První liga pro Třebíč zachráněna – do Opavy může Horácká Slavia cestovat v poklidu

T ř e b í č - Téměř životně důležitý zápas čekal v sobotu v podvečer na hokejisty Třebíče. Berounští Medvědi nebyli rozhodně odevzdaným soupeřem a až do poloviny třetí třetiny byli díky brance z první třetiny ve vedení 1:0. Třebíčské však na koně posadila vyrovnávací branka z hole Pavla Kubiše, a pak v krátké době po ní vstřelený vedoucí gól Martina Sobotky. Třetí velmi šťastný gól kapitána Jakuba Žišky potvrdil vytoužené vedení o dva góly, a dal domácím jistotu na jejich hokejky. Kolektivní výkon a zlepšení ve druhé a především třetí třetině, plus potřebné štěstíčko, kterému šel kolektiv hokejistů Horácké Slavie naproti, znamená již po 51. kole vyhnutí se nevyzpytatelné baráži a zachování první ligy pro Třebíč i pro příští sezónu 2005/06.

V Třebíči se v sobotu večer slavilo. Rozhodlo o tom vítězství domácích a prohra Opavy v Brně, což pro Horáckou Slavii znamená záchranu soutěže. Po chybě při střídání, a nájezdu dvou Medvědů na jediného Slavistu, vedli Medvědi 1:0. Pro hráče Horácké Slavie to však rozhodně nebyla nová situace, protože v posledních několika utkáních prohrávali i o víc než o jednu branku. Možná i proto jakoby byli na tuto situaci připraveni, nesložili zbraně a to nakonec přineslo ovoce v podobě tří branek v síti Kopřivově.

Nejprve z otočky vyrovnal bojovník Pavel Kubiš, jenž se nejlépe zorientoval v prostoru před bránou Medvědů a vrátil vyražený puk za Kopřivova záda.

TREBER
Martin Sobotka v jednom z mnoha soubojů

Krátce na to se krásnou bekhendovou střelou do horní části brány trefil bojovník Martin Sobotka.
"Byli jsme před tímhle zápasem hodně nervózní. Myslím, že to bylo na našem výkonu v první třetině hodně vidět.
Jsme moc rádi, že jsme nakonec ten zápas zvládli a do Opavy můžeme jet bez nervů,"
sdělil nám bezprostředně po zápase.

Martin potvrdil, že mužstvo si bylo vědomo toho, že utkání v Opavě by bylo asi hodně vyhecované.
"My jsme moc dobře věděli, že zápas v Opavě, který by rozhodoval o druhém účastníkovi baráže, by byl hodně ostrý. Proto jsme se hodně chtěli tomu nerváku vyhnout. Nakonec se to podařilo, a tak můžeme k poslednímu zápasu soutěže cestovat v klidu."

Šťastný Martin Sobotka popsal svoji branku, kterou poslal Třebíčské do jednogólového vedení následovně:
"Dostal se ke mně kotouč, byl jsem už dost z úhlu, a tak jsem to zkusil zvednout. Z gólu jsem měl opravdu velkou radost. Snad největší v letošní sezóně," neskrývá své pocity šťastný střelec.

O několik slov jsme požádali také kapitána Jakuba Žišku.
"Dnešní zápas byl pro nás opravdu velice důležitý. V kabině byla před zápasem velká nervozita. To se odrazilo i na našem výkonu především v první třetině, kdy nám puky odskakovaly od hokejek, přeskakovaly nám čepele a odrážely se k soupeři."

Evidentně spokojený třebíčský kapitán také potvrdil důležitost prvního vyrovnávacího gólu.
"Pro nás byl ten první gól strašně důležitý. Uklidnili jsme se a myslím, že od té doby jsme byli lepším mužstvem," zapřemýšlel Žiška.

Jakub byl autorem třetí branky domácích, a jak už diváci v Třebíči v této sezóně několikrát viděli, působí Horácká Slavia při vedení o dva góly velmi jistým dojmem a tohle vedení už nepouští. Stejně tak tomu bylo i v utkání s Berounskými Medvědy.

"Ten můj gól snad ani nejde nijak popsat. Prostě jsem do toho za bránou plácnul, a pak už jsem se jen divil, proč se všichni tak radují," přece jen se Jakub pokusil rozhodující branku utkání popsat.
Štěstíčko se k nám přiklonilo v opravdu správnou chvíli.

TREBER Členové jedné útočné formace, a zároveň střelci prvního a třetího gólu domácích, Pavel Kubiš a Jakub Žiška v akci

Unavený, ale spokojený kapitán Horácké Slavie se vyjádřil i ke spekulacím, jež se v závěru soutěže vynořily.
"Vlastně ani nevím jaké spekulace máte na mysli..."
Po vysvětlení, že se objevily spekulace o dohodnutých výsledcích Jakub řekl: "Bohužel se spekulace o dohodnutých výsledcích objevují vždy před koncem soutěže. Už jsem si na to zvykl. Asi to k tomu boji o záchranu patří. My jsme si toho nevšímali a šli jsme od zápasu k zápasu. Nakonec se nám to vyplatilo a jsme zachráněni."

O tom, že Třebíčským spadl ze srdce opravdu velký kámen, svědčí i následující slova Jakuba Žišky.
"Myslím, že oslavy nemusíme odkládat až po zápase s Opavou. Určitě si nějaké oslavy zasloužíme už nyní," uzavřel nejšťastnější večer pro Horáckou Slavii její ještě šťastnější kapitán.