Menu +

NIT - TRE 3:4 sn - Mladý výběr HST uspěl na ledě slovenského mistra, z Nitry veze výhru

Reportáže
T ř e b í č - Na led aktuálního slovenského mistra, Nitry, poslal hokejisty Horácké Slavie Třebíč rozpis přípravných utkání. V zápase, v němž třebíčští trenéři Martin Sobotka a Jaroslav Barvíř neuhnuli od trendu zkoušení mladých hráčů, se hrál na začátek přípravy vcelku kvalitní hokej. Zápas, který okořenilo i několik strkanic, nakonec skončil remízou a mladý třebíčský tým odvedl na ledě mistrovské Nitry velmi dobrou práci. Domácí třikrát vedli, na což hosté reagovali brankami Petra Mrázka, Luky Petelina a Matěje Psoty čtyři sekundy před třetí sirénou. Výborným výkonem se blýskl brankář Dominik Svoboda. Samostatné nájezdy i celý zápas pak skončily překvapivým vítězstvím Horácké Slavie Třebíč. V nájezdech totiž Dominik Svoboda zavřel bránu a nepustil jediný puk, zatímco Silvester Kusko a Petr Mrázek uspěli.
Sdílejte článek
 
, pátek 5.8.2016
NIT NIT
3:4sn0:0, 2:1, 1:2
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 29. Krištof (Rais, Kutálek), 39. Ručkay (Kutálek), 53. Macík (Paukovček, Mezei) – 38. Mrázek (Raška), 44. Petelin (Kadlec), 60. Psota, 60. Mrázek (SN). Rozhodčí: Čaprnka, Konc, Hronský. Vyloučení: 8:2, navíc Krištof (NIT) OT. Diváci: 1 660 Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
Sestavy
MHC Nitra: Foltán – Kuzma, Kohút, Mezei, Rais, Guoth, König P., Pupák, Štefanka ml. – Laco, Slovák, Chalupa, Kutálek, Krištof, Ručkay, Bajtek, Paukovček, Macík, König D., Štefanka st., Piačka.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda – Zdráhal, Niko, Bartejs, Kovář, Schejbal, Hort, Kupčík, Wasserbauer Jiří, Kubeš – Wasserbauer Jan, Raška, Mrázek, Kusko, Huňa, Psota, Motloch, Stehlík, Zohorna, Petelin, Kadlec, Pokorný, Lander.

Komentář k zápasu

Reportáž z utkání není k dispozici.Ohlasy trenérů

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Začátek zápasu ovlivnil náš pozdní příjezd do Nitry kvůli dopravním komplikacím v Bratislavě. V první třetině byli domácí jasně lepší a nebýt vynikajícího Dominika Svobody, mohlo to být po dvaceti minutách tři - čtyři nula a bylo by po zápase. Naštěstí jsme to ale ustáli a hráči ukázali, že i s lepším soupeřem se dá hrát dobrý zápas. Dokázali jsme třikrát vyrovnat, naposledy čtyři vteřiny před koncem. Domácí vedli 3:2, ale závěr nezvládli, chtěli si na nás něco dokazovat a rozhodčí, který k tomu byl celý zápas vcelku benevolentní, je za to vyloučil. Odvolali jsme brankáře a při hře šest na tři jsme puk do brány čtyři vteřiny před koncem dotlačili. V nájezdech pak Dominik Svoboda korunoval svůj výborný výkon, když do branky postavil doslova zeď. V naší hře stále byly individuální chyby, kluci se v některých situacích hledali, stále ještě hledají místo, kam si v některých situacích najíždět, což je věcí souhry. Věřím, že se to zlepší. Tento dnešní úspěch je pro nás první vlaštovkou, stále je ale před námi hodně práce.

Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024