Třebíč přehrála i Kolín a nadále zůstává neporažena na špici tabulky

T ř e b í č - Horáci se v sobotním podvečeru střetli s Kolínem, který se zatím pohybuje na opačném pólu tabulky, ovšem jednoznačný zápas to rozhodně nebyl. Bílé hvězdy začaly utkání lépe, nedisciplinovanost hostů jim nabídla dohromady pět přesilovek, a hned dvě dokázal využít v první třetině Lukáš Nedvídek. Kolínští v úvodu prostřední části vsítili kontaktní branku, ovšem více již do skóre nepromluvili. Třebíč v závěrečné dvacetiminutovce přidala další dvě branky a může se radovat ze páté výhry v řadě.

5.kolo, sobota 25.9.2021
4:12:0, 0:1, 2:0
KOL KOL
Branky a nahrávky: 10. Nedvídek (L. Doudera, Hunkes), 15. Nedvídek (Vodný, Krliš), 42. Vodný (L. Forman, Nedvídek), 55. Ferda (L. Doudera, Krliš) – 25. Piegl (V. Čížek, J. Sklenář). Rozhodčí: Čech, Skopal - Jindra, Polák. Vyloučení: 2:5, navíc Čáp (KOL) 25 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 731. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Tureček, Poizl, Mlčák, Hunkes, M. Furch, L. Forman, L. Doudera – Vodný, Vedral, Šťovíček – Střondala, Psota, Nedvídek – Michálek, Křehlík, Krliš – Ferda, L. Bittner.
HC Kolínští Kozlové: Strmeň – Váchal, Šalda, Piegl, Kukla, Kachyňa, V. Čížek, Čáp – Zumr, J. Veselý, Štohanzl – Šafránek, Matyáš Svoboda, J. Sklenář – Poppel, Morong, Matějček – Z. Král, Jankovský, J. Dvořák.

Jako první se v útočném pásmu usadili třebíčští hokejisté, kteří se ale po nadějné kombinaci nedostali k výraznějšímu střeleckému pokusu. Následně se na útočný výlet vydal Radim Ferda, který adresoval kotouč výborně najetému Davidu Michálkovi, jehož pokus však skončil ve Strmeňově náruči.

Matěj Morong se stal prvním potrestaným hráčem zápasu, ale bílé hvězdy si v početní výhodě nenašly ideální rozestavení a skóre tak zůstávalo neměnné. David Tureček nabízel střílenou přihrávku svému clonícímu kolegovi, který však nezměnil směr střely tak, aby skončila za zády Jana Strmeně.

Jakub Sklenář se dokázal odpoutat od bránících třebíčských hokejistů a pelášil sám na Jekela. Jeho ránu však třebíčský maskovaný hrdina zlikvidoval reflexivním zákrokem pravým ramenem. Podobná situace byla k vidění i na druhé straně, ale tentokráte vše skončilo brankou. Lukáš Doudera vysunul nehlídaného Lukáše Nedvídka, který se trefil do horní poloviny Strmeňovy branky, a načal tak skóre utkání. Úžasnou akci si vytvořil David Michálek, který si dojel vlastní střelu, a ještě nabídl střeleckou příležitost Radimu Ferdovi s Michalem Vodným. Jan Strmeň ale v leže s vypětím všech sil udržel černý nesmysl před brankovou čarou.

Aktivita bílých hvězd dělala soupeři velké potíže, které vyústily v další porušení pravidel, po kterém se těžce zvedal z ledu Radim Ferda. Bílé hvězdy však tento nedovolený zákrok náležitě potrestaly, Václav Krliš poslal přesný pas přes šířku kluziště na Lukáše Nedvídka, který se podruhé v zápase nemýlil. Následoval další nedovolený zákrok ze strany Kozlů, který byl navíc rozhodčími oceněn pětiminutovým trestem. Třetí branku už ale bílé hvězdy v úvodní periodě nepřidaly.

Na začátku prostřední části základní hrací doby se do výborné příležitosti prokličkoval Václav Jankovský, který ale se svým pokusem neuspěl. Možnost vyzkoušet si přesilovou hru dostali i hosté, ale ti měli co dělat s ujíždějícím Davidem Michálkem. Ten nakonec netrefil mezi tři tyče, a Kolín tak mohl založit protiútok, který skončil úspěchem díky trefě Jakuba Sklenáře.

Lukáš Doudera chtěl Třebíči vrátit dvoubrankový náskok, a tak vybízel k teči Vojtěcha Střondalu, ale Strmeň byl znovu pozorný a černou pryž si našel. Kozlové mohli srovnat krok v početní výhodě při vyloučení Lukáše Formana. Přesilovková formace Kozlů sice byla při kombinování nebezpečná, ale Pavel Jekel podržel svůj tým. Třebíčská zeď v brance se musela činit i po skončení přesilové hry, kdy se snažil ze samostatného úniku prosadit kanonýr Zdeněk Král, ale Pavel Jekel znovu výborně zasáhl. Kolín se navíc v závěru třetiny znovu provinil proti pravidlům, a Kamil Pokorný tak mohl využít svoji speciální formaci.

Ta se prosadila na startu třetí třetiny, kdy Michal Vodný našel odraženou střelu Lukáše Formana a nedal přesouvajícímu se Strmeňovi ani tu minimální šanci. A na třebíčském stadionu mohlo být ještě veseleji, když Matěj Psota prodloužil přihrávku na Martina Šťovíčka, který ale čtvrtou branku nepřidal. Kolín byl dnes na trestné lavici jako doma, z čehož mohl těžit Tomáš Křehlík, který ukázal svou rychlost a byl sám před Strmeňem. Jeho zakončení si ale brankář Kozlů pohlídal. To však Třebíč mrzet nemuselo, jelikož vedení pojistil z přečíslení Radim Ferda, který vzal vše na sebe a nekompromisní střelou mezi betony upravil na konečných 4:1.

Autor: Viktor Pavlovec

P. Martínek po utkání Třebíč - Kolín 4:1

J. Barvíř po utkání Třebíč - Kolín 4:1

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Věděli jsme, že nás čeká fyzicky náročný zápas, protože Kolín má vysoké a silové hráče velice dobré na puku. Na to jsme se chystali. Vyšla nám první třetina, ve které jsme si dobrým pohybem vytvořili přesilové hry a šli jsme do vedení 2:0. Ve druhé třetině jsme se dostali pod tlak, ze kterého jsme se horko těžko dostávali. Tam převzal iniciativu soupeř a nám se nedařilo dostávat z obranného pásma. Navíc jsme si tam puky sami vraceli a tím komplikovali. Soupeř dal kontaktní branku, po které jsme šli do ještě většího útlumu. Ale borci to na vůli uhráli a třetí třetina pak byla zase v naší režii. Gól na 3:1 nás uklidnil a zápas jsme si už pohlídali a došli si pro dnešní vítězství. Jsme rádi za využité přesilové hry, stále na tom pracujeme, kluci mají videomateriál, bavíme se o tom, oni to rozebírají i mezi sebou. Po těch dvou zákrocích hostů byli kluci podráždění, museli jsme to na střídačce klidnit. Nechtěli si nic nechat líbit, podíváme se na video, a pokud budou potřeba další kroky, tak je uděláme. Za povedený vstup do soutěže jsme rádi, ale je před námi ještě nějakých čtyřicet osm kol. Jak se říká, do půlnoci si to užijeme a pak se budeme chystat na další zápas. Všichni hráči dnes do jednoho odehráli výborný zápas. Byla situace, kdy jsme hráli na pět beků, ale s tím si musíme na střídačce poradit, od toho tam jsme a hráči to zvládli. Stálo nás to hodně fyzických i psychických sil, ale vítězství je nejlepší odměna a nejlepší motivace do další práce. Znovu nás podržel i Pavel Jekel v bráně, chytil několik samostatných nájezdů v době, kdy zabránil soupeři ve vyrovnání nebo snížení. Celý mančaft dnes odvedl skvělou práci.

Petr Martínek – SC Kolín: V minulém kole jsme porazili první Slavii Praha a chtěli jsme zkusit bodovat i s první Horáckou Slavií Třebíč. Jenže vstup do utkání jsme měli velmi špatný, domácí po první třetině jasně a zaslouženě vedli 2:0. V kabině jsme si řekli, že takhle to nejde, a ve druhé třetině jsme byli zase lepší my. Bohužel jsme dali jen jednu branku a na závěr třetiny jsme udělali zbytečný faul ve středním pásmu. Soupeř tak šel do třetí třetiny s výhodou přesilové hry, kterou využil, a od té doby byli domácí zase jasně lepší. Za mě tedy jasně zasloužené vítězství domácích a hodně mě mrzí náš výkon v první a třetí třetině. Hráče nabádáme ke tvrdé hře, ale to, co naši dva hráči předvedli... To je mi velice líto. Jsem moc rád, že se domácím hráčům nic nestalo, tedy, že nejsou zranění. Hlavně ten zákrok, za který dostal náš hráč trest do konce utkání, budeme řešit interně, tohle vůbec nechceme. Chceme hrát tvrdě, agresivně a bruslivě, ale tohle určitě ne, to k hokeji nepatří. Domácí hrají velmi poctivý hokej, jsou vyrovnaní a mají i výrazné individuality. Ale ve druhé třetině jsme se přesvědčili, že se s nimi dá hrát.