Třebíčští doma poprvé padli, jeden gól na body proti Havířovu nestačil

T ř e b í č - Až do patnáctého kola Chance ligy trvala neporazitelnost hokejistů Horácké Slavie na domácím Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ. Zápas proti Havířovu ale nenabídl skoro nic z toho, na co byli třebíčští diváci letos zatím zvyklí. Třebíčští šli sice do vedení bleskovým gólem navrátilce Michala Vodného ze třicáté vteřiny utkání, jenže pak pomalu přebírali aktivitu hosté. Ještě do konce první třetiny stihli otočit skóre zápasu. Druhá třetina byla ze strany domácích hodně nepovedená, pozitivem bylo, že neinkasovali další gól a mohli všechny síly vrhnout do třetí třetiny. To se také stalo, třetí část utkání byla v jejich režii, jenže chybělo to nejdůležitější, totiž vyrovnávací gól. I přes velkou snahu se už skóre neměnilo a tři body putují do Slezska.

15.kolo, středa 17.10.2018
1:21:2, 0:0, 0:0
HAV HAV
Branky a nahrávky: 1. Vodný (Bilčík) – 13. Gřeš (Kotala), 18. Chroboček (L. Bednář, Pořízek). Rozhodčí: Veselý, Vrba – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 958. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, R. Čermák, Vl. Brož, Furch, V. Čejka, Nedbal – Vodný, Raška, Süss – Kusko, Nedvídek, P. Kratochvíl – Mlynář, Tadeáš Král, Paták – Havlát, Škvrně, M. Novák.
AZ RESIDOMO Havířov: Lukáš – Chroboček, Matai, Houdek, Rutar, Bořuta, Mrowiec, Dudek – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – O. Procházka, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala – Macuh, Cihlář, Bambula.

Třebíč prožila v letošní sezoně nejlepší vstup do utkání. Již po 30 vteřinách tečoval Bilčíkovo nahození od modré čáry Michal Vodný- 1:0. O dvě minuty později mohli Třebíčští svůj náskok ještě zvýšit, hráli první početní výhodu, Havířov ale dobře bránil a se všemi náznaky šancí si poradil.

Jenže ve 13. minutě bylo srovnáno. Obrovskou hrubku při rozehrávce vytvořil Nedvídek, před Vejmelkou ho o kotouč obral Kotala, přihrál ke druhé tyčce Tomáši Gřešovi no a Velmelka mohl pouze smutně lovit kotouč z brány.

Nepřesnost, pasivní hra a znovu nepřesnost, tak by se dala popsat hra Horácké Slavie, která si vykoledovala v oslabení i druhou branku, Havířov ještě v první třetině otočil skóre. V 18. minutě pálil od modré Bednář, jeho pokus nechytatelně tečoval do branky David Chroboček.

Počet střel Třebíče ve druhé třetině, které mířily na branku, by se asi daly snadno spočítat na jedné ruce. Domácí se sami zastavovali naprosto zbytečnými dvouminutovými tresty v cestě za vyrovnáním. Hra v šesti, či dvě minuty za nesportovní chování od jednoho z nejzkušenějších borců na ledě, to by se asi stávat nemělo.

Na druhé straně, Vejmelka vše pochytal a ukázal, že je dobrý brankář, protože ani za jednu branku v první třetině rozhodně nemohl.

Jednu velkou šanci hráči Třebíče přeci jen měli. Vodný, když se vracel z trestné lavice, zavezl kotouč za horující klec a předložil parádní nahrávku před bránu. Jeden z domácích útočníků bohužel napálil kotouč přímo do brankáře a šanci tak neproměnil.

V poslední třetině jakoby mladé domácí mužstvo již nemělo sil. Opět se kupily nepřesnosti, které stály ještě více sil. V 52. minutě mohlo být rozhodnuto. Havířov nastřelil tyč. Totéž jsme pak viděli v 58. minutě po střele Adama Rašky.

Havířov závěrečnému pokusu o tlak Třebíče odolal a připsal si tři body za vítězství. Nedalo by se říci, že by snad byl lepším týmem na hřišti, ale Horácká Slavia si za dnešní výkon body jednoduše nezasloužila.

Tiskovka po utkání Třebíč - Havířov 1:2

Jaroslav Barvíř - Třebíč: Úvod zápasu jsme měli dobrý, ale pak soupeř po individuální chybě vyrovnal. Pak jsme soupeři nabídli zbytečnou přesilovku a bylo to 1:2. Ve druhé třetině jsme chtěli změnit hru, ale rozbily nám to zase naše fauly. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát jednoduše, nahazovat puky, vytvořit si tlak. Těch šancí jsme si ale dnes vytvořili málo a vyrovnat se nám již nepodařilo.

Jiří Režnar - Havířov: Nebyl to líbivý hokej, bylo to ubojované. Věděli jsme, že Třebíč je silná přes střední pásmo. Snažili jsme se hrát nátlakově, chyby tam byly, ale tři body jsou dobré.