Třebíčští na Porubu nestačili v poměru 2:4

T ř e b í č - Na Vysočinu přijela Poruba, která zatím neprohrála, a dobře vstoupila do úvodní periody, kterou vyhrála o dvě branky. Bílé hvězdy prokletí v zakončení prolomily v početní výhodě zásluhou Šťovíčka, další branku ve druhé části i přes střeleckou převahu domácí nepřidali. Porubě vyšla skvěle 43. minuta, to se jí povedlo vsítit dvě branky za sebou, za Třebíč ještě snižoval Psota, ale závěr si hosté pohlídali a zvítězili počtvrté po sobě. V sobotu odcestují hráči HST na vsetínský Lapač.

4.kolo, středa 18.9.2019
2:40:2, 1:0, 1:2
POR POR
Branky a nahrávky: 35. Šťovíček (Nedbal, P. Kratochvíl), 48. Psota (V. Čejka, Šťovíček) – 4. Svačina, 18. Hudeček (Gřeš, Husák), 43. Zdeněk (Svačina, Husák), 43. T. Jáchym (Obdržálek, Urbanec). Rozhodčí: Čech, Dědek – Polák, Komínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 873. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Do. Svoboda – Jenáček, Nedbal, Forman, Furch, V. Čejka, D. Mikyska, Padrnos – Vodný, Šťovíček, Psota – T. Havránek, Michálek, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Paták – Ferda, Havlát, Podlaha.
HC RT TORAX Poruba: Foltán – Slavík, Husák, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Svačina, Zdeněk, Sikora – Obdržálek, T. Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – J. Káňa, Ďurač, Špaček.

Do zápasu naskočili hosté v sestavě i se Svačinou a dvěma bývalými hráči Třebíče Káňou a Obdržálkem. Právě zmíněný VLADIMÍR SVAČINA otevřel gólový účet utkání. Jeho rychlá rána od modré skončila až v sítí a hosté vedli 0:1. Za domácí mohl odpovědět Michálek, Foltán si jeho pokus pokryl betonem. V 18. minutě byl za domácí klecí Tomáš Gřeš, následně našel mezi kruhy volného JANA HUDEČKA, který na poprvé sice neuspěl, ale jeho dorážka již byla gólová – 0:2. V poslední minutě vyzval k zakončení Psota Šťovíčka, ten trefil z pravého kruhu jenom boční síť.

Ve druhé periodě měli oba celky možnost v situaci dva na jednoho. Nejdřív Svačina volil střelu, kterou Svoboda pokryl a na druhé straně nahrál Paták svému kolegovi Královi, jeho bekhend ale taky nebyl úspěšný. Střelecké trápení Bílých hvězd protrhl až v početní výhodě MARTIN ŠŤOVÍČEK, toho krásně uvolnil Karel Nedbal na ránu z první. Třebíč svého soupeře v této části celkem přestřílela, další branku však nepřidala.

Poruba si vzala dvoubrankové vedení zpět v 43. minutě, kdy Svačinovo nahození tečoval JIŘÍ DOLEŽAL. A to nebylo vše, o chvíli později si perfektně vedl před brankoviště Petr Obdržálek, ten poté jen přiťukl puk TOMÁŠI JÁCHYMOVI a ten neměl problém zvýšit skóre na 1:4. Domácímu týmu dal naději MATĚJ PSOTA, protože jeho dorážka po střele Čejky nebyla složitá. Porubští závěr zvládli na jedničku, domácí hráče pustili jen k málo šancím a v závěru jim nedovolili ani odvolat brankáře, aby to Třebíč zkusila ještě v šesti. Hosté si tedy z Vysočiny vezou tři body na vítězství 2:4 a stále neztratili ani bod.

MiloŠ Holaň po utkání Třebíč - Poruba 2:4

Martin Sobotka po utkání Třebíč - Poruba 2:4

Martin Sobotka – SK Horácká Slavia Třebíč: Do zápasu jsme nevstoupili špatně, prvních šest, sedm minut jsme měli převahu. Vytvořili jsme si tři dobré šance, ale soupeř nám dal z první střely na bránu gól, čímž nás poslal do útlumu. První třetinu jsme neodehráli špatně, ale dostali jsme v ní lekci z produktivity a prohráli jsme ji 0:2. Ve druhé třetině jsme se do soupeře tlačili ještě víc, ale vytěžili jsme z toho jen jeden gól. Úplně nejhorší, co nás mohlo potkat, byl nástup do třetí třetiny, kdy jsme udělali úplně zbytečný útočný faul a přišel gól na 1:3. Vzápětí pak hned na 1:4. Z toho nám ale nikdo nepomůže, musíme se z toho vyhrabat sami. Hráči musí pochopit, že musíme hrát jednoduchý hokej. O power – play jsme uvažovali, ale nakonec jsme zápas dohráli v pěti. Sezóna je sice pořád ještě na začátku, ale nás trápí laciné chyby, po kterých dostáváme laciné góly.

Miloš Holaň – HC RT Torax Poruba: Maximálně jsme spokojeni se ziskem tří bodů. Trošku jsem se obával startu zápasu, protože domácí ještě nevyhráli, obávali jsme se toho, že na nás hodně vletí. Úvodní tlak jsme ale přestáli a podařilo se nám dát dva góly, které nás hodně uklidnily. Druhou třetinu poznamenala naše špatná disciplina, dali jsme soupeři šanci na několik přesilových her a z jedné z nich jsme inkasovali. Mužstvo ale ukázalo obrovskou vnitřní sílu a zápas během pár minut ve třetí třetině totálně zlomilo. Spokojeni jsme i s předvedeným výkonem, protože hráči dodrželi taktiku a po těch třech vítězstvích se dostávají i více do pohody, což je pro ně jen dobře.