězné mužstvo. Bitva dvou Slavií začíná v pondělí v 18:00 v pražském Edenu.
Sdílejte článek
 

HC Slavia Praha

Tento ryze pražský klub vznikl v roce 1900 pod názvem SK Slavia Praha. Od roku 1994 až do roku 2015 byla Slavia pravidelným účastníkem nejvyšší české hokejové soutěže.

V roce 1994 přišel do Slavie litvínovský odchovanec Vladimír Růžička. Vladimír Růžička byl jedním ze strůjců postupu pražské Slavie z baráže do extraligy. Většina týmů po postupu do nejvyšší české hokejové soutěže, přivede do svého kádru rozdílové hráče. Výjimkou nebyla ani pražská Slavia. Do týmu přišel Miroslav Hořava a Tomáš Jelínek. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Pražané postoupili do play off hned ve své první sezóně.

Před následující sezónou zamířil do Slavie hvězdný střelec Viktor Ujčík společně s útočníky Michalem Supem ze Sparty a Ivem Prorokem z Litvínova. Elitní útok pražské Slavie tvořilo trio Růžička, Ujčík, Prorok. Tato úderná formace dokázala kompletně rozebrat soupeřovu obranu a jejich akce málokdy končily nezdarem. Navíc měli Pražané v obraně velké eso. Obránce Hořava totiž posbíral ve 44 zápasech neuvěřitelných 41 přihrávek. Ve čtvrtfinále však Slavia nestačila na České Budějovice.

Extraligu ale hokejisté pražské Slavie vyhráli až v sezóně 2002/2003. U úspěchu byl i Vladimír Růžička. Tentokráte už se ovšem neproháněl s hokejkou po kluzišti, ale stál na střídačce jako hlavní trenér.

Ještě jednoho zlatého úspěchu dosáhla Slavia v sezóně 2007/2008. Zajímavostí je, že ji k jejímu druhému titulu dovedl znovu Vladimír Růžička, který s tímto pražským klubem spojil většinovou část své hráčské i trenérské kariéry. Málokterý trenér dokázal vydržet na střídačce jednoho mužstva tak dlouho, jako Vladimír Růžička.

V sezóně 2014/2015 nastal velký zvrat událostí. Na postu hlavního trenéra skončila dlouholetá opora Slavie Vladimír Růžička. Pražské Slavii se sezóna nevydařila podle představ a po neúspěchu v baráži zamířil tento tradiční klub do druhé nejvyšší české hokejové soutěže. Hned v následující sezóně se sice Slavia do baráže vrátila, ale uspět se jí nepodařilo.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Silvester Kusko (21+23), Lukáš Nedvídek (21+22)

nejlepší nahrávač: Silvester Kusko (21+23)

lídr kanadského bodování: Silvester Kusko (21+23)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 92,53%, Pavel Jekel 88,97%, Dominik Svoboda 92,42%

Statistiky hráčů Slavie Praha

nejlepší střelec: Lukáš Krejčík (15+8)

nejlepší nahrávač: Martin Šagát (4+24)

lídr kanadského bodování: Martin Šagát (4+24)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Dominik Šorf 89,59%, Lukáš Sochůrek 84,09%, Jan Růžička 91,16%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Frýdek - Místek 3:2 po samostatných nájezdech

HC RT Torax Poruba - SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 po samostatných nájezdech

SK Horácká Slavia Třebíč - VHK Robe Vsetín 6:0

HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 po prodloužení

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 3:6

Poslední odehrané zápasy Prahy

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slavia Praha 6:1

HC Slavia Praha - SK Trhači Kadaň 5:2

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 3:4 po prodloužení

HC Slavia Praha - AZ Residomo Havířov 4:5

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha 5:4

Sestava Třebíče z minulého utkání: Dostál (Jekel) – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, Forman, Bilčík, D. Mikyska, V. Čejka – Havlát, Nedvídek, Kusko – T. Havránek, Psota, Vodný – Střondala, M. Novák, Süss – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Malec.

Sestava Prahy z minulého utkání: J. Růžička (Šorf) – Štibingr, J. Novák, Hrdinka, Duda, Hejda, Saňa, Barák – L. Krejčík, Vrdlovec, Šteiner – Najman, Všetečka, Šagát – M. Ondráček, Furch, Šmerha – J. Doležal, Kubica, Vlček.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horácká Slavia se v další domácí přípravě střetne s prostějovskými Jestřáby

21.08.2019
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy vyhlíží první letošní derby s jihlavskou Duklou

17.08.2019
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká první utkání mimo domácí mantinely v Prostějově

14.08.2019