Třebíčští smetli Benátky! Jekel má čisté konto, kapitán nasázel hattrick

T ř e b í č - První domácí utkání po reprepauze vyšlo bílým hvězdám výtečně. Po téměř bezchybném výkonu skolily Benátky nad Jizerou rozdílem třídy. Navíc bez inkasovaného gólu. Téměř tisícovka spokojených diváků viděla hattrick z hole Ladislava Bittnera, ale také řadu nebezpečných zákroků od frustrovaných hráčů soupeře. Důležitá jsou ale fakta, která hovoří jasně o zisku dalších tří bodů do tabulky. Všichni hráči by podle posledních zpráv měli být v pořádku, cože je další pozitivní zpráva.

21.kolo, středa 17.11.2021
5:03:0, 0:0, 2:0
BNJ BNJ
Branky a nahrávky: 8. L. Bittner (Tureček, Dočekal), 16. Gajarský (Vodný, M. Zabloudil), 18. Dočekal, 51. L. Bittner (Vodný, Hunkes), 59. L. Bittner (Střondala, Hunkes). Rozhodčí: M. Sýkora, T. Cabák – M. Jindra, M. Gančarčík. Vyloučení: 5:6, navíc Klapka (BEN) 25 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 947. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 5:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Mlčák, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Zukal – Dočekal, L. Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, Šťovíček – M. Zabloudil, Vodný, Gajarský – Křehlík, D. Michálek, Ferda.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (21. D. Král) – Aubrecht, Žůrek, J. Šedivý, Kunst, Hampl, Bukač, Patzelt – Daniel Špaček, Dušek, J. Šír – Jiruš, Čederle, Pabiška – Wiencek, Jansa, Klapka – E. Čermák, Kalaj, Křepelka.

Utkání mezi Třebíčí a Benátkami se začalo v rychlém tempu a poměrně tvrdě. Hned ve 3. minutě měli domácí možnost přesilové hry. V té měl dvě velké šance Krliš, nicméně skóre se nezměnilo, a to ani po dobré střele domácího obránce Furcha, už při plném počtu hráčů na obou stranách. Hosté ohrozili Jekela do poloviny první třetiny spíše symbolicky.

V 7. minutě jsme se dočkali první branky! Ladislav Bittner prostřelil z těsné blízkosti před brankou brankáře po přihrávce Poizla. Benátky se snažily hned odpovědět, ale obětavá obrana na Jekela nepustila ani jednu střelu. V 10. minutě se do dobré šance dostal po individuální akci Střondala, který tak trochu baseballově na brankáře Žajdlíka nevyzrál. 16. minuta nám přinesla akci na Zlatou helmu! Po krásné souhře Zabloudila a Vodného se trefil Adam Garajský, tohle byla paráda! A v úvodní třetině to ještě nebylo všechno. V 18. minutě se Martin Dočekal dostal za obranu soupeře a kotouč nechal šikovně doklouzat mezi betony brankáře.

Třebíč nyní na ledě vládla. Hokejisté Benátek byli vývojem evidentně zaskočeni. Pomoci jim měla těsně před pauzou první přesilová hra. Benátky byly sice na puku, ale k šanci to nevedlo.

Úvod prostřední třetiny byl klidnější, Benátky se snažily ohrozit Jekela, ovšem pokusy hokejistů v bílém byly spíše z kategorie propagačních. Ve 25. minutě měli hosté k dispozici další početní převahu. Jekela hned tvrdou ránou otestoval obránce Pabiška. Domácí strážce branky ale pohotově vyrazil. Ani po druhé přesilové hře Benátek se skóre neměnilo. A skóre se nezměnilo ani po chybné rozehrávce od domácího obránce Furcha, který nabídl kotouč Jirušovi, ten však tváří v tvář Jekelovi neuspěl.

Rozhodčí následně nechali hře poměrně volný spád a díky tomu jsme viděli, že se hra poněkud přiostřila.

Poslední třetina byla zpočátku kontrolována domácími hokejisty, a to i díky početní převaze. Ta sice branku nepřinesla, nicméně čas plynul. To už byl ale v hostující brance Král, který po úvodní třetině vystřídal Žajdlíka. Polovinu třetiny pak okořenila vzájemná šarvátka Jiruše a Mlčáka, oba dostali menší trest. Což o chvíli později vygradovalo v ošklivý zákrok na hlavu Garajskeho, za který hostující Klapka vyfasoval pět minut a trest do konce utkání. Michal Vodný krásně našel Ladislava Bittnera, ten už jen jeho střílenou přihrávku umístil do sítě a potrestal tak ošklivý soupeřův zákrok. Vzápětí byl vyloučen za hákování domácí hráč a síly na ledě se tak vyrovnaly. Ke konci utkání hrála Třebíč ještě přesilovou hru. Byl to nakonec hattrick pro kapitána Ladislava Bittnera, který se z mezikruží nemýlil a nadělil tak Benátkám pověstného bůra.

Třebíč si zcela zaslouženě připsala tři body, ačkoliv byl soupeř z Benátek místy nepříjemný, dnes to nestačilo. Recept na brankáře Pavla Jekela nenašel.

A. Nečas a K. Pokorný po utkání TRE - BNJ 5:0

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Důsledně jsme se připravovali na vstup do zápasu, protože utkání jdou rychle po sobě a ještě se cestuje. Musím hráče pochválit, protože první třetina byla z naší strany opravdu parádní. Co se týče taktiky, tak tu hráči splnili do puntíku, výborně jsme bránili, šli jsme do tří brejkových situací, navíc jsme měli výbornou produktivitu, na kterou jsem po předchozích zápasech trošku žehral. Šli jsme do klíčového vedení 3:0, což bylo důležité. Ve druhé třetině jsme měli trošku problém s osobními souboji, soupeř v nich byl lepší... Nemyslím si ale, že bychom tahali za kratší konec. Ve třetí třetině jsme chtěli zápas důslednou obranou dovést do vítězného konce. Soupeř předvedl několik zákroků, které podle mého názoru do hokeje nepatří... Potrestali jsme pětiminutové vyloučení a dokráčeli jsme si pro výsledek 5:0. Jsme za to rádi, hráče jsem za způsob zvládnutí zápasu pochválil. Příjemný bonus je navíc pro Pavla Jekela vychytaná nula. Hokej je rychlá hra, proto jsme po první třetině hráčům zdůrazňovali, že je potřeba se prezentovat i nadále naší hrou, nebláznit a nehrát nahoru – dolů, což jsme zvládli. Po těch zákrocích jsme se museli zklidnit jak na střídačce, tak v kabině, Michal Furch přišel o dva zuby, přesto jsme se chtěli věnovat jenom hokeji. Ale bohužel další dva hráči museli z ledu po útocích na hlavu, které byly opravdu nepříjemné. Doufám však, že budou v pořádku, zatím nemám zprávy od lékaře. Adam Gajarský je teď v péči doktora, uvidíme, jak se to vyvine, Martin Šťovíček by měl být v pořádku. Hlavně jsme rádi za tři body, ale pořád máme některé věci k řešení, určitě nemůžeme usnout. Musíme se dobře nachystat na těžké utkání v Kolíně. V přesilovkách nám chybí větší přesnost v zakončení a ve finální nahrávce i střelbě. Dnes nám tam něco padlo, za což jsme rádi, ovšem budeme na tom dál pracovat. Kdo dal góly, je úplně jedno, celý tým dnes tahal, někdo je od toho aby perfektně odbránil oslabení, Láďa je zase střelec, to víme... Jsem strašně rád, že mu to tam napadalo, pochvala ale míří na celý tým. Láďa z toho vyskočil tím, že dal tři góly, ale absolutorium dnes zaslouží všichni.

Antonín Nečas – HC Benátky nad Jizerou: Utkání pro nás začalo špatně. V první třetině jsme prohrávali 3:0, kdy jsme dostali jeden gól z předbrankového prostoru a dva z rychlých kontrů. Hrát v Třebíči po první třetině s výsledkem 3:0 je těžké. Zkoušeli jsme se zápasem ještě něco udělat ve druhé a třetí třetině, ale domácí se chytře do ničeho moc netlačili. Hráli dobře odstoupenou obranu a střední pásmo, takže jsme se k ničemu zásadnímu nedostali. Ač byl počet střel vyrovnaný, vypadali jsme druhou a třetí třetinu jako aktivnější tým, ale Třebíč to odehrála dobře a disciplinovaně. Třebíč dnes byla efektivnější a postupně dala pět branek. Vůbec nechtěla druhou a třetí třetinu otevřít hru, hráli v tomto výborně.