Menu +

Semifinále je po osmi letech opět v Třebíčí! Horácká Slavia vyzve Berany!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Hokejový svátek na Vysočině vypukne již tento víkend, kdy jsou v plánu úvodní semifinálové bitvy. Bílé hvězdy se utkají se zlínskými Berany, kteří přemohli ve čtyřech zápasech Porubu. Svěřenci Kamila Pokorného zase zdolali houževnaté Zubry, kteří sice v posledním klání dlouho vzdorovali, ale nakonec se museli poklonit vítězi základní části. Semifinálové utkání mezi Horáckou Slavií a Berany startují v sobotu a v neděli v 17:30 na zimním stadionu města Třebíče KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

KHNP aréna se promění v semifinálové kolbiště Horácké Slavie s Berany!

Horácká Slavia se připravuje na další výzvu, kterou bude semifinálový duel se zlínskými Berany. Bílé hvězdy si do dalšího kola play-off proklestily cestu přes Zubry, které vyřadily poměrem 3:1 na zápasy. Závěr celé série asi nemohl mít napínavější konec. Parta okolo kapitána Ladislava Bittnera odmítla rozhodující pátý zápas, když v závěru třetí periody srovnala a po dechberoucím prodloužení rozhodla v samostatných nájezdech.

Berani měli o něco klidnější postup. S Třebíčí je ovšem spojuje průběh celé série. Po úvodní prohře s Porubou totiž Zlín ovládl následující tři duely. Stejný scénář mělo i měření sil Horácké Slavie se Zubry. Ševci do série s ostravským celkem nevstupovali jako favorité, ale dokázali se semknout a dali zapomenout rozhárané sezoně, kdy jejich kádr prošel několikrát výraznými obměnami, kvůli nelichotivým výsledkům.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Michal Vodný (2+2)

nejlepší střelec: Michal Vodný (2+2), Marin Dočekal (2+0)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (2+2), Jakub Malý (1+2), Lukáš Forman (0+2), Ladislav Bittner (0+2), Antonín Bořuta (0+2)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 94,78 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Vodička, Fajmon – Vodný, D. Michálek, Ferda – Novák, Bittner, Psota – M. Svoboda, Malý, Klímek – Michalčuk, Pšenička.

A kdo se dostal ve vyřazovací části do formy?

Horácká Slavia se stále může spolehnout na vítěze bodování základní části, kterým je Martin Dočekal. Ten už má na svém kontě dvě trefy stejně jako Michal Vodný. Třebíčský mistr přihrávky se postaral i o dvě nahrávky a se čtyřmi body je nejproduktivnějším hráčem týmu. Zdatně mu sekunduje s jednobodovou ztrátou Jakub Malý. Obecně je však produktivita opět rozložena mezi větší počet bruslařů a všichni pracují pro tým. Formacím kryje záda famózní Pavel Jekel, který se vyznamenal hlavně v nájezdech se Zubry, které rozhodly o výsledku celé série.

Berany táhne hlavně Denis Kindl, který stihl ve čtyřech duelech nastřádat už pět asistencí a platí za hlavního zakladatele akcí Beranů, na kterého si soupeři musí dát pozor. O střelbu se stará Petr Kratochvíl, který přišel jako posila v průběhu ročníku z brněnské Komety. Není na to však sám. Navazuje na něj Petr Mrázek. Týmu hodně pomohly i výkony Daniela Hufa, jehož úspěšnost zákroků je nad 96 %.

Statistiky hráčů Beranů Zlín

lídr kanadského bodování: Denis Kindl (0+5)

nejlepší střelec: Petr Kratochvíl (2+1), Petr Mrázek (2+0)

nejlepší nahrávač: Denis Kindl (0+5)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Daniel Huf 96,18 %

Sestava Zlína z minulého utkání: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Suhrada, Zbořil, Novotný, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Kubiš (C), Hejcman, Pospíšil – Lang, Gago, Mrázek – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler (A).

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká dechberoucí pátá semifinálová bitva s Berany!

24.03.2023
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy vyrážejí do Zlína, kde je za vyrovnaného stavu série čekají dva duely!

21.03.2023
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Přerova, kde bude série čtvrtfinále za stavu 1:1 pokračovat!

12.03.2023