Menu +

Třebíčští míří na led poslední Kadaně, kde se jim nedaří, přesto nechtějí odjíždět s prázdnou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třicáté sedmé kolo WSM Ligy posílá hokejisty Horácké Slavie na led neoblíbené Kadaně. Trhači jsou sice v tabulce poslední, ale herní projev mužstva není úplně špatný, navíc na Třebíč herní styl Kadaně dlouhodobě platí. Bílé hvězdy mají k tomu všemu velmi rozsáhlou marodku. To ale nic nemění na faktu, že by v Kadani měly bodovat a přerušit tak sérii tří venkovních utkání bez bodového zisku. Utkání Kadaň – Třebíč startuje prvním buly v sobotu 6. ledna 2018 v 17:00.
Sdílejte článek
 


 • VIDEOPŘENOS ZÁPASU KADAŇ - TŘEBÍČ SLEDUJTE ZDE

 • Představujeme dnešního soupeře – SK Kadaň

  Kadani se v právě probíhajícím ročníku WSM Ligy vůbec nedaří. Vlastně už loni měla Kadaň velké problémy se záchranou soutěže. Tu nakonec zvládla a z ligy se poroučel nedaleký Most.

  Trhači vyhráli jen šest z šestatřiceti zápasů soutěže a krčí se na posledním místě tabulky s velkým bodovým odstupem před předposledními Benátkami nad Jizerou. Ovšem pozor, jedna z šesti výher byla právě nad Horáckou Slavií Třebíč. Kadaňští totiž hrají nepříjemný, urputný styl hokeje, který nemá rád žádný soupeř. Poznala to například i pražská Slavia, která rovněž přenechala Trhačům body, i když jen dva.

  Kadaň letos trápí poměrně velká fluktuace hráčů, ale i trenérů. Naposledy musel střídačku Severočechů opustit Jiří Čelanský. Sezónu jako trenérská dvojice dokončí pánové Miroslav Buchal – Petr Klíma.

  Nejproduktivnějším hráčem Kadaně je Nikolas Hlava s devíti vstřelenými góly (9+6). Na paty mu šlape Darek Hejman (5+9). Velmi dobrou produktivitu vykazuje i zkušený obránce Jakub Trefný (5+8), který je zároveň s osmatřiceti trestnými minutami nejtrestanějším hráčem týmu. V brance se nejčastěji objevuje Tadeáš Dvořák s úspěšností 88,41%. Nejvyšší porážku utrpěla Kadaň v minulém kole ve Vsetíně, kde inkasovala jedenáct branek, přičemž nevstřelila ani jedinou.


  Třebíčští doma válí, trápí je však široká marodka

  Horácká Slavia zažívá složitou část ligy. Po nejistém začátku soutěže se dokázala dostat do výborné formy a v měsících listopadu a prosinci si užívala skvělé období, které Bílé hvězdy vystřelilo až na sedmou pozici zajišťující boje v play-off. Z této doby se protahuje série domácích zápasů, v nichž Třebíčští neprohráli už jedenáctkrát v řadě. Je tady však jedno ale. Téměř v každém zápase ztratí Červenobílí jednoho až dva hráče.

  Marodka týmu čítá aktuálně osm jmen. I přesto však hráči prokázali velkou morální sílu, když v posledním domácím utkání s Prostějovem dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasu a vynikající aktivitou a produktivitou ve druhé třetině si zajistili tři body.

  Další hráči na marodce

  Po zápase s Prostějovem přibyli na marodku další dva zranění hráči. Útočník Ondřej Malec má zranění v horní polovině těla, které si vyžádá asi dvoutýdenní léčbu. Obránce Lukáš Vágner se zranil v dolní polovině těla. Charakter jeho zranění nedovoluje určit přesnou dobu návratu na led. Zranění trápí i útočníka Tadeáše Krále, ani u něj nelze přesně říct, kdy by mohl být trenérům k dispozici. Nemocný je navíc obránce Tomáš Kaláb. Roman Erat přišel v zápase s Jestřáby o dva přední zuby, ale jeho další starty ve WSM Lize to neohrozí. Všem zraněným hráčům přejeme co nejrychlejší návrat k týmu.

  Sestava Kadaně v posledním utkání se Vsetínem: Dvořák (18. Spěšný) – Trefný, Černý, Blaha, Šesták, Kadeřávek, Szathmáry, Cestr – Kůs, Hejcman, Krejčiřík – Procházka, Havlíček, Chlán – Tupý, Rindoš, Wágner – Macháček.

  Sestava Horácké Slavie v posledním utkání s Prostějovem: Dostál – Nedbal, L. Vágner, Furch, Čejka, Hort, Půža, Jiří Wasserbauer – P. Kratochvíl, Dolníček, Erat – Paták, Kusko, Malec – D. Horký, Mlynář, Ferda – Gajarský, Süss, Matěj Novák.

  Podobné články

  Pozvánky na zápas

  Souboj s týmem z regionu, do Třebíče zavítají v úterý Plameny ze Žďáru nad Sázavou

  13.08.2018
  Pozvánky na zápas

  Horácká Slavia sehraje ve čtvrtek před zraky svých fanoušků další utkání se Vsetínem

  07.08.2018
  Pozvánky na zápas

  Další program HST. V úterý do Přerova, ve čtvrtek přivítá doma Vsetín

  06.08.2018