Menu +

Potvrdí Horácká Slavia dobrý vstup do sezony? V sobotu zajíždí na led Frýdku-Místku

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Chance liga pokračuje v sobotu čtvrtým kolem, ve kterém Horácká Slavia Třebíč zajíždí na led Frýdku-Místku. Na ledě se potkají dvě mladá mužstva. Zatímco Horácké Slavii se start do soutěže povedl náramně, Rysům z Frýdku již méně. Zatím jsou bez bodu. Vyhrát však chtějí obě mužstva. Horácká Slavia chce potvrdit dobrý start do soutěže a připsat si třetí výhru, Rysi musí už konečně zabrat a připsat si první body. Zcela jistě nás čeká napínavý zápas! Start je naplánován na sobotu 15.9. od 17:00. Sledovat jej fanoušci mohou jak v textovém provedení na onlajnech, tak i živě na portálu HOKEJKA.cz.
Sdílejte článek
 

Při bližším pohledu na soupeře zjistíme, že HC Frýdek-Místek a Horácká Slavia Třebíč mají dost společného, alespoň, co se pohledu do statistik týče. Každý si jistě vzpomene na loňskou sezonu, která byla bodově, alespoň tedy ve středu tabulky, nesmírně vyrovnaná. Prakticky tři týmy se do posledního kola praly o poslední postupové místo do play off. Třebíč nezvládla rozhodující bitvu se Vsetínem a skončila devátá, hned za ní pak o dva body Frýdek-Místek na desáté pozici.

Do letošní sezony poskládali trenéři Juřík s Malíkem poměrně mladý tým. Mezi hlavní opory mužstva můžeme počítat zkušeného brankáře Lukáše Daněčka, zkušenosti v obraně bude zcela jistě prokazovat Jiří Krisl. No a v útoku musíme zmínit nestárnoucího Milana Mikulíka, či Jana Rudovského. Jinak je tým prošpikován mladíky kolem dvaceti let. Což je podobná situace jako v Třebíči, kde registrujeme aktuální věkový průměr kádru 22 let.

Ačkoliv Rysi dokázali v přípravě pětkrát ze sedmi zápasů zvítězit, do nového ročníku si zatím vítěznou šňůru přenést nedokázali. Příčinou toho může určitě být i to, že v přípravě se Frýdeckomístečtí hokejisté neutkali s až tak kvalitními soupeři. Vždyť na úvod soutěže čekalo Rysy utkání na Kladně. Tam bylo utkání dlouho vyrovnané a kladenští hráči jej zlomili až v závěrečné třetině. Frýdek-Místek si z Kladna odvezl porážku 1:4, přičemž jedinou trefu Rysů si připsal Rudovský. Hned v pondělí si hráči Frýdku chtěli spravit chuť, čekalo je na domácím ledě derby s Havířovem. Ale ani v tomto utkání se Rysi prvních bodů nedočkali, Havířovu nevstřelili ani branku, svému soupeřovi podlehli 0:3. Ve středu měli pak Frýdecko- Místečtí pauzu. Znovu se tak představí v sobotu, právě proti Horácké Slavii Třebíč.

Sestava hráčů HC Frýdek-Místek z posledního ligového utkání

L. Daneček – Hrachovský, Žovinec, Krisl, Zahradníček, D. Stránský, L. Kovář, Adámek – Kofroň, Mikulík (C), Raška – Martynek (A), Peterek, Rudovský – Klimša (A), Przybyla, Christov – Kaukič, Motloch, J. Kalus.


To Horácká Slavia Třebíč naskočila do nového ročníku skvěle! U Třebíče jsme mohli zaznamenat kolísavé výsledky v přípravě, které ale vystřídaly vítězné zápasy, které si Bílé hvězdy prozatím přenesly i do ligových utkání. V prvním kole Třebíč zajížděla na led Ústí nad Labem, kde po přestřelce zvítězila 3:4 po nájezdech. Rozhodující trefu a bod navíc přiřkl Třebíči Silvester Kusko a v neposlední řadě bojovný výkon v čele s dobře chytajícím Karlem Vejmelkou. Ve středu se pak tým Sobotky s Barvířem utkal doma s Litoměřicemi. Třebíčští nejen že oslnili krásnými, novými dresy, ale také svoji bojovnou a obětavou hrou, která v kombinaci s opět dobře chytajícím Vejmelkou slavila úspěch. Tentokráte za plný počet bodů. Výhru 2:1 vystřelili Kratochvíl s Nedvídkem.

Sestava Horácké Slavie z posledního odehraného utkání

Vejmelka – Čermák, Bilčík, Nedbal, Vl. Brož, D. Mikyska, V. Čejka, Kowalczyk – Střondala, Raška, Kusko – P. Kratochvíl, Nedvídek, Vodný – J. Čejka, Tadeáš Král, Malec – M. Novák, Süss.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Třebíčští vycestují k poslednímu zápasu v sezóně do Havířova, pro něj to je zápas o play-off

25.02.2019
Pozvánky na zápas

Poslední vystoupení před domácím publikem - přijede Jágrovo Kladno - INFO

21.02.2019
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří k dalšímu utkání do Kadaně, budou bojovat o body s tamními Trhači

19.02.2019