BER-TRE 4:1 - Třebíč nezvládla zápas v Berouně, i nadále však zůstává třináctá

B e r o u n – O další mistrovské body jela Horácká Slavia bojovat do středočeského Berouna. Hosté v první třetině několikrát zahrozili, jejich pokusy však k úspěchu nevedly. Radovat se proto mohli hosté, kteří po Eiseltově brance odcházeli do šaten s jednobrankovým vedením. V druhé části skončil puk za Luňákovými zády dvakrát a s Třebíčí to začalo vypadat velmi nahnutě. V posledním dějství vykřesal jiskřičku naděje Martin Sobotka, nicméně tři minuty před koncem Medvědi potrestali Vrbatovo vyloučení, a rozhodli tak o prohře Horácké Slavie 1:4. Situace na posledních místech tabulky se nemění, kromě Třebíče prohrál i její stín Písek, a díky zaváhání Olomouce ztrácejí Třebíčští na dvanáctou, nebarážovou pozici stále osm bodů.

38.kolo, pondělí 10.1.2005
BER BER
4:11:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 18. a 33. Eiselt, 23. Slížek (Besser), 57. Křesťan (Šinágl) - 48. Sobotka (Beroun, Hrbáček). Vyloučení: 5:7, navíc Vrbata (T) 10 minut OT. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0.
Medvědi Beroun 1933: Kopřiva - Kasík, Veber, Hořava P., Jareš, Filip, Braniš, Ovčačík - Besser, Šinágl, Tvrzník - Pabiška, Křesťan, Eiselt - Klimenta, Slížek, Novotný - Toma, Jech, Kukla.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák (41. Koťátko) - Míka, Kališ, Ščerban, Šmarda, Hrbáček, Dobrovolný,Sedláček, Svačina - Holý, Žiška, Kubiš - Valko, Oliva, Fryauf - Vrbata, Sobotka, Beroun - Caha, Čech, Topol.

Zápas začaly oba celky opatrně. Jako první se už ve druhé minutě osmělili hosté, konkrétně od modré pálil Bedřich Ščerban a před Kopřivou nebezpečně dorážel Valko. Beroun se v první polovině úvodní části na ledě hledal a dlouho se nemohl přes pečlivou obranu soupeře prosadit a to i přesto, že hrál dvě přesilové hry. Po faulu Filipa se do početní výhody dostali i Moravané, ale nevedli si o nic lépe než domácí. Až v 18. minutě viděli diváci první pěkný hokejový moment. V rohu kluziště vybojoval puk kapitán Medvědů Václav Eiselt, vybruslil si před brankáře Luňáka a střelou pod horní tyčku otevřel skóre - 1:0. Tímto výsledkem skončila i celá první třetina.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se do velké šance dostal po nezištné přihrávce Žišky Marcel Hrbáček, který vypálil zpoza obránce, ale trefil jen připravený Kopřivův pravý beton. A tak udeřili na druhé straně opět Medvědi. Jan Besser našel najetého Ladislava Slížka a ten nechytatelně k pravé tyči překonal Luňáka podruhé - 2:0. O chvilku později si hosté vytvořili obrovskou šanci. V závaru před brankou však Kopřiva neuvěřitelným zákrokem uhájil čisté konto. Následovaly dvě po sobě jdoucí početní výhody Medvědů, které zůstaly nevyužity. Luňák se v nich vytáhl hlavně proti dělovce Kasíka od modré čáry. Ve 33. minutě přišel nejskvělejší hokejový moment zápasu. Václav Eiselt vybojoval na červené čáře puk, v útočném pásmu si vychutnal nejprve jednoho z obránců a ukázkovou stahovačkou překonal Luňáka potřetí - 3:0. Ve 35. minutě se už berounský kapitán chtěl radovat po vstřelení svého třetího gólu, ale rozhodčí jej správně neuznal. Branka totiž byla dosažena nohou.

V úvodu poslední třetiny se Beroun možná až příliš stáhl do obrany, nehnal se do útoku, a tak se hosté začali pomalu osmělovat. Kopřiva nejprve pravým betonem vykopl pěknou ránu Holého, ale ve 48. minutě už nedosáhl na dorážku Sobotky po přihrávkách od Hrbáčka s Berounem - 3:1. Další větší nápor hostí však už nepřišel. O šanci na další vylepšení nepříznivého stavu se připravili sami dvěma zbytečnými fauly. Ten druhý, po němž šel předčasně do sprch za nesportovní chování David Vrbata, potrestal po parádní akci Šinágla Radek Křesťan, který se trefil za záda střídajícího brankáře Koťatka a uzavřel tím skóre zápasu na konečných 4:1.