Bílé hvězdy otočily zápas v Havířově a vezou si skvělé tři body!

H A V Í Ř O V - Po prvním vítězství s Frýdkem čekala Třebíčské daleká cesta do Havířova. První třetinu vyhrál domácí Azet, jenže v prostřední části se podařilo vyrovnat z objezdu za brankou Vodnému a obrat zařídil v 53. minutě Kusý. Ten se po krásné akci prosadil přesnou střelou pod břevno. Do prázdné branky ještě skóroval Nedvídek a Třebíč si veze první venkovní vítězství!

7.kolo, středa 25.9.2019
HAV HAV
1:31:0, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 10. L. Rutar (Baláž, Matai) - 37. Vodný (Jenáček, Nedvídek), 53. Kusý (Forman, T. Havránek), 60. Nedvídek (Vodný). Rozhodčí: Barek, Koziol – Komínek, Kučera. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1058. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
AZ RESIDOMO Havířov: Lukáš – Matai, Chroboček, Mrowiec, Rašner, L. Rutar, Kachyňa, Nepokoj – Bambula, F. Seman, Kotala – Pawliczek, R. Veselý, L. Bednář – Cihlář, Pořízek, Maruna – Žiak, Baláž, Fridrich.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Nedbal, Jenáček, Hort, Forman, Furch, Kowalczyk – Psota, Šťovíček, Kusý – T. Havránek, Bittner, Michálek – Havlát, Nedvídek, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec – Podlaha.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří si také brzy zahráli přesilovku, ale ze svého tlaku nic nevytěžili. První velkou šanci měl ve 4. minutě domácí tým, když Bambula zavezl puk do útočného pásma a po objetí branky jej servíroval Kotalovi, ten před odkrytou brankou promáchnul. I nadále byla aktivnější Horácká Slavia, ale její tlak byl jalový. První branka zápasu přišla v 10. minutě, po skvělé akci Baláže, který zavezl puk do útočného pásma, v mezikruží našel volného Ludvíka Rutara, který parádně vymetl pravý horní růžek Jekelovy branky. V závěru třetiny se hrálo ve 4 na obou stranách, když byli za hrubost vyloučeni domácí Kotala a hostující Forman. V tomto počtu hráčů pak přišla velká šance Kusého, který pálil v úniku 2 na 1, ale Lukáš zasáhl vyrážečkou a podržel AZ. Na druhé straně z protiútoku Matai vybídl ke střele Pořízka, jeho ale vychytal Jekel. Po první části tak platil stav 1:0.

V první polovině druhé třetiny měl více ze hry AZ, který si zahrál i přesilovku, v ní měl největší šanci Žiak, který pálil po přihrávce Mataie, ale Jekel se rychle přesunul a puk zastavil. To bylo ve 24. minutě. I poté byl aktivnější domácí tým, který měl další přesilovku, ale tu sehrál bídně a nic z toho nebylo. Podobně se vedlo Třebíči, která svou přesilovku hrála ve 29. minutě. Pak přišla velká šance Třebíče ve 32. minutě - Král předvedl krásnou individuální akci - proháčkoval se před Lukáše, oklamal jej blafákem, ale nakonec mu sjel puk z hole a ani nevystřelil. O dvě minuty později se předvedl domácí útočník Jan Bambula, který se prokličkoval před Jekela, ale se zakončením mezi betony neuspěl. Ve 37. minutě udeřil jako blesk z čistého nebe hostující Michal Vodný, který si zajel pro Jenáčkem nahozený puk za branku, následně objel branku a zakončil bekhendem mezi Lukášovy betony. Ve zbytku třetiny už se nic nestalo a po čtyřiceti minutách to bylo 1:1.

Třetí třetina začala nepřesnostmi na obou stranách a také velkou šancí Třebíče, kterou měl ve 43. minutě Král, jenž mohl zakončovat z hranice brankoviště, ale puk mu sjel z čepele hole a prolétl kolem pravé tyče Lukášovy branky. Ve 45. minutě měl šanci AZ, domácí Fridrich v přečíslení hledal Pořízka, ale přihrávku zhatil obránce hostí. Další velký tlak AZetu přišel ve 46. minutě při přesilovce, jenže Třebíč se dokázala ubránit. Běžela 51. minuta, AZ hrál přesilovku Baláž se dostal k zakončení v předbrankovém prostoru a domácí hráči už zvedali ruce nad hlavu, ale Jekel puk udržel před brankovou čárou. A hosté tak mohli udeřit v 53. minutě, když Denis Kusý v přesilovce vybruslil od levého mantinelu až na pravý kruh a poslal puk nad levé rameno Lukáše. O minutu později hrál přesilovku AZ, ale gól z ní nevytěžil. V závěru třetiny zkusil Havířov hru bez brankáře, ale ta se mu nevyplatila, protože Lukáš Nedvídek trefil prázdnou bránu a pečetil vítězství Třebíče.

Jiří Režnar - AZ Havířov: Máme za sebou 3 výborná utkání, včetně vítězství v Prostějově. A dneska jsme si mysleli, že to půjde samo i bez srdíčka a chuti vítězit. To je samozřejmě špatně, měli jsme málo střel, někteří hráči hráli hokej z před třiceti let, kdy tahali sami puk středem. Hned po utkání jsme si k tomu něco řekli, a pokud chceme být úspěšní, musíme hrát to, co jsme hráli v předchozích utkáních.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnes jsme znovu z týmu už od rána cítili, že chce uspět a zápas vyhrát. Přesto, že jsme měli problémy se složením obrany, tak hráči, kteří nastoupili, plnili taktické pokyny, stejně jako celý tým. Chtěli jsme hrát trpělivě a takticky, což se nám vyplatilo, a jsme za to velmi rádi. Myslím, že jsme po celé utkání byli mírně lepším týmem. Ještě jednou musím celý tým pochválit za dodržování taktiky a odhodlání, s kterým do hry šel. Láďa Bittner odehrál výborné utkání a také on přesně plnil to, co jsme po něm chtěli a co od něj očekáváme. Věřím, že pro nás bude posilou a bude spokojen jak on, tak my i naši fanoušci. Navíc je to výborný kluk i do kabiny, což jsme o něm věděli, když jsme si ho vytipovávali a zjišťovali si o něm informace, takže i do týmu výborně zapadl.