Menu +

Horácká Slavia představuje zbrusu nové dresy, modrou variantou vzdává hold bývalým hráčům a připomíná tradici klubu

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Třebíčský hokejový klub vstupuje do další sezóny v úplně nové sadě dresů. Červenou a bílou variantu vystřídala bílá a modrá sada. První domácí duel proti Litoměřicím odehrají hráči v modrých dresech, neboť první čtvrtinu hrají všechny domácí týmy v tmavých variantách dresů. Design nových dresů ctí jednoduchost, která byla znakem i minulých trikotů, navíc ale přináší zcela nový prvek. Všechny symboly na dresu jsou totiž vyšívané, což dává dresu úplně jiný rozměr a kvalitu. Tu si ostatně pochvalují i samotní hráči. Pro představení dresů byl záměrně vybrán den, kdy má náš tým volný los a těší se na středeční souboj s Litoměřicemi.
Sdílejte článek
 

Nové sady dresů jsou pojaty v minimalistickém a jednoduchém designu. Dominantním prvkem je vyšívaný nápis HST, což je stylizovaný název našeho klubu, pod nímž jej většina fanoušků v Chance lize zná a s nímž se nyní budou setkávat častěji.

„Chtěl bych touto cestou poděkovat našim partnerům, kteří v minulých letech na dresu byli, že nám vyšli vstříc a respektovali čistotu provedení dresů bez sponzorských log. Myslím, že díky tomu dres vypadá opravdu hezky. Po vzoru NHL jsme přistoupili k vyšívanému provedení nápisu, jmenovek i čísel a malých hvězdiček na ramenou. Navíc jsme přistoupili k tomu, že dresy doplňují červené kalhoty, takže i tato klubová barva je zastoupena. Navíc celý tým nafasoval zcela nové stejné rukavice, takže celek působí velmi kompaktně. To bylo naším cílem. Jde o výjimečný design dresu, který se už nemusí opakovat. Tímto stylem, který navazuje na dresy z retro utkání proti Českým Budějovicím, které byly také v modré variantě, uzavíráme kapitolu oslav devadesáti let od založení našeho klubu. Navíc modrých dresů v Chance lize mnoho nenajdete,“ říká k novému provedení dresů Martin Svoboda, jenž měl při schvalování této varianty také své slovo.

I marketingový manažer klubu, Daniel Šlapák, přidává k novým sadám trikotů svůj komentář. „Nové dresy svojí modrou barvou navazují na tradici z let, kdy klub ještě hrával pod hlavičkou Elitexu, či Západomoravských strojíren. V té době se hrávalo například i v oranžových dresech s logem ZMS a tehdejší hráči také šířili slávu našeho klubu a udržovali jeho tradici. S tím souvisí i znak města Třebíče, o jehož umístění na dres jsme museli žádat a město nám vyšlo vstříc, za což děkujeme. Možná se na toto období trochu zapomíná, ale v historii klubu hrálo svou roli. Věříme, že nové dresy se budou líbit a hlavně, že v nich hráči budou předvádět dobrý hokej a bavit naše fanoušky.“

Těmi nejdůležitějšími, kdo mají ke dresům co říci, jsou ale ti, kdo je budou oblékat přes hlavu a reprezentovat v nich náš klub a naše krásné město, tedy hráči. O vyjádření jsme požádali nového kapitána Václava Čejku a střelce první branky Horácké Slavie v nové sezóně Tadeáše Krále. Oba si dresy pochvalovali a oba zmínili i první vítězství, kterého tým v novém oblečení dosáhl.

„Mně se nejvíc líbí jednoduchý design nových dresů. Oproti minulému roku je to opravdu velká změna, ale moc se mi líbí. K té jednoduchosti bych zmínil i kvalitu zpracování dresů. Povedlo se nám v nich hned v prvním zápase v Ústí vyhrát, a tam se nám to v poslední době moc nedařilo, takže nám přinesly i štěstí,“ pochvaluje si nový kapitán a jeden z největších bojovníků Chance ligy, který se po ledové ploše prohání s číslem 14 na dresu.

„No, dresy jsou parádní. V kabině jsou kluci nadšení a všem se moc líbí. Je super, že ty dresy v modré i bílé variantě máme doplněné v kombinaci s červenými kalhotami a stejnými rukavicemi. Je fajn, že jsme je mohli hned pokřtít výhrou a věřím, že v tom budeme pokračovat,“ přidává své postřehy Tadeáš Král, jenž nové dresy pokřtil první brankou, když v Ústí nad Labem ve vítězném utkání vyrovnával na 1:1.

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Podobné články

Aktuální zprávy

Vyjádření HST k článku v Třebíčském Deníku

04.07.2019
Aktuální zprávy

VIDEO: Letní přání fanouškům od hráčů HST

29.06.2019
Aktuální zprávy

Další fotbalový mač odehráli hokejisté v Šebkovicích

27.06.2019