Vždy, když se hráči daří, tak to vše vnímá úplně jinak a hrou se baví, říká tříbodový Lukáš Nedvídek

T ř e b í č - Horácká Slavia získala z posledních dvou zápasů maximální počet šesti bodů. Velký podíl na tom má produktivní útočník Lukáš Nedvídek. Ten si během zmíněných dvou střetnutí připsal dohromady šest kanadských bodů. Proti Benátkám nad Jizerou zaznamenal dva góly a jednu asistenci. V rozhovoru se dočtete, co na zápas říká, kde viděl zlomové momenty nebo také to, co se změnilo příchodem nového hlavního trenéra Radka Nováka.

Lukáši, vyhráli jste v Benátkách 6:2. Hodnocení zápasu proto musí být veskrze pozitivní, že?

Začátek zápasu nebyl podle představ, brzy jsme prohrávali 2:0, ale do konce třetiny se nám podařilo srovnat v přesilovkách a od té doby jsme po většinu zápasu už byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli.

Kde se podle tebe lámal chleba? Byl to váš gól na 3:2 ze 40. minuty?

Gól do šatny ve 40. minutě nám určitě pomohl, stejně tak gól na 4:2 hned na začátku 3. třetiny a od té doby jsme měli zápas pod kontrolou.

Začátek utkání se vám přitom příliš nevydařil, když jste brzy prohrávali 0:2, Čím to? Překvapily vás Benátky něčím?

Nemyslím si, že bychom byli překvapení z něčeho, udělala se zbytečná chyba ve střídání a pustili jsme je do nájezdu. U druhého gólu jsme si nepohlídali dorážku a po odrazu jim to tam spadlo.

Nicméně se vám podařilo ještě v téže třetině vyrovnat na 2:2. Jak důležité bylo tohle pro vaši psychiku?

Rychlé vyrovnání nám určitě pomohlo, dostali jsme se do tlaku a po většinu zápasu už jsme byli lepším týmem.

Vy sám jste dal dva góly a navrch přidal asistenci. Zkuste ty situace popsat.

První gól byl v přesilovce, zakončili jsme hned po zajetí do pásma, kde jsem to dostal na vrchol kruhu a byla výborná clona před gólmanem, přičemž já to trefil. Druhý gól byl po rychlém přečíslení 3 na 2, když mi to Voďas nahrál do hole na teč a padlo to tam.

Byl to pro vás osobně už druhý tříbodový zápas v řadě. Teď si hru asi užíváte, že?

Vždy, když se hráči daří, tak to vše vnímá úplně jinak a hrou se baví.

Celkově se zdá, že vám chemie s Martinem Šťovíčkem a Michalem Vodným funguje exkluzivně. Vidíte to stejně? V čem je vaše největší síla?

S klukama nám to sedlo, řekli jsme si, co chceme hrát, to plníme, všichni tři jsme silní na puku a dokážeme něco vymyslet.

Těsně před Silvestrem došlo ke změně na postu hlavního trenéra. Měníte pod vedením Radka Nováka nějakým způsobem svůj herní systém?

Neřekl bych, že bychom něco výrazně měnili, pořád se snažíme hrát aktivně, vytvářet si hodně šancí, trochu jsme zapracovali na obraně středního pásma, které ještě musíme doladit, aby všichni dobře reagovali na hráče soupeře a věděli, kdy se stáhnout a kdy naopak aktivně napadat.

Ve středu vás čeká Ústí. S čím do zápasu půjdete?

Určitě chceme navázat na poslední dva zápasy a jít si pro 3 body.