Třebíčští se ve Vsetíně nevzdali ani za vysokého vedení domácích, na obrat už chyběl jen čas

T ř e b í č - Na vsetínském Lapači viděli diváci strhující podívanou. Domácí hráči si vypracovali čtyřbrankový náskok, když se postupně trefovali dvakrát Rob a dvakrát Březina. Ještě ve čtyřicáté osmé minutě se zdálo, že domácí nemůže nic ohrozit, jenže pak hosté využili Michalem Vodným přesilovku pěti proti třem, o minutu později snížil na rozdíl dvou branek Tadeáš Král a v power-play pak třetí branku Třebíčských zaznamenal Lukáš Nedvídek. Závěr zápasu se pak nesl ve znamení šarvátek a všemožného zdržování hry, včetně nepotrestaného posunutí branky domácích v době největšího tlaku hostů. Kdoví, jak by zápas dopadl, kdyby rozhodčí Cabák s Dědkem doslova nedarovali Vsetínu čtvrtý gól po zcela jasném podražení posledního třebíčského obránce. Dvojice domácích hráčů si pak mohla pohodlně vybrat, jakým způsobem vstřelí čtvrtý gól, který, jak se nakonec ukázalo, byl v zápase rozdílovým. Škoda, že na této úrovni jsou k vidění i takovéto věci.

6.kolo, sobota 22.9.2018
VSE VSE
4:32:0, 1:0, 1:3
Branky a nahrávky: 4. Rob (Slováček, Teper), 7. Březina (Kucharczyk), 30. Rob (Jonák, Pechanec), 44. Březina (Rudl, Podešva) – 49. Vodný (Novák, Raška), 50. Král (Paták, Malec), 60. Nedvídek (Vodný, Kusko). Rozhodčí: Cabák, Dědek - Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 7:5, navíc Kucharczyk (VSE) 5 minut + OT 20 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2768. Střely na branku: 19:19. Průběh utkání: 4:0, 4:3.
VHK Vsetín: Šelepněv – Černý, Mikuš, Teper, Slováček, Holomek, Rudl, Jenáček – Kuronen, Rác, Hořanský – Rob, Pechanec, Jonák – Březina, Kucharczyk, Kopta – Podešva.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Čermák, Bilčík, Nedbal, Vl. Brož, Furch, V. Čejka, Hort – Střondala, Raška, Vodný – P. Kratochvíl, Nedvídek, Kusko – Paták, Tadeáš Král, Malec – M. Novák, Süss, Havlát.

Útok Třebíče se zdál být z počátku efektivnější, jelikož hned v prvních minutách překonal Šelepněva Kusko, ale puk pouze proklouzal kolem brankové čáry. Všechno ale bylo jinak, když z přečíslení dva na jednoho skóroval Luboš Rob, kterého obdaroval přesnou přihrávkou Ondřej Slováček. O tři herní minuty později se Jekel ohlížel za svá záda podruhé, a to když mu z lapačky vypadla střela Davida Březiny z pravého kruhu. Valaši se stále drželi v útočném pásmu a rány obránců mohl do branky poslat Rác. A i nadále Vsetín svou municí rozhodně nešetřil.

Hráči Třebíče se to rozhodli změnit a při pobytu v útočném pásmu na sebe natáhli faul. V následné přesilovce další. Gól na své konto ale v žádné z těchto početních výhod nepřidali. Blízko vstřelené branky byli v 17. minutě Kusko s Kratochvílem, když první jmenovaný objel branku a od betonů odražený kotouč skončil na holi Kratochvíla. Poslední minuty tak patřily útočnému snažení Horácké Slavie, jenže gól nepadl a do kabin se šlo za stavu 2:0 pro Vsetín.

Také do druhé třetiny vstoupila Třebíč aktivněji než Vsetín, a tak to byl opět Šelepněv, kdo si připisoval zákroky a mnohdy při něm stálo i štěstí, když při jeho zaváhání v brankovišti soupeř prostor tří tyčí netrefil. A netrefil se ani Pechanec, když mu Jonák naservíroval kotouč před odkrytou bránu. V 27. minutě se v přečíslení dva na jednoho ve vlastním oslabení ocitli Kusko s Čejkou. Kusko na nic nečekal a z vrcholu pravého kruhu vypálil. Do střely se obětavě položil domácí obránce Mikuš a Vsetín mohl zkusit navýšit své vedení v dalším průběhu přesilové hry.

I přesilovka Valachů však zůstala nevyužita. Z gólového pohledu to domácí tým mrzet nemuselo, jelikož ve 30. minutě branka z jejich strany přišla. Tečí z hranice brankoviště se prosadil Luboš Rob, který si tak v utkání připsal už druhý přesný zásah. A náskok Vsetína mohl být ještě vyšší, kdyby Rudl u levé tyčky přesně tečoval Březinovo nahození od mantinelu. Také Třebíč si dokázala vytvořit několik slibných akcí směrem dopředu, ale žádná nebyla tak nebezpečná, aby domácímu brankáři nadělala problémy. Na druhou stranu také třebíčský Jekel působil jistým dojmem.

Oproti předcházejícím dvěma dějstvím začalo to třetí v poklidu. První výraznější střelecký pokus si připsal Kopta až na konci druhé minuty třetí třetiny, když kotouč po jeho ráně skončil vedle pravé tyčky. Sám na Jekela později uháněl Pechanec, střelu mezi betony si ale hostující gólman pohlídal. Nezvládl ale bekhendovou střelu Davida Březiny v oslabení, jež šla do levého horního rohu. Valaši vedli ve 44. minutě 4:0 a o jejich góly se postarali dva střelci, Březina a Rob. Dva na jednoho se pak vydali Kopta s Kucharczykem, přičemž jejich souhra nebyla úplné přesné a ani jeden nezakončil. Zápasu nechyběla ani potyčka ve středním pásmu, o kterou se postaral Malec se Slováčkem. Tu způsobil Kucharczykův faul, za který dostal trest na pět minut plus do konce utkání. A hosté přesilovou hru po čtyřech minutách a desíti sekundách využili.

V mezikruží se napřáhl Michal Vodný a tvrdou ranou poslal puk za Šelepněva. Třebíč se s jedním gólem nespokojila a vzápětí přidala další. Z pozice na pravém kruhu pálil z ostrého úhlu Tadeáš Král, čímž překvapil všechny přítomné. Hostující hráči dostali kotouč za brankovou čáru i potřetí, to už ale byla hra přerušena, protože Šelepněvova branka nebyla ve správném postavení. Do závěrečné sirény zbývaly tři minuty, když obral Paták Vsetínské o kotouč a přes soupeře také vystřelil. Domácí měli štěstí, protože kotouč přesně trefil připraveného brankáře. To však neplatí o akci 27 sekund před koncem třetí třetiny. Třebíč hrála power play a mezi Šelepněvobvy betony se trefil Lukáš Nedvídek. Hosté se i nadále hnali za vyrovnáním, ale čtvrtá branka visela příliš vysoko.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Bohužel nám opět nevyšel vstup do utkání, když jsme rychle inkasovali dva góly. Jeden z přečíslení a jeden po chybě ve středním pásmu. Ceníme si toho, že jsme nepřestali hrát ani za stavu 4:0 a ve třetí třetině jsme z toho ještě udělali zápas. Hru ze třetí třetiny si musíme přenést do dalšího utkání. Dnes to ze strany Vsetína byla lekce z produktivity, oni dali branky, my až v závěru, a to už na body bohužel nestačilo. K ostatním věcem se nechci vyjadřovat.

Luboš Jenáček - VHK ROBE Vsetín: Ubojované, udřené vítězství. Myslím si, že první třetinu jsme hráli velmi dobře. Dali jsme dva góly. Ve druhé soupeř trošku srovnal hru, ale myslím si, že pořád jsme tam měli víc šancí. Bylo to 4:0 a dalo by se říci, že to vypadalo na jasný zápas. Pak díky vyloučení Radima Kucharczyka, které si myslím, že bylo hodně přísné, protože podle mě tam bylo spíše rameno než koleno, jsme hráli pět minut v oslabení. Soupeř gól dal, využil toho, nadechl se a vrhl všechno do útoku. My jsme se bránili, protože to hrajeme opravdu na pár lidí. Marodka je velká, kluci to odfárali, odmakali. Pak jsme ještě dva góly dostali, na konci hrál soupeř power-play, ale my jsme to naštěstí ubojovali a ubránili. Takový výsledek je kolikrát lepší než vítězství 7:1.