Menu +

Horácká Slavia představuje zbrusu nové dresy, modrou variantou vzdává hold bývalým hráčům a připomíná tradici klubu

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Třebíčský hokejový klub vstupuje do další sezóny v úplně nové sadě dresů. Červenou a bílou variantu vystřídala bílá a modrá sada. První domácí duel proti Litoměřicím odehrají hráči v modrých dresech, neboť první čtvrtinu hrají všechny domácí týmy v tmavých variantách dresů. Design nových dresů ctí jednoduchost, která byla znakem i minulých trikotů, navíc ale přináší zcela nový prvek. Všechny symboly na dresu jsou totiž vyšívané, což dává dresu úplně jiný rozměr a kvalitu. Tu si ostatně pochvalují i samotní hráči. Pro představení dresů byl záměrně vybrán den, kdy má náš tým volný los a těší se na středeční souboj s Litoměřicemi.
Sdílejte článek
 

Nové sady dresů jsou pojaty v minimalistickém a jednoduchém designu. Dominantním prvkem je vyšívaný nápis HST, což je stylizovaný název našeho klubu, pod nímž jej většina fanoušků v Chance lize zná a s nímž se nyní budou setkávat častěji.

„Chtěl bych touto cestou poděkovat našim partnerům, kteří v minulých letech na dresu byli, že nám vyšli vstříc a respektovali čistotu provedení dresů bez sponzorských log. Myslím, že díky tomu dres vypadá opravdu hezky. Po vzoru NHL jsme přistoupili k vyšívanému provedení nápisu, jmenovek i čísel a malých hvězdiček na ramenou. Navíc jsme přistoupili k tomu, že dresy doplňují červené kalhoty, takže i tato klubová barva je zastoupena. Navíc celý tým nafasoval zcela nové stejné rukavice, takže celek působí velmi kompaktně. To bylo naším cílem. Jde o výjimečný design dresu, který se už nemusí opakovat. Tímto stylem, který navazuje na dresy z retro utkání proti Českým Budějovicím, které byly také v modré variantě, uzavíráme kapitolu oslav devadesáti let od založení našeho klubu. Navíc modrých dresů v Chance lize mnoho nenajdete,“ říká k novému provedení dresů Martin Svoboda, jenž měl při schvalování této varianty také své slovo.

I marketingový manažer klubu, Daniel Šlapák, přidává k novým sadám trikotů svůj komentář. „Nové dresy svojí modrou barvou navazují na tradici z let, kdy klub ještě hrával pod hlavičkou Elitexu, či Západomoravských strojíren. V té době se hrávalo například i v oranžových dresech s logem ZMS a tehdejší hráči také šířili slávu našeho klubu a udržovali jeho tradici. S tím souvisí i znak města Třebíče, o jehož umístění na dres jsme museli žádat a město nám vyšlo vstříc, za což děkujeme. Možná se na toto období trochu zapomíná, ale v historii klubu hrálo svou roli. Věříme, že nové dresy se budou líbit a hlavně, že v nich hráči budou předvádět dobrý hokej a bavit naše fanoušky.“

Těmi nejdůležitějšími, kdo mají ke dresům co říci, jsou ale ti, kdo je budou oblékat přes hlavu a reprezentovat v nich náš klub a naše krásné město, tedy hráči. O vyjádření jsme požádali nového kapitána Václava Čejku a střelce první branky Horácké Slavie v nové sezóně Tadeáše Krále. Oba si dresy pochvalovali a oba zmínili i první vítězství, kterého tým v novém oblečení dosáhl.

„Mně se nejvíc líbí jednoduchý design nových dresů. Oproti minulému roku je to opravdu velká změna, ale moc se mi líbí. K té jednoduchosti bych zmínil i kvalitu zpracování dresů. Povedlo se nám v nich hned v prvním zápase v Ústí vyhrát, a tam se nám to v poslední době moc nedařilo, takže nám přinesly i štěstí,“ pochvaluje si nový kapitán a jeden z největších bojovníků Chance ligy, který se po ledové ploše prohání s číslem 14 na dresu.

„No, dresy jsou parádní. V kabině jsou kluci nadšení a všem se moc líbí. Je super, že ty dresy v modré i bílé variantě máme doplněné v kombinaci s červenými kalhotami a stejnými rukavicemi. Je fajn, že jsme je mohli hned pokřtít výhrou a věřím, že v tom budeme pokračovat,“ přidává své postřehy Tadeáš Král, jenž nové dresy pokřtil první brankou, když v Ústí nad Labem ve vítězném utkání vyrovnával na 1:1.

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Statistiky

Podobné články

Aktuální zprávy

Předprodej končí, zbývajících 500 lístků jde na pokladny

včera
Aktuální zprávy

Chcete vidět Jágra? Lístky rychle mizí, koupí přes aplikaci máte jistotu

19.02.2019
Aktuální zprávy

Hokejisté Horácké Slavie uspěli v anketě Sportovec Třebíče 2018

18.02.2019
×
Odehrané v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
Rytíři Kladno