Menu +

Teď zde mám trénovat, tak se s hráči více sehrajeme, říká Matúš Hlaváč po premiéře

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Matúš Hlaváč odehrál již šest zápasů v extralize a v sobotu si připsal svůj první start v CHANCE lize. Do neznáma nešel, v Třebíči trénoval již nějaké týdny zpátky, ale porážce se Vsetínem nezabránil. „Mrzí to, podle mě jsme měli i více šancí než soupeř," říká.
Sdílejte článek
 

Když Třebíčští se Vsetínem i podruhé vyrovnali, měli dokonce šance na otočení skóre, jenže pár minut před koncem hosté v početní výhodě rozhodli a domácí nebrali ani bod. „Porážka mrzí, podle mě jsme měli i více šancí než soupeř. Ale v přesilovce nám branka nepadla i přes slušné šance. To je prostě hokej... Někdy to vyjde, někdy ne,“ říká osmnáctiletý Matúš Hlaváč.

Slovenský bek odehrál v extralize za Hanáky šest duelů, v sobotu to pro něj byla premiéra v CHANCE lize. „Hrálo se mi celkem dobře, škoda, že jsem byl na konci vyloučený. To byla ode mě chyba,“ praví Matúš Hlaváč, jenž v utkání odehrál přes třináct minut.

Obránce Matúš Hlaváč

Angažmá mladého obránce vzniklo i díky tomu, že Bílé hvězdy trápí marodka především v obranných řadách. „V průběhu minulého týdne jsem se o tom dozvěděl od trenéra a manažera v Olomouci, takže na sehrání bylo málo času,“ říká samotný hráč, který jednoho spoluhráče znal již delší dobu. „Nejlépe jsem znal Pepu Podlahu, byli jsme spolu v Olomouci a ten si Třebíč jedině chválil.“

Matúš Hlaváč se na chvíli v Třebíči ocitl již před několika týdny, takže zdejší prostřední znal. „Byl jsem tady asi před měsícem na pár trénincích, takže jsem kluky od té doby poznal. Hodně mi i pomohli a nedělalo mi problém, abych si s nimi na ledě vyhověl,“ komentuje.

Teď je na programu reprezentační pauza a další utkání se bude hrát až další středu, a to ve Frýdku-Místku. „O pauze zde mám s kluky trénovat, tak se aspoň více sehrajeme,“ těší se rodák z Trenčína, jenž do budoucna zatím tak nehledí. „Cíle si dávám postupně. Já jsem rád, že hokej můžu hrát, baví mě,“ dodal s úsměvem Matúš Hlaváč.


Přehledy a statistiky hráče

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020