Menu +

Junioři Třebíče neztratili v první části sezony ani bod

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Velmi podařenou první část sezony mají za sebou třebíčští junioři. Svěřenci trenérů Radka Nováka a Milana Přibyla neztratili v osmi utkáních ani bod a bez ztráty kytičky tak postupují do Nadstavbové části soutěže.
Sdílejte článek
 

Úvodní část sezony mají za sebou také třebíčští junioři. A dařilo se jim na jedničku. Svěřenci trenérů Radka Nováka a Milana Přibyla byli zařazeni do Ligy juniorů skupiny H, kde se utkali s Velkým Meziříčím, Jindřichovým Hradcem, Světlou nad Sázavou a Chotěboří. Z celkové porce osmi zápasů neztratily mladé Bílé hvězdy ani bod. Mají jich tak na svém kontě 24, což jim zajistilo suverénní triumf ve své soutěži.


Nejzkušenějším hráčem juniorky je Patrik Válek. Kvůli studiu ale Třebíč opouští a tým tedy bude hledat nového lídra


Mužstvo, které je tvořeno kolem kapitána Patrika Válka v podstatě nemělo slabinu. To je dobře vidět při podrobnějším pohledu na konečnou tabulku. Junioři HST totiž vstřelili 40 branek, to z nich dělá nejproduktivnější tým celé soutěže. Na druhou stranu inkasovali pouze patnáctkrát na čemž má významný podíl brankář Šimon Dobrovolný. Forma osmnáctiletého maskovaného chlapíka gradovala během posledních dvou utkání, kdy za sebe Dobrovolný nepustil ani jeden kotouč. Významně tak pomohl k prvnímu místu ve skupině, které si třebíčští zajistili vítězstvím v utkání se Světlou nad Sázavou poměrem 2:0

Další velkou devízou juniorů je bezpochyby týmovost a kolektivní pojetí hry. Právě na tento aspekt trenéři spoléhají, což se v konečném důsledku vyplácí měrou vrchovatou. Do několika střetnutí Ligy juniorů zasáhli také dorostenci. S jediným cílem. Tyto získané zkušenosti jim mají pomoci v dalším sportovním růstu a je v každém případě potřeba říci, že si mladíci vedli na výbornou. Všichni tak jsou příslibem do budoucna.


Přímým konkurentem juniorů Horácké Slavie byl kvalitní tým Světlé nad Sázavou. Mladé Bílé hvězdy jej ale dokázaly dvakrát porazit a tím rozhodly o svém vítězství v základní skupině.


Po krátké pauze odstartuje juniorům Nadstavbová část, z které vám samozřejmě budeme přinášet průběžné informace.

„První část Ligy juniorů, kterou jsme rozjeli úvodním utkáním 8. září 2019 jsme herně i výsledkově zvládli. Kluci si za předvedené výkony a postup do Nadstavbové části zaslouží pochvalu. Do některých utkání zasáhli i naši dorostenci, kteří si vyzkoušeli hru ve vyšší kategorii, což by jim mělo pomoci v jejich sportovním růstu. Po celou první části byl naším důležitým článkem brankář Šimon Dobrovolný, který byl podporován týmovými výkony hráčů v poli. Nyní máme krátké volno a od pondělí začínáme přípravu na výše zmíněnou druhou část, “ zhodnotil úspěšnou úvodní část sezony v podání třebíčských juniorů trenér Radek Novák.

Konečná tabulka:

1. místo SK Horácká Slavia Třebíč – 24 bodů

2. místo HC Světlá nad Sázavou – 18 bodů

3. místo Vajgar Jindřichův Hradec – 8 bodů

4. místo HHK Velké Meziříčí – 6 bodů

5. místo HC Chotěboř – 4 body

Podobné články

Mládežnický hokej

Sportovní manažer mládeže Martin Čech hovoří o aktuálních tématech

25.06.2020
Mládežnický hokej

Třebíčským mládežníkům brzy odstartuje společná část letní přípravy na nadcházející sezonu

08.05.2020
Mládežnický hokej

Skvělá jízda třebíčských dorostenců pokračuje. Mladé pušky jsou blízko bojům o extraligu

03.03.2020