Menu +

Horácká Slavia zahájila přípravu na další, už sedmnáctý prvoligový ročník

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Třebíčský hokejový klub došel v minulé sezóně až do semifinále, které končilo po šesti utkáních 18. března. Od té doby měli hráči volno na vyřízení osobních věcí a odpočinek po náročné sezóně. V pondělí 29. dubna se Horácká Slavia začala připravovat na už sedmnáctou prvoligovou sezónu. Co všechno hráče čeká a která nová jména se do přípravy zapojila, čtěte v následujícím článku.
Sdílejte článek
 

V úterý 30. dubna jsme tým vedený trenérskou dvojicí Kamil Pokorný – Radek Novák zastihli v posilovně na zimním stadionu, kde jsme hlavního kouče a sportovního manažera A – týmu požádali o informace k letní přípravě a složení kádru.

“Vzhledem k tomu, kdy jsme sezónu končili, jsme zahájili i lení přípravu, takže poprvé jsme se sešli v pondělí 29. dubna. Trénovat společně budeme do 27. června. Potom budou mít hráči zhruba osmnáct dní volno a znovu se sejdeme sedmnáctého července. Budeme znovu týden trénovat na suchu a na led bychom chtěli vyjet dvacátého třetího, nebo dvacátého čtvrtého července podle toho, jak se našim vynikajícím ledařům a strojníkům podaří nachystat led,“ přiblížil základní data suché části přípravy Kamil Pokorný, který společně s Radkem Novákem působí na lavičce A – týmu nepřetržitě od závěru roku 2010.

Průběh letní přípravy se nebude příliš lišit od let předchozích. Tým bude využívat nejen téměř stejné postupy a disciplíny, ale i stejná, či podobná osvědčená sportoviště jako v sezónách minulých.

“V prvním týdnu budeme absolvovat v pondělí a úterý jednofázový trénink, středa a čtvrtek pak dvoufázový. V pátek čeká hráče jeden trénink. Pak najedeme na standardní rytmus – pondělí, úterý, středa dvoufázový trénink, ve čtvrtek bude na programu delší dopolední tréninkový blok zakončený bazénem a regenerací. V pátek pak bude bývat jedna tréninková jednotka. Víkendy budou mít hráči volno. Chceme, aby hráči šli na led výborně silově a rychlostně vybaveni. Cílem letní přípravy je tohle do hráčů v co největší míře dostat. Co se týče sportovišť, tak chceme trošku změnit venkovní terény, aby to pro hráče, kteří jsou u nás delší dobu, nebylo tolik stereotypní. To bude asi jediná změna. Budeme využívat parádní in – line plochu na stadionu, taky posilovnu a už zmíněný bazén, navíc Hanka Nováková bude s hráči na Hájku dělat speciální cvičení. Stejně jako loni využijeme jednou týdně kolo a terén k výběhům,“ nastínil v krátkosti Kamil Pokorný, co čeká hráče ve více než desetitýdenní letní dřině.

Fanoušky ale určitě nejvíce zajímá, kdo se do letní přípravy zapojil, kolik hráčů z úspěšného kádru zůstalo, kolik a kteří noví hráči s mužstvem trénují. I na tuto otázku Kamil Pokorný odpověděl, má totiž ze své funkce sportovního manažera týmu mužů o těchto věcech dokonalý přehled.

“Do přípravy se zapojí všichni hráči, které máme pod smlouvou – brankáři Lukáš Dusík, Milan Máj a Karel Vejmelka. Z obránců Rosťa Malena a Jirka Peroutka, počítat můžeme i s Vlastou Bilčíkem, který je hráčem Komety, ale sezónu dohrával v Technice. Ta skončila sezónu teprve nedávno 18. dubna v baráži, takže Vlasta dostal ještě týden volno a k nám se připojí příští týden. Z útočníků máme Edu Kadelu, Davida Dolníčka, Milana Přibyla, Tomáše Vondráčka, Jakuba Čuříka, Martina Čecha a Lukáše Patáka. Z mladších hráčů jsme do přípravy s muži zařadili i vzhledem k jejich perspektivě v dalších sezónách Marcela Juráně, což je jeden z nejlepších starších dorostenců, hráč ročníku narození 1995, a Davida Horkého, ročník 1994, který hrál loni v juniorech a v juniorské extralize pomáhal i Jihlavě.
Pokračuje naše spolupráce s Kometou Brno, takže z ní máme i některé úplně nové hráče. Jak my, tak Kometa se netajila spokojeností s fungováním spolupráce. O tom svědčí i to, že do přípravy na nový ročník extraligy Kometa zařadila téměř všechny hráče, kteří loni hráli u nás. Myslím si, že spolupráce přinesla ovoce jak nám, tak i Kometě. Z úplně nových hráčů, kteří jsou u nás na zkoušku, jsou to brankář Dan Zelenka z juniorky Komety, chytal i druhou ligu za muže Břeclavi, obránci Tomáš Dittrich a Petr Zítka. Ten u nás byl už loni, moc toho sice neodehrál, ale chceme mu dát ještě prostor. Z útočníků jsou to Jan Wasserbauer, který hrál výborně v juniorce, ale naskočil už i za A – tým Komety, a Martin Zábranský, se kterým jsme se domlouvali už loni, ale nakonec dal přednost jiné štaci. Letos jsme se domluvili, že prostor u nás dostane a uvidíme, jak se toho chopí. Je to už starší hráč středního věku a pokud by šanci chytil pořádně za pačesy, pomohlo by to jemu i nám. Pokračujeme také ve spolupráci s Pardubicemi, ze kterých přichází Honza Škvor, velice produktivní bek pardubické juniorky, pravák, kterého chceme vidět a vyzkoušíme ho v přípravě. Svolení připravovat se s námi dostal Tomáš Kaut, s kterým jsme na podmínkách smlouvy už domluveni, ale ještě dolaďujeme poslední věci v rámci spolupráce s Pardubicemi. Zůstává u nás i Jarda Moučka, který u nás už nějaké zápasy odehrál a v přípravě určitě dostane prostor v zápasech a uvidíme, jak se s tím popere,“
vyjmenoval Kamil Pokorný všechny hráče, kteří se zapojili do přípravy v její první fázi.

Hokejovou veřejnost jistě zajímá situace u Viléma Buriana, který v minulé sezóně v Třebíči začal a odváděl tak výborné výkony, že si jich všimla Kometa Brno. Velkou část sezóny pak šikovný a urostlý forvard odehrál v jejím dresu a s brněnským klubem se zapojil i do přípravy na ročník 2013 - 2014.

“Kometa má zájem odkoupit hráčská práva na Viléma Buriana, protože jeho výkony v Brně zaujaly. Je už podepsaná smlouva na odkoupení práv, ve které je zahrnuto, že pokud by Vilda nebyl dostatečně vytížen, nebo nebyl třeba nominován k některým zápasům, tak má střídavé starty v rámci spolupráce k nám do Třebíče.
Chtěl bych i vysvětlit situaci u Lukáše Slámy. Jemu jsme nenabídli novou hráčskou smlouvu, protože jeho výkonnost v zápasech stagnovala a vzhledem k tomu by nebyl tolik vytížený, jako by hráč jeho věku měl být, a to by nebylo dobře. Vzhledem k tomu, co pro klub odvedl, jsme mu nabídli práci v Horácké Slavii, kterou zatím nepřijal. Takhle to je a takový je hokejový život.“

Horácká Slavia už má nasmlouvaná i přípravná utkání, kterých hráči absolvují hned dvanáct. V rámci nich odehraje Třebíč už třetí ročník Regionálního poháru s Duklou Jihlava a Havlíčkovým Brodem a bude útočit na už třetí vítězství v této sledované a prestižní regionální soutěži. Ve čtvrtek 8. srpna se v Třebíči představí brněnská Kometa, což bude pro fanoušky asi nejzajímavější z přípravných zápasů. Třebíčští se však utkají i s účastníkem baráže o extraligu, Olomoucí, a účastníkem slovenské extraligy HK36 Skalica. Pestrou přípravu zahájí 1. srpna duel s druholigovým Hodonínem a chybět nebude ani utkání se Šumperkem.

“Těšíme se na všechna přípravná utkání, protože už bude led. I hráčům, kteří nejsou úplně nadšení z drilu na suchu, je led určitě bližší. Samozřejmě pro diváky bude nejatraktivnější duel s Kometou, ale pro nás ty zápasy slouží především k tomu, abychom ve hře viděli nové hráče, abychom znovu vyzkoušeli náš herní systém, který chceme praktikovat, aby se dostal všem pod kůži a do krve. Od toho ty přípravné zápasy jsou, máme jich dvanáct, tak věřím, že je to dostatečný počet k tomu, abychom byli dobře přichystaní na mistrovské boje v sezóně,“ už dopředu se těší na druhou, ledovou část přípravy hlavní muž třebíčské střídačky.

Každá příprava má několik fází, postupně dochází k obměně kádru, noví hráči přijdou, ti kteří na zkoušce neuspěli, odejdou. Není to vždycky jednoduché, ale k hokeji to patří. Jsou i letos data, kdy bude k zužování kádru docházet pevně daná?

“Loni jsme si stanovili poměrně přesná data změn a úprav v týmu. Něco jsme splnili, něco ne, protože u některých hráčů jsme nebyli ještě rozhodnuti, byli na hraně, stále jsme se rozhodovali. Ono se to nějak vyvíjí, potom třeba přijde nabídka nějakého hráče z extraligy, takže ta situace se dost mění a není to jednoduché. Máme v přípravě blok tří zápasů v jednom týdnu mezi patnáctým a dvacátým srpnem, po kterém bychom chtěli kádr redukovat tak, abychom do posledních přípravných zápasů už šli s kádrem, který se co nejvíc bude blížit tomu, se kterým vstoupíme do sezóny. Letos jsme ale nenabrali moc hráčů, šli jsme podobnou cestou jako loni a věřím, že to bude opět cesta správná,“ zakončil povídání v průběhu úterního dopoledního tréninku třebíčský stratég Kamil Pokorný.

Podobné články

Aktuální zprávy

Jack Glover ukončil své působení v Horácké Slavii Třebíč

včera
Aktuální zprávy

POZOR ZMĚNA: Zápasy s Frýdkem a Benátkami se odehrají v náhradních termínech

17.01.2020
Aktuální zprávy

Reakce klubu na skutečný stav „A“ týmu SK HS Třebíč v den utkání s Prostějovem, kdy Prostějov nevyhověl naší žádosti o odložení utkání

16.01.2020
×
Odehrané 18:00 | Muži
SK Kadaň
SK Horácká Slavia Třebíč