Jestřábi podruhé zdolali Třebíč, té patřilo alespoň prodloužení a nájezdy

T ř e b í č - Týden zpátky Jestřábi porazili Bílé hvězdy na svém ledě zcela jasně 5:0. Nyní výsledek nebyl tak jednoznačný, i když to jednu dobu k němu směřovalo. V 37. minutě byl stav dokonce 0:4 pro celek hostů. Tým z Vysočiny se ale dokázal zvednout a snížit stav na 2:4 po zásluze Michálka a Matiaška. V následném prodloužení se trefil krásně Szathmary a v nájezdech se stal jediným střelcem třebíčský Filip Jirásek.

přát., čtvrtek 22.8.2019
2:40:2, 1:2, 1:0
PRO PRO
Branky a nahrávky: 40. Michálek (Psota), 46. Matiaško (Podlaha) – 2. Novák (Heřman), 5. Mrázek (Novák, Heřman), 32. Žalčík (Chlouba, Račuk), 37. Chlán (Ouřada, Krejčík). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 293. Průběh utkání: 0:4, 2:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda – Jenáček, Szathmary, Hort, Nedbal, Padrnos, Furch – Michálek, Šťovíček, Psota, Vodný, Nedvídek, Havránek, Malec, Král, Ferda, Jirásek, Matiaško, Podlaha, Paták.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Novotný, Husa, Krejčí, Březák, Mrázek, Chujac, Brančík, Muška – Chlouba, Krejčík, Popelka, Hrníčko, Heřman, Nouza, Ouřada, Chlán, Jandus, Žalčík, Račuk, Novák.

Úvodní vhazování zápasu získali hosté, kteří však kotouč dlouho na svých holích neudrželi. I přesto však Jestřábi udeřili jako první. Martin Heřman poslal kotouč z rohu kluziště do předbrankového prostoru, kde se v té době nacházel Matěj Novák, který obratem rozvlnil třebíčskou síť. Tadeáš Král se dostal do slibné příležitosti. Jeho zakončení však mířilo mimo tři tyče. Prostějov přidal i druhou branku. Matěj Novák předložil kotouč Jaroslavu Mrázkovi, který svižnou ranou z mezikruží překonal přesouvajícího se Svobodu. Martin Šťovíček hledal před brankou hostů Matěje Psotu, který kotouč jemnou tečí poslal těsně nad branku Neužila. Stejná situace se opakovala i o chvíli později. Tentokráte byl ale Psota zastaven Žalčíkem, který byl potrestán dvěma minutami za hákování. Horácké Slavii se však přesilovou hru v branku přetavit nepodařilo. Obrovskou šanci si naopak vytvořili hosté. Žalčík poslal přesný pas na Romana Chloubu, který měl před sebou odkrytou branku, ale nakonec jeho zakončení ztroskotalo na famózním zákroku Dominika Svobody. Třebíčský fantom v brance si poradil i s ranou Adama Popelky. Necelé dvě minuty před koncem první periody zamířil za podrážení na trestnou lavici Radim Ferda.

Prostějov si zlomek své přesilové hry přenesl i do druhého dějství, ale branku se mu vstřelit nepodařilo. Ouřada obdržel parádní přihrávku z prostoru mezi kruhy a nebezpečně vypálil. Třebíčský maskovaný hrdina si však s jeho střeleckým pokusem poradil. Martin Šťovíček poslal kotouč na hůl rozjetého Matěje Psoty, který jej naservíroval před branku Lukáši Nedvídkovi, kterému však černý nesmysl v rozhodující moment odskočil z čepele. Ze strany této trojice domácích hokejistů to však byla velmi pohledná akce. Za vražení na hrazení byl dvouminutovým trestem potrestán Šimon Szathmáry. Račukovu ránu zlikvidoval gymnastickým zákrokem skvělý Svoboda. Ani Tomáš Nouza se svojí ranou z nápřahu neuspěl. Bílé hvězdy se tak díky úžasnému Svobodovy ubránily. Psota se po zmatku v prostějovském obraném pásmu dostal ke kotouči, ale jeho ránu zastavila Neužilova lapačka. A ke slovu se dostali znovu hosté. Roman Chlouba se svou ranou z kruhu ještě neuspěl, ale dorážející Lukáš Žalčík už dokázal poslat odražený kotouč za Svobodova záda. Prostějov dále dobýval třebíčskou branku. Svoboda však úspěšně odolával náletům Jestřábů. Martin Šťovíček dvěma střelami v krátkém sledu prověřil Neužilovu pozornost. Poté se brankář Prostějova vyznamenal hned několikrát, když zastavil několik obrovských šancí domácích hokejistů. Z branky se však znovu radovali Jestřábi. Petr Chlán nadchl pohlednou individuální akcí, ke které přidal i gólovou tečkou a zvýšil náskok svého týmu na 4:0. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Bílé hvězdy snížily zásluhou úspěšné dorážky Davida Michálka, který byl ve správný čas na správném místě.

Horácká Slavia vlétla do závěrečného dějství základní hrací doby jako velká voda a usilovala o snížení. Do velké příležitosti se propracoval Martin Šťovíček, který nebyl daleko od druhé branky domácího týmu. Rána Jaroslava Mrázka orazítkovala jen plexisklo za Svobodovou brankou. Krejčího pokus likvidoval třebíčský strážce svatyně pravým betonem. Bílé hvězdy se přeci jen dočkaly snížení. Josef Podlaha poslal rychlou přihrávku před Neužilovu branku, kterou svojí holí usměrnil do sítě Michal Matiaško. Následovala hra ve čtyřech. Oba celky měly při této herní situaci několik střeleckých možností, ale oba brankáři byli bezchybní. Rána Michala Furcha od modré čáry nadělala brankáři Prostějova spoustu starostí. Neužil nakonec složitou situaci zvládl a neinkasoval. Šťovíček mířil sám na brankáře Jestřábů, ale na zakončení neměl mnoho času, jelikož byl tísněn jedním z obránců hostů. Horácká Slavia prchla do přečíslení a celou akci zakončil Tomáš Havránek, jehož rány byla vytěsněna Neužilovým ramenem. Víc už se toho v utkání nestalo a Jestřábi si tak odvezli z třebíčského ledu výhru 4:2.

Autor: Viktor Pavlovec

Jaroslav Barvíř po utkání Třebíč - Prostějov 2:4

Jiří Vykoukal po utkání Třebíč - Prostějov 2:4

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Stejně jako v předešlých zápasech, ani dnes jsme nezachytili začátek zápasu. Než jsme se rozkoukali, už jsme prohrávali 2:0 a v první třetině jsme se z toho nevyhrabali. Tahle část zápasu byla z naší strany špatná. O přestávce jsme si k tomu něco řekli, žádné složitosti, chtěli jsme zjednodušit hru a zlepšit pohyb, což se nám podařilo. Druhou třetinu jsme herně vyrovnali, ale po hrubých individuálních chybách nám soupeř utekl na rozdíl čtyř branek. Opět jsme se přesvědčili o tom, že na každý gól potřebujeme hodně šancí. Nejpozitivněji hodnotím třetí třetinu, kterou jsme 1:0 vyhráli a soupeře jsme skoro k ničemu nepustili. Navíc jsme udrželi i dobrý pohyb a výsledek zápasu 4:2 nakonec asi odpovídá jeho vývoji. Musíme se zaměřit na začátky zápasu, protože pokud je ztratíme, budeme to pak velmi těžko otáčet. Nechci být jen negativní, vyhráli jsme nájezdy i prodloužení a to nás může zvednout. V prodloužení jsme dominovali a soupeři jsme tam puk nepůjčili. Nájezdy nebo prodloužení si vždy domlouváme předem, bez ohledu na výsledek po šedesáti minutách.

Jiří Vykoukal – Jestřábi Prostějov: Z naší strany měla parametry jen první třetina. Hráči si myslí, že když je to po první třetině 2:0, že to pak bude třeba 6:0, a ono to tak většinou nebývá. Trochu jsme polevili, hráči se nechali ukolébat průběhem první části zápasu. Třebíč si určitě něco řekla v kabině, začala hrát mnohem líp a my jsme naopak dělali věci, které nechceme ve hře vidět. V té druhé i třetí třetině bylo z naší strany dost chyb, na kterých musíme zapracovat. Prodloužení jsme hráli poprvé, je to hra nahoru – dolů, jeden hráč nám tam propadl a Třebka toho výborně využila. Ohledně zkoušených hráčů nám zápas zase něco napověděl, ale je také důležité, jak se ti hráči projevují v tréninku. Pro mě teď bude důležité si ten zápas v klidu prohlédnout a pak si to vyhodnotit.