Kamil Pokorný: Zlín? Víc si přát nemůžeme, půjdeme se o to porvat a věříme ve velkou podporu diváků

Rozhovory
T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie po nervy drásajícím průběhu čtvrtfinálové série postoupili po osmi letech do semifinále naší druhé nejvyšší soutěže. To hráli naposledy v sezóně 2014/15 proti Českým Budějovicím, kterým podlehli 1:4 na zápasy. Nyní je opět čeká těžký, loni ještě extraligový soupeř – Zlín, který usiluje o rychlý návrat mez naši hokejovou elitu. Jak vidí poslední čtvrtfinále a blížící se semifinále hlavní trenér Kamil Pokorný? To se dočtete v následujícím rozhovoru.

Trenére, nejprve mi dovolte velkou gratulaci celému týmu k postupu do semifinále a rovnou prosím o zhodnocení tohoto rozhodujícího utkání.

Moc děkuji za celý náš tým. Dnešní zápas se moc nevymykal těm předešlým. Soupeř se snažil hrát jednoduše do útočného pásma, hodně forčekoval. My jsme hráli výborně organizovaně v obraně. Domácí měli opticky tlak, ale my jsme vyráželi k rychlým protiútokům, párkrát jsme se usadili v útočném pásmu a měli jsme také své šance. Nakonec jsme jednu proměnili, šli jsme do vedení 1:0. V poslední třetině bohužel přišly z naší strany fauly a soupeř využil přesilovky, otočil zápas. Jak už se ale tenhle tým prezentuje, nic nebalí před šedesátou minutou, tak jsme dvě minuty před třetí sirénou vyrovnali. Obraz hry se moc nezměnil ani v prodloužení, šli jsme v něm do brejku, měli jsme i výhodu trestného střílení, které jsme nedali. Tu samou možnost měl i soupeř, Pavel Jekel ji výborně chytil. Pak už to bylo takové třebíčské Nagano. Trefili jsme dva střelce, Pavel Jekel nás výborně podržel, nepustil ani jeden nájezd. Mě nezbývá, než před klukama smeknout, poděkovat jim a jsem na ně strašně pyšný. Jedním dechem ale dodávám, že respekt u mě má i soupeř, který hrál velice dobře.

Zeptám se na dvacetiminutové prodloužení, už druhé v této sérii. Určitě to bylo hodně náročné nejen na fyzičku, ale i po psychické stránce. S čím jste do prodloužení šli?

V prodloužení jsme se nechtěli dostat pod nějaký velký tlak, měli jsme to na dlouhou stranu, jako ve druhé třetině, těžko se střídá. Myslím si, že jsme to docela ustáli, i když závary tam byly, ale ty byly i na druhé straně. V závěru pak už obě mužstva sázela na penalty. Nám vyšly, a jsme za to hrozně rádi.

Jak jste vybírali hráče, kteří pojedou nájezdy? O Lukáši Formanovi víme, že je umí výborně... Určovali jste vy trenéři, nebo se hráči hlásili sami?

O nájezd si Lukáš Forman řekl sám a velkou radost mám z Matyáše Svobody, který mi řekl, že i on si věří, a moje odpověď byla, že i já mu věřím. Provedl to brilantně. Všichni dát gól nemůžou a já si vážím všech, kteří jeli a vzali na sebe tu zodpovědnost. Pavel Jekel je na to vzadu sám, ale zvládl to parádně.

Jaké byly první pocity poté, co to dobře dopadlo?

Strašná únava. Kluci ještě našli nějaké síly na to, aby to s fanoušky oslavili, ale myslím si, že můžu mluvit i za Jardu Barvíře a Davida Dolníčka i ostatní, byla to opravdu velká únava. Čtyři zápasy v šesti dnech, všichni šli na doraz. Ale také to byla velká úleva a já jsem strašně rád, že jsme se poučili z loňska a dokázali jsme udělat krok nahoru. Potěšili jsme naše fanoušky a věřím, že v sobotu a neděli se doma dočkáme hodně velkých návštěv. Soupeře máme top, loni ještě extraligový Zlín. Víc si přát nemůžeme.

Určitě už přemýšlíte nad semifinálovou sérií. Jaký program mužstvu určíte před vypuknutím série hrané na čtyři vítězství?

V této fázi už se toho moc nenatrénuje. Kluci dostanou dva dny volna, protože z Přerova se vracíme pozdě v noci. Musíme si odpočinout. Nechci se vymlouvat, že máme nějaké hráče nemocné nebo zraněné. Každý si umí spočítat na prstech tří rukou v kolika hráčích jsme hráli. Čtvrtek a pátek už se budeme chystat na Zlín.

Můžete popsat, co se dělo v kabině, jaké byly první oslavy?

Oslava byla bouřlivá. Samozřejmě tam byly emoce, proto se sport dělá. Když se něco takového povede, je to ta nejkrásnější odměna. Víc nemůže být a všichni jsme si to užili.

Zápasy se Zlínem v základní části měly obrovskou kvalitu, už tenkrát na ně přišlo hodně diváků. ( 2:1, 1:4, 3:2 a 3:1 z pohledu HST). Na co byste speciálně v téhle sérii diváky pozval, jaká podle vás bude?

Nebudeme se ohlížet na zápasy v základní části. Jednak Zlín vyměnil v kádru strašně moc lidí, myslím si, že si situaci dobře vyhodnotili, vyměnili trenéra, mají nového generálního manažera. Dělali to v průběhu sezóny za pochodu a já jsme se snad poprvé v životě trefil, když jsem říkal, že Zlín s tím ještě zamíchá. Zamíchal a je v semifinále i přes tu hrůzostrašnou první půlku sezóny. Teď je na nás, abychom si to s nimi rozdali. Určitě nestahujeme kalhoty, favorit je samozřejmě daný. Já věřím, že i diváci z kluků vytáhnou maximum, jdeme se o to porvat!