Třebíč odehrála skvělý zápas. Vsetín byl však po výhře 2:3 šťastnější

T ř e b í č - Diváci mohli dnes na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ vidět nadprůměrné prvoligové utkání. Třebíčští bojovali opravdu tvrdě, s maximálním nasazením a většinu střetnutí byli i lepším celkem, jenže z vítězství se raduje Vsetín, který ukázal svou zkušenost. Bílé hvězdy se každopádně nemají za co stydět a z utkání můžou odejít se vztyčenou hlavou. Brankově se prosadili Ondřej Malec s Robertem Havlátem. Nyní nás čeká reprezentační pauza. Po ní zajíždí Třebíčští do Frýdku-Místku a doma se znovu představí až v sobotu 16. listopadu v utkání proti Havířovu.

20.kolo, sobota 2.11.2019
2:31:1, 0:1, 1:1
VSE VSE
Branky a nahrávky: 14. Malec (Paták, Král), 47. Havlát Šťovíček, Nedbal) - 5. Dostálek (Procházka, Kudělka), 38. Slováček (Kucharczyk, Kudělka), 56. Hunkes (Kucharczyk, Tůma) Rozhodčí: Doležal, Kopeček - Kotlík, Polák. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1734. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Nedbal, Kowalczyk, Hort, Forman, Hlaváč, Furch – P. Kratochvíl, Šťovíček, Michálek – Ferda, Nedvídek, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec – T. Havránek, Bittner, Havlát – Václavek.
VHK Vsetín: Gába – Slováček, Kudělka, Dudáš, Hunkes, Jeřábek, J. Drtina, Holomek – D. Tůma, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – Gorčík, L. Volf, Hořanský – Vítek, Šilhavý, Karafiát.

Úvodní vhazování utkání získali hokejisté Horácké Slavie a ihned založili útočnou akci. Bílé hvězdy si ale výraznější šanci nevytvořily. Jeřábkův pokus od modré čáry Jekel bez větších problémů zlikvidoval. Vsetín se dostal do několika slibných příležitostí, které však ztroskotaly na již zmíněném skvěle chytajícím muži v masce. Brankář klubu z Valašského kraje udělal obrovskou chybu při rozehrávce a jen díky velké porci štěstí kotouč neskončil v jeho svatyni. Poprvé se vylučovalo z domácích řad. Za nedovolené bránění inkasoval od rozhodčích dvouminutový trest Matúš Hlaváč. A hosté nabídnutou příležitost beze zbytku zužitkovali. Kotouč se po ráně Martina Procházky odrazil k Vlastimilu Dostálkovi, který byl v předbrankovém prostoru dostatečně důrazný a načal skóre utkání. Celku z Valašska se dnes v obraném pásmu opravdu hrubě nedařilo. Jeden z obránců při zpracovávání puku nečekaně upadl a připravil tak slibnou příležitost pro třebíčské hokejisty, kteří však ze vzniklé situace vyrovnávací branku nevytěžili. Nedvídek se díky svému bruslařskému umu dostal do útočné třetiny, kde z levého kruhu pálil. Jeho střelecký pokus ale mířil mimo tři tyče. Karafiátovu ránu zastavil třebíčský maskovaný fantom vztyčeným levým ramenem a následně puk schoval do bezpečí své rukavice. Bílé hvězdy ve čtrnácté minutě zápasu vyrovnaly. Lukáš Paták přenechal černý nesmysl Ondřeji Malcovi, který z mezikruží tvrdou ranou propálil vsetínského Gábu. Sebevědomí třebíčských hokejistů se rázem dostalo do bodu varu a vše vygradovalo, když si Horácká Slavia vybojovala faul soupeře. Bílé hvězdy si vytvořily drtivý tlak a držely bránící čtveřici v kleštích. Gába měl plné ruce a nohy práce, aby udržel nerozhodný stav. Nakonec to ovšem zvládl.

Valaši se na začátku druhé třetiny usadili v útočném pásmu a k jejich radosti nechybělo mnoho. Pavel Jekel byl ale znovu pozorný a zabránil kotouči v cestě do sítě. Hra se poté přesunula na druhou stranu kluziště, ale ani Gába podruhé v utkání nekapituloval. Jonákův střelecký pokus zastavil připravený Jekelův beton. Proti pravidlům se provinil Martin procházka, který si šle odpykat dvě minuty za hákování. Ani druhou početní výhodu ale třebíčští hokejisté nedokázali přetavit v branku. Bombu Lukáše Formana Gába vyrazil k zadnímu mantinelu. Michálkův pokus z mezikruží Gába špičkou betonu vytěsnil mimo branku. Dalším vyloučeným hráčem se stal Vlastimil Dostálek, který zamířil na trestnou lavici za napadení. Nedvídek vybídl parádním pasem ke skórování jednoho ze svých spoluhráčů, který však napálil kotouč jen do boční sítě. Valaši už zbytek přesilové hry ustáli. Zanedlouho ale přišlo druhé vyloučení v krátkém sledu. Radim Kucharczyk si šel odpykat dvouminutový trest za podražení. I přes několik šancí třebíčského celku se hostující kvarteto hokejistů znovu ubránila. Po dvou nevyužitých početních výhodách Horácké Slavie úřadoval Vsetín. Střelecký pokus Ondřeje Slováčka si našel cestu až do třebíčské klece a bylo to 1:2.

Karafiát se ve třetí minutě závěrečné periody snažil o navýšení skóre. Pavel Jekel dnes však působil velmi jistým dojem a i s touto střelou si poradil. Podobný scénář se opakoval i při pokusu vsetínského kapitána Víta Jonáka. Martin Procházka svou holí zasáhl obličej třebíčského hokejisty a po právu byl poslán na trestnou lavici. Horácká Slavia dobývala branku soupeře a ihned po skončení Procházkova trestu zasadila Vsetínu gólovou ránu. Martin Šťovíček našel skvěle postaveného Roberta Havláta, který se prosadil parádní ranou ke vzdálenější tyči Gábovy branky. Střelec druhé třebíčské branky měl další velkou příležitost a nebyl daleko od skórování. Střela Michala Vodného z mezikruží rozezněla brankovou konstrukci. Petr Kratochvíl našel skvělou přihrávkou Martina Šťovíčka, který v samostatném úniku přestřelil. Necelých sedm minut před koncem základní hrací doby přišlo vyloučení Matúše Hlaváče za zdržování hry. A hosté z početní výhody vytěžili důležitou branku. Radim Kucharczyk nabil Jiřímu Hunkesovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Bílé hvězdy se sice v závěru snažily zápas poslat alespoň do prodloužení, ale i přes velký počet šancí na body nedosáhly.

Autor: Viktor Pavlovec

Tiskovka po utkání Třebíč - Vsetín 2:3

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Mně se ten zápas hodnotí strašně těžko. Myslím si, že jsme většinu zápasu byli lepším týmem, vytvářeli jsme si plno gólových šancí a bohužel to ztroskotalo na tom, na čem i v minulých zápasech, což je naše koncovka. Buď jsme situaci nevyřešili dobře nebo ji chytil hostující gólman. Rozhodly přesilové hry, soupeř využil obě, které měl k dispozici, my naopak ani jednu.

Luboš Jenáček – VHK Vsetín: Dnes jsme měli po dlouhé době i štěstí. Třebíč hrála výborný zápas, měla spoustu šancí a možností. Nás podržel brankář Gába nebo soupeř netrefil bránu. I my jsme měli své šance, ale celkově si myslím, že to byl vyrovnaný zápas s tím, že Třebíč by si určitě nějaký bod zasloužila. My jsme ale samozřejmě rádi za to, že si odvážíme tři body.