Sešívaní byli nad síly bílých hvězd. Třebíč padla 1:3

V souboji dvou Slavií byla úspěšnější ta pražská. Hosté zvítězili na ledě KHNP ARÉNY 3:1. Velkou měrou se na tom podílel ostřílený Jaroslav Bednář, který skóroval dvakrát. Přesný zásah Třebíče nese podpis Martina Šťovíčka. Další střetnutí čeká třebíčské hokejisty ve středu, kdy míříme do Poruby.

31.kolo, sobota 27.2.2021
1:30:0, 1:2, 0:1
SLA SLA
Branky a nahrávky: 27. Šťovíček (Bittner) – 21. Kafka (Vampola, Šmerha), 30. Jaroslav Bednář (TS), 50. Jaroslav Bednář (Kuťák, Kafka). Rozhodčí: Čech, Skopal – Kleprlík, Vašíček . Vyloučení: 3:6, navíc Veber (SLA) 10 minut OT. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 34:16. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Furch, L. Chalupa, Vodný, Vodička, Zukal, Tejnor – Psota, Bittner, Šťovíček – Š. Kratochvil, Nedvídek, P. Beránek – Ferda, Michálek, Malý – Oščádal, Brabenec, Křehlík – Vedral.
HC Slavia Praha: Michajlov – Sedlák, Barák, Veber, Jeřábek, J. Novák, D. Krejčí, T. Duda – Šmerha, Vampola, Šteiner – Kuťák, Jaroslav Bednář, Kafka – Kružík, Poletín, M. Ondráček – J. Doležal, Vlček, Tomica.

První část hry patřila Horácké Slavii. Domácí byli aktivnější a tlačili se do předbrankového prostoru. K dispozici měla domácí družina hned tři přesilové hry. Ty ale dnes ani trochu nepomohly. Ačkoliv byl poměr střel po úvodní třetině 13:4, do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu.

Jako blesk z čistého nebe tak působila branka pražské Slavie ve 21. minutě. Pražané využili špatné rozehrávky Třebíče, ukořistili kotouč ve středním pásmu, který se následně dostal mezi kruhy na Petra Kafku, a ten Jekela jednoduše prostřelil.

Třebíč srovnala na začátku 27. minuty. Martin Šťovíček vystřelil přes obránce, kotouč se od Michajlových betonů příhodně odrazil znovu na hokejku Šťovíčka, který napodruhé už hostujícího gólmana prostřelil.

Dvě minuty na to Slavia znovu vedla. Po faulu bylo nařízeno trestné střílení, ke kterému se rozjel Jaroslav Bednář. Zkušeně si Jekela položil a z ostrého úhlu forhendovou střelou vstřelil branku.

Dvacet vteřin před koncem třetiny mohla Třebíč znovu srovnat. Sám na branku ujížděl Šťovíček. Ovšem, Michajlov mohl být v klidu, neboť třebíčský útočník ani netrefil zařízení.

Chvíli před polovinou třetí třetiny se asi definitivně rozhodlo. Nejprve měl obrovskou šanci Šťovíček, kterého tentokrát vychytal Michajlov a následně Jaroslav Bednář proměnil akci dva na jednoho. Snížit mohl ještě Bittner, ten jel sám na branku, ale jeho bekhendový blafák byl pomalý a starosti brankáři Slavie nenadělal. Skóre se nezměnilo ani na druhé straně po té, co Šmerha trefil z bekhendové střely tyčku.

Slavia Praha si tak z Třebíče odvezla všechny tři body. Třebíč sice soupeře výrazně přestřílela 34:16, jenže, střely to velmi často nebyly nikterak nebezpečné a své určitě sehrál i fakt šesti nevyužitých přesilovek, s tím se těžko vyhrává.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Byl to hodně těžký zápas a bral nám hodně sil, protože soupeř byl důrazný a dohrával souboje. V první třetině jsme soupeře přestříleli, ale bohužel bez gólu. To nás pak trápilo celých 60 minut, na jeden gól se vyhrávat nedá a nebude. Klíčovým faktorem bylo to, že jsme měli 6 přesilovek a nevyužili jsme ani jednu.

Miloš Říha mladší - HC Slavia Praha: Pro nás to bylo velice těžké utkání, protože jsme věděli, že musíme bodovat po zápase v Litoměřicích, kde jsme hráli velmi špatně do obrany. Začátek byl dnes z naší strany nervóznější, hráli jsme obětavě a blokovali jsme střely, což se změnilo oproti těm minulým zápasům. Klíčové bylo jednoznačně ubránění několika oslabení.