Starší žáci vítězně s Chocní i Skutčí, mladší s problémy

T ř e b í č - Žáci Horácké Slavie o víkendu sehráli další dvojzápas nadstavbové části Ligy starších a mladších žáků. Třebíčští mladíci nejprve v osmém kole přivítali na svém stadionu Choceň a v devátém kole zavítali na led Skutče. Starší žáci si vedli výborně, když ve dvou utkáních nastříleli celkem 25 branek. Mladší žáci na soupeře nestačili a připsali si dvě porážky.

Liga st. Žáků

Nadstavbová část – 8. kolo

TŘEBÍČ – CHOCEŇ 10:2

Starší žáci svého soupeře v poklidu přehráli. Skóre postupně narůstalo a zastavilo se až na konečném výsledku 10:2.

Branky a nahrávky Třebíče: Novák (Trnka), Trnka (Novák), Strnad, Trnka (Novák), Novák (Březka, Trnka), Březka (Slabý) Novák (Trnka), Caha, Trnka (Novák, Caha), Novák (Březka).

Třetiny: 4:0, 3:0, 3:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Loubal (Doležal) – Trnka, Říha, Novák, Březka, Přibyl, Procházka, Strnad, Slabý, Caha, Nejedlý, Budín, Vojáček.

Nadstavbová část – 9. kolo

SKUTEČ – TŘEBÍČ 2:15

Hosté od úvodní minuty ukázali soupeři, kdo je na ledě pánem. Třebíčští mladíci svou převahu vyjádřili také střelecky.

Branky a nahrávky Třebíče: Březka (Ferda), Novák (Březka, Ferda), Michálek (Caha, Procházka), Březka (Novák, Ferda), Ferda (Novák), Březka (Novák, Ferda), Ferda (Březka, Novák), Novák (Březka, Ferda), Ferda (Březka), Přibyl, Novák (Ferda), Novák (Ferda), Nejedlý (Michálek), Novák (Michálek), Michálek (Novák).

Třetiny: 0:6, 1:3, 1:6.

SK Horácká Slavia Třebíč: Šoustal (Doležal) – Slabý, Strnad, Procházka, Říha – Novák, Březka, Ferda – Michálek, Caha, Nejedlý – Budín, Přibyl, Vojáček.

„Kluci si s chutí zastříleli a jejich výkon podpořil i skvěle chytající brankář Roman Šoustal,“ hodnotí šéftrenér sportovních tříd Horácké Slavie Roman Vondráček.

Liga ml. Žáků

TŘEBÍČ – CHOCEŇ 0:6

Třetiny: 0:3, 0:1, 0:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dobrovolný (Kružík) – Pelikán, Marek, Kain, Dolležal, Válek, Mezlík, Škrdlová, Mojdl, Kadrnožka, Dzurňák, Jelínek, T. Svoboda, Makovička, Hobza, D. Svoboda.

Mladším žákům utkání vůbec nevyšlo. O osudu rozhodla už první třetina. „K určitému zlepšení došlo v závěrečné dvacetiminutovce, ale naše šance zůstaly nevyužity,“ litoval Roman Vondráček.

SKUTEČ – TŘEBÍČ 4:2

Branky a nahrávky Třebíče: Kadrnožka, Kain (Dzurňák).

Třetiny: 2:0, 1:2, 1:0.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dobrovolný (Kružík) – Pelikán, Marek, Mezlík, Škrdlová – Kain, Doležal, Válek – Kadrnožka, D. Svoboda, Dzurňák – T. Svoboda, Jelínek.

Hosté měli slabší první polovinu utkání a toho domácí využili ke vstřelení tří branek. „Potom se naše hra zlepšila a přišly i dva góly z hokejek Kadrnožky a Kaina,“ vyzdvihuje dva střelce třebíčský šéftrenér žáků Roman Vondráček.
Jeho tým pokračoval ve zlepšené hře i ve třetí části, ale šance Třebíče zůstaly nevyužity. „Domácí nás potrestali gólem na 4:2 do prázdné branky,“ uzavírá hostující kouč Roman Vondráček.