Třebíčská tvrz stále drží. Kadaň v ní v zajímavém duelu čtyřikrát inkasovala

T ř e b í č - A pak že zápasy s Kadaní jsou nuda. Dnes tomu v Třebíči tak rozhodně nebylo. Diváci viděli zápas, který nabídl snad všechno, co hokejové utkání může divákům dát. Snad kromě nějaké vetší šarvátky. Domácí do zápasu vstoupili velmi aktivně a soupeře tlačili před jeho klec. První sporný moment mohl znamenat jejich vedení, diváci za brankou Kadaně zvedali ruce, ale jak brankový, tak hlavní rozhodčí gól neviděli, tedy ho nemohli ani uznat. Přesto šli aktivní domácí do vedení brankou Lukáše Nedvídka. Na druhý gól ale čekali až do osmatřicáté minuty, kdy v přesilovce pálil přesně Vlastimil Bilčík, když skvělou práci před bránou odvedl Vladimír Brož. Ještě před tím ale rozhodčí pro údajné postavení hráče v brankovišti neuznali gól Adamu Raškovi. Ten si vše vynahradil na začátku třetí periody, kdy se v další přesilovce parádně podíval, uviděl a trefil přesně prostor mimo clonící hráče v pravém rohu kadaňské brány. Hosté se nevzdali ani za stavu 3:0, kdy jim domácí nabídli několik přesilových her, i když diváci s výroky hlavních sudí hlasitě nesouhlasili. Snížení na 3:1 ve dvojnásobné přesilovce zařídil Chlouba. Víc už ale hosté nestihli, a to ani v závěrečné power-play. Naopak je za to druhou brankou v utkání potrestal Lukáš Nedvídek, který skvěle vybojoval puk proti přesile za prázdnou svatyní Kadaně, stihl ji ještě objeta a upravit skóre zápasu na 4:1.

13.kolo, sobota 13.10.2018
4:11:1, 1:0, 2:1
KAD KAD
Branky a nahrávky: 9. Nedvídek (Kusko, P. Kratochvíl), 38. Bilčík (Raška), 41. Raška (Nedvídek, Kusko), 60. Nedvídek – 52. Chlouba (Kůs, Šťovíček). Rozhodčí: Doležal, Barek – Kotlík, Horažďovský. Vyloučení: 7:10, navíc V. Čejka (TRE) 10 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 976. Střely na branku: 36:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Furch, Bilčík, D. Mikyska, Vl. Brož, Nedbal, V. Čejka, Hort – Střondala, Raška, Süss – P. Kratochvíl, Nedvídek, Kusko – M. Novák, Mlynář, Paták – J. Čejka, Škvrně, Havlát.
SK Kadaň: Kuchař – Szathmáry, Blaha, Kadeřávek, Novák, Popela, Grebeňuk – Wágner, Kůs, Klíma – J. Svoboda, Šťovíček, Chlouba – Jánský, Rindoš, J. Müller – Šulek, Říha, Maršoun.

Do Třebíče přijela Kadaň. Ten, kdo druhou nejvyšší soutěž v Třebíči navštěvuje pravidelně, ví, že utkání mezi těmito dvěma soupeři jsou spíš urputná a hokejové krásy je většinou k vidění spíše méně než více. P>Nicméně Horácká Slavia sbírá body z ligových utkání zatím spíše jen doma, a proto bylo potřeba, aby hráči s bílým nápisem HST na dresech, zvládli i tento mač v rámci 13. kola.

Utkání nám začalo asi o 15 minut později, soupeř se na daleké cestě ze severu Čech zdržel, dálnice D1 opět nezklamala. Začátek byl vlažný. Hrálo se spíše ve středním pásmu a ani jednomu z mužstev se nedařilo nějak kloudněji založit útočnou akci.

V 9. minutě jsme viděli první branku, když se ujala akce, kterou rozjel z pravé strany Kusko, který následně přihrál před bránu. Tam sváděl souboj s obráncem Lukáš Nedvídek, jehož důraz vedl k tomu, že zakončoval do odkryté klece.

Třebíč pak mohla svůj náskok navýšit, hrála přesilovou hru. Ačkoliv ji strávila v útočné třetině, chyběla tomu přesnější finální přihrávka do zakončení, takže skóre se do první sirény již neměnilo.

Úvod druhé části Třebíčští trochu zaspali a Dostál musel před svoji brankou likvidovat několik nebezpečných situací.

Tři přesilové hry hrála Horácká Slavia v průběhu prostřední třetiny. Využít se povedlo až tu poslední ve 36. minutě, ovšem branku Adama Rašky neuznal hlavní sudí z důvodu postavení hráče v brankovišti, přičemž Raška měl v brankovišti tak možná rozvázané tkaničky od bruslí. Tento moment domácí dost nazlobil.

Kadaň hodně a zbytečně faulovala. Ve 38. minutě hrál za svoji brankou vysokou holí Popela a svému mateřskému klubu tak daroval další početní výhodu. Tu využil plachtící střelou ryšavý obránce Vlastimil Bilčík a do kabin mezi druhou a třetí třetinou se šlo Třebíči opět trochu veseleji.

Adam Raška si spravil chuť brankou hned v úvodní minutě poslední třetiny, kdy v dohrávající se přesilovce podržel kotouč a prudkou střelou krásně trefil třetí branku!

V poslední třetině hlavní rozhodčí vylučovali celkem devětkrát. Hra se zbytečně kouskovala. V 52. minutě, díky přesilové hře skórovala i Kadaň. Pěknou přihrávku Kůse trefil z první dobře postavený Roman Chlouba a utkání tak ještě trochu zdramatizoval.

Třebíč se snažila odpovědět, ale tlak útočníků Kuska a Rašky k další brance nevedl. Kadaň to v závěru tak zkusila bez brankáře, což potrestal svoji druhou brankou v utkání Lukáš Nedvídek. Třebíč doma drží neporazitelnost. Trhače z Kadaně přehrála poměrem 4:1.

Tiskovka po utkání Třebíč - Kadaň 4:1

Jaroslav Barvíř - Třebíč: Do vedení jsme se dostali zaslouženě, první třetinu jsme se dostali až v závěru pod tlak svými vlastními chybami. Špatně jsme začali i druhou třetinu. Pak jsme dali branku z přesilové hry, podle mě regulérní, ale nebyla nám uznaná. Byly tam pak nějaké emoce na střídačce, museli jsme to klidnit. Branku jsme poté ale vstřelili a trochu se to uklidnilo. V poslední třetině děláme hloupé, útočné fauly a hazardujeme s výsledkem. Tohle je pro mě nepochopitelné, nechápu to.

Miroslav Novák - SK Kadaň: Úvod zápasu jsme měli dobrý, ale od páté do sedmnácté minuty tam byla hluchá pasáž, na konci třetiny jsme tam měli dvě gólové šance. Možná, kdybychom dali branku, zápas by vypadal trochu jinak. Ve druhé třetině začala série vyloučení a to se pak špatně vyhrává. My musíme nejdříve zlepšit disciplínu, a pak můžeme přemýšlet o tom, jestli získáme nějaký bod nebo ne.