Vždycky to může být lepší, důležité je naše vítězství, naznal mladý brankář Lukáš Klimeš

T ř e b í č - Čekání na první utkání skončilo. V úterý 29. července vyjeli hráči Horácké Slavie Třebíč poprvé k přípravnému utkání, v němž vyzvali nováčka nejvyšší soutěže Olomouc. Oba týmy na začátku přípravy hlavně testují hráče, a tak někteří hokejisté dostali pro tento duel volno. V Třebíčské brance dostal příležitost mladík Lukáš Klimeš a svůj tým v zápase několikrát výrazně podržel.

První přípravná utkání bývají hlavně testem hráčů, kteří bojují o dres základní sestavy. V soupisce Horácké Slavie chyběli například Jaroš, Havel, Dolníček, Malena, zato mohli diváci v dresu s Bílou hvězdou vidět navrátilce Romana Erata. Rozhodnutí o jeho působení v Třebíči by mělo padnout v nejbližších dnech. Ani Olomouc nešla do utkání kompletní, ale i v jejím dresu mohli diváci sledovat zkušeného veterána, kterým byl Pavel Patera.

Do třebíčské branky se postavil nadějný mladík, který ještě v minulé sezóně chytal za juniorku Komety Brno, Lukáš Klimeš.

“Z mého pohledu to může být vždycky lepší, tři góly jsou moc. Důležité je ale vítězství, které jsme uhráli a za které jsem moc rád. Byl to první zápas a hned vítězný, co může být lepšího…,“ usmívá se sto osmdesát pět centimetrů vysoký brankář.

Letní zápasy bývají pro hráče těžké nejen proto, že se hodně trénuje na ledě i na suchu a v posilovně, ale také proto, že teploty v halách bývají vysoké, výstroj nasákne vodou i potem a je pak o dost těžší. Gólmani to v tomto ohledu mívají ještě těžší, než hráči v poli. Třebíčský gólman měl v závěru utkání navíc nejvíc práce z celého zápasu. Olomouc snížila na rozdíl jednoho gólu a v power – play sahala po vyrovnání. To už ale Klimeš společně s obětavou obranou nepovolil a mohl se radovat z prvního vítězství v třebíčském dresu.

“Každý den máme dva tréninky, takže to opravdu není žádná sranda. Teplo je venku, teplo bylo i na stadionu a ve třetí třetině jsme byli dost pod tlakem, takže tam se tohle všechno projevilo a soupeř nás docela mačkal. Naštěstí jsme to uhlídali a vyhráli jsme,“ hlásí gólman, jenž má doma stříbrnou extraligovou medaili, kterou jako junior vybojoval s mateřskou Kometou.

Domácí hokejisté byli především v první třetině aktivnějším celkem, v průběhu zápasu vedli 3:0 a 4:1. Hostům zase patřila třetí třetina a hlavně závěr utkání, ve kterém se snažili alespoň vyrovnat. “Jak říkám, asi tam byla u našich kluků trošku únava, opravdu hodně teď trénujeme a od půlky zápasu jsme tahali nohy. V sezóně se trénuje jednou denně, takže tam už tohle problém nebude,“ vysvětluje brankář, kterému bylo teprve nedávno dvacet let.

V průběhu utkání, konkrétně v devatenácté minutě zlikvidoval brněnský rodák a odchovanec Ytongu Brno trestné střílení za stavu 2:0 pro domácí tým. I když jak sám přiznal, exekutor samostatného nájezdu vlastně ani netrefil bránu. “Toho hráče jsem neznal a abych řekl pravdu, tak on mě ani netrefil a netrefil ani bránu,“ sympaticky přiznal gólman, který si po závěrečné siréně užil s fanoušky svoji druhou děkovačku v životě.

“Byl jsem rád, zatím jsem to zažil jen jednou v životě, dneska to bylo podruhé a bylo to skvělé,“ pochvaloval si Lukáš Klimeš, který si poděkování fanoušků vysloužil nejen za likvidaci zmíněného trestného střílení, ale i za několik velmi těžkých zákroků ve druhé třetině a zejména v závěru zápasu, kdy Olomouc mocně tlačila a šla za vyrovnáním.