Menu +

Tři góly ze dvou zápasů? Láďa už musí být nervózní, směje se Matěj Psota. Lituje oslabení

Ohlasy po utkání
Po dvou zápasech mají Horáci na svém kontě tři body. Rázně se o ně přičinil útočník Matěj Psota, který skóroval jak proti Slavii, tak také v Přerově. „Moc gólů nedávám, takže je to asi poprvé, kdy mi začátek sezony takhle sedl. Zatím je ale brzo něco hodnotit," říká skromně.
Sdílejte článek
 

Utkání v Přerově bílým hvězdám nevyšlo. Soubor hlavního trenéra Kamila Pokorného v něm prohrál 2:5 a domů se tak vracel s prázdnou. „Bylo to v podstatě zrcadlově obrácené utkání proti Slavii. Často jsme byli vylučování, přičemž od toho se všechno odvíjí,“ glosuje Matěj Psota.

„Ale neřekl bych, že nás soupeř něčím překvapil. Prvních deset minut jsme odehráli slušně, jenže poté jsme začali být vylučovaní, čehož Přerov využil. Hráli doma a dostali se díky tomu na koně. Právě tím jsme si zápas prohráli,“ pokračuje třebíčský šikula.

Průběžné skóre po 40 minutách vypadalo pro Třebíč strašlivě, Horáci totiž prohrávali 0:4 a hrozilo, že domů vyrazí s debaklem. K tomu ale naštěstí nedošlo. Zlepšený výkon ve třetím dějství přinesl i dva čestné úspěchy. Ten první přišel z hole samotného Matěje Psoty.

„Před třetí třetinou jsme si řekli, že do toho půjdeme. Věděli jsme, že když by se nám podařilo dát rychlé dva góly, soupeř znervózní. Pak by psychika byla na naší straně a jsem si jistý, že bychom do nich bušili. Povedlo se nám to ale jen z části. Druhý gól přišel pozdě, soupeř si to v pohodě uhlídal,“ popisuje.

„Před třetí třetinou jsme si řekli, že do toho půjdeme."

V úvodních dvou zápasech sezony vstřelili Třebíčští sedm branek. Šest z nich přitom padlo v přesilovkách, což je parádní bilance. Naopak jen jednou za 120 minut hry překonali Horáci brankáře soupeře při hře 5/5.

„Po dvou zápasech bych v tom ještě nic nehledal. Vyplynulo to z toho, že proti Slavii jsme sehráli dobře přesilovky a proti Přerovu se nám nepovedla oslabení. Na nich musíme zapracovat. Stejně jako na produktivitě při hře 5/5,“ ví Psota.

Za nezvykle vysokou efektivitou jednotlivých týmů v přesilovkách může stát začátek sezony a skutečnost, že soupeři ještě nejsou vzájemně načtení. „Možné to je. Až se potkáme v sezoně víckrát, tak se asi budeme moci i lépe připravit. Na druhou stranu jsme byli i včera připraveni dobře. Prostě nám to nesedlo,“ dodává Psota.

„Sám sebe pořád vidím spíše jako nahrávače."

Z pohledu individuálních výkonů zažívá Psota skvělý začátek sezony. V prvních dvou střetnutích vstřelil vyhlášený technik hned tři branky „Mám teď nejvíc gólů. Láďa už musí být nervózní,“ směje se.

A po zvážnění dodává: „Moc gólů nedávám, takže je to asi poprvé, kdy mi začátek sezony takhle sedl. Pořád je ale brzo něco hodnotit. Sám sebe pořád vidím spíše jako nahrávače, ale budu samozřejmě vždycky rád, když mi tam spadne i nějaký ten gól.“

„Hlavně si přeju, abych byl zdravý. Zdraví je základ v hokeji i v životě. Když ho máte, můžete to prodat i na ledě,“ naráží Psota na loňské vleklé zranění, které ho připravilo o značnou část sezony.

Ve středu dorazí do Třebíče Frýdek – Místek. Farma Třince před letošní sezonou z gruntu přeskládala svůj kádr. Herní projev soupeře se ale podle Matěje Psoty příliš nezmění. I tentokrát očekává opora Horáků fyzicky náročné utkání se soupeřem, který preferuje útočný styl hry.

„Hrálo se mi proti nim vždycky dobře. Je to mladý tým, který hodně bruslí a snaží se hrát hokej. Proti někomu takovému se vám vždycky hraje líp. My se musíme hlavně držet své hry. Vyvarovat se oslabení a pokud možno využít nějakou přesilovku,“ dodává Matěj Psota závěrem.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Kluci se vydali úplně na doraz, strašně si cením fanoušků, že to ocenili, říká Kamil Pokorný

26.03.2023
Ohlasy po utkání

Ladislav Bittner: Nevěšíme hlavy, v sobotu musíme vyhrát! Jaký vzkaz poslal Vejmelka?

24.03.2023
Ohlasy po utkání

Dnes musíme vyhrát, burcuje Svoboda. Porážku bere na sebe

22.03.2023