JUNIOŘI | Stále neporaženi! Třebíčští mladíci vynulovali Chotěboř

T ř e b í č - Po páteční výhře na ledě Jindřichova Hradce vyzvala Třebíč poslední Chotěboř. Svého soupeře Bílé hvězdy jasně porazily 4:0 a připsaly si sedmé vítězství ze sedmi zápasů. V utkání si připsal tři body kapitán Válek, bodovala i juniorka Škrdlová. Za týden čeká třebíčské juniory cesta do Světlé nad Sázavou.

9.kolo, neděle 13.10.2019
4:02:0, 1:0, 1:0
CTB CTB
Branky a nahrávky: 11. Spilka (Škrdlová), 20. Válek (Marek, Mojdl), 31. Budín (Vedral, Válek), 41. Válek (Vlk, Vedral). Rozhodčí: Honza - T. Mezlík, Žák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dobrovolný – Škrdlová, Patočka, L. Marek, Budín, Koňařík, Vlk, Dvořák – Válek, Kotačka, Mojdl Vedral, Spilka, Makovička, Pacal, Bartoš, Trnka, Svoboda.
HC Chotěboř: Holcner (Pazderka) – Jaroš, V. Marek, Ludvík, Brdíčko – Pleskač, Kotrba, Hospodka, Kvaček, O. Marek, Petržílek.

První větší šance zápasu přišla v početní výhodě hostů, kdy střílel od modré Jaroš až moc přesně a trefil jen tyčku. V polovině třetiny padla první branka, domácí Škrdlová našla rozjetého Patrika Spilku, který v úniku zavěsil pod břevno. Chotěboř mohla vyrovnat z hole Pleskače, jeho pokus v situaci dva na jednoho brankář Dobrovolný lapil skvěle do lapačky. V poslední minutě první části vypálil od modré Marek, kotouč ještě dokázal před brankovištěm tečovat Patrik Válek a domácí šli do šaten za vedení 2:0.

Na začátku prostřední třetiny se Třebíč musela bránit čtyřminutovému oslabení, v něm byl nejblíže ke gólu Ludvík, ale jeho projektil orazítkoval břevno domácí branky. Ve 31. minutě předvedli Třebíčští velmi zdařilou kombinační akci, Vedral už mohl střílet, jenže ještě vybídl Ondřeje Budína a ten jednoduše zakončil do prázdné klece. Ve zbytku třetiny diktovali tempo domácí hokejisté, stav se již ale neměnil.

Po patnácti sekundách ve třetí třetině využil přesilovou hru pět na tři Patrik Válek, pro něj to byl třetí bod v utkání. Třebíčští ujeli následně dokonce dva na samotného brankáře, Svoboda pátý gól nepřidal, protože mu kotouč sjel z čepele a netrefil branku. V polovině poslední periody Chotěboř dostala pod tlak domácí hráče a po následném zakázaném uvolnění si střídačka Třebíče raději vzala oddechový čas. Závěr zápasu si Bílé hvězdy v poklidu pohlídaly a dokráčely za zaslouženou výhrou 4:0.

Tradiční oslava juniorů uprostřed ledové plochy.

TABULKA:

1. SK H.Slavia Třebíč 21 bodů (7 zápasů)
2. HC Světlá n. Sáz. 15 bodů (6 zápasů)
3. Vajgar Jindřichův Hradec 6 bodů (7 zápasů)
4. HHK Velké Meziříčí 6 bodů (7 zápasů)
5. HC Chotěboř 3 body (7 zápasů)

Radek Novák (SK HS Třebíč): Po páteční výhře jsme se chtěli zkoncentrovat na dnešní duel. To se povedlo a zaslouženě jsme vyhráli. Utkání bylo fyzicky velmi náročný, museli jsme být neustále ve střehu, za výhrou jsme si šli po celých 60 minut. Šimona Dobrovolného jsem chválil i v pátek a jsem jedině rád, že ho můžu pochválit i za dnešní výkon.

Václav Hospodka (HC Chotěboř): Přijeli jsme sem v deseti hráčích a proti takovému soupeři jsme moc šancí neměli. Můj názor ale je, že i přes tak nízký počet hráčů, jsme si jednu či dvě branky klidně zasloužili. Ale beru v úvahu to, že Třebíč byla silná a my jsme na víc neměli. Víc nás bohužel není, takhle do hrajeme celou sezónu. Blahopřeji soupeři, byl lepší.