DOR: UNL-TRE 2:3 sn - Vítězství na ledě Lvů zajistil Petr Beránek

T ř e b í č - Na ledě ústeckých Lvů se odehrával další zápas skupiny play-out extraligy dorostu, z nějž nakonec vyšli lépe Třebíčští. Slavisté dvakrát vedli brankami Vysloužila a Vondráčka, domácí však dvakrát skóre srovnali. Na řadu tak přišlo prodloužení a protože v něm rozhodující gól nepadl, musely o vítězi utkání rozhodnout až samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil třebíčský Petr Beránek a určil tak vítěze zápasu.

P-OU, sobota 8.3.2008
UNL UNL
2:3sn1:1, 0:1, 1:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 13. Kašák (Medřický, Svatý), 58. Medřický (Svatý, Sova) - 6. Vysloužil (Vondráček), 35. Vondráček (Sochor), rozhodující nájezd Beránek. Rozhodčí: Jílek - Marek, Fronl. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 26:44. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
HC Slovan Ústí nad Labem:
SK Horácká Slavia Třebíč:

Zápas se od začátku nevyvíjel pro domácí zrovna nejlépe. Již v 6. minutě Třebíčtí vstřelili gól. Branka padla zásluhou Vysloužila, který využil chyby domácích, a lehce vsunul puk za brankářova záda. Ani v přesilové hře nedokázala Lvíčata s hosty srovnat krok. Ale v 10. minutě si vytvořil velkou šanci ústecký Žák, který jel sám na bránu, jemuž ale nebylo střelecké štěstí nakloněno. Zazněla jen levá tyčka brankové konstrukce. Až ve 12. minutě se Ústečtí mohli radovat z gólu. Úsměv na tvářích všem v hale vykouzlil ústecký Kašák, který tak vyrovnal na 1:1. Ani přesilové hry obou týmů nepřinesly žádné branky. Světelná tabule tak ukazovala na konci třetiny stav 1:1.

Do druhé třetiny hráči naskakovali na led odpočatí a plní síly. Ve 22. minutě měli domácí hned možnost udělat něco se svým jednogólovým kontem. Velká příležitost se jim naskytla v podobě přesilové hry. Nedokázali však využít své převahy a stav tak zůstal nepozměněn. Ve 30. minutě roztřásl svou prudkou střelou ústeckou branku třebícký Belatka, ale trefil pouze tyč. Ve 34. minutě se do vedení dostal hostující tým zásluhou Vondráčka. Ústečtí tak opouštěli led s jednogólovou ztrátou.

Třetí dějství nám započala přesilová hra Lvíčat. Hráči se dostali do velmi nadějné šance. Chybělo málo a domácí se mohli radovat z gólu, neboť kotouč se zastavil těsně před brankovištěm před poloprázdnou bránou. Ve 44. minutě si třebíčtí střelci dobře porozumněli, kdy Sochor střílel hned bez rozmýšlení, ale ústecký brankář Husa kotouč vyrazil vysoko nad branku. V třebíčské přesilovce opět zazněl dunivý zvuk levé tyčky ústecké branky díky Koukalovi. V 55. minutě mohl hostující tým zvýšit svůj náskok o dvě branky, ale gól mu nebyl uznán. Třetina se pomalými krůčky chýlila ke konci, ale Lvíčata stále bojovala a nic nevzdávala. V 58. minutě se domácí dočkali vyrovnávací gólu zásluhou Medřického. Diváci tak tušili, že se dnes bude s největší pravděpodobností prodlužovat.

Zvuk sirény oznámil konec základní hrací doby. A hráči se připravovali na prodloužení. Ale ani prodloužení nerozhodlo o dnešním vítězi, a musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch bodoval třinecký Beránek, který tak zajistil konečné vítězství svému družstvu. Utkání skončilo stavem 2:3.