JUN: KOM-TRE 3:4 - Bitva v Brně, o gól lepší hosté berou tři body

T ř e b í č - Ve velkou přestřelku se změnila předehrávka 26. kola extraligy juniorů mezi Kometou Brno a Horáckou Slavií Třebíč. Jako rozhodující se ukázal dvougólový náskok, který si hosté vypracovali v první třetině, kterou 0:2 vyhráli. První gól dal, jak jinak než dělovkou od modré, Tomáš Hobza. Hráči Komety se o body rvali až do poslední minuty, ale to samé musíme říci i o třebíčských nadějích, které vždy dokázaly na snižující branku rychle odpovědět a po dramatickém boji odvážejí z Ronda tři body.

26.kolo, čtvrtek 8.11.2007
KOM KOM
3:40:2, 0:0, 3:2
Branky a nahrávky: 41. Jarůšek, 50. Jarůšek (Vejvar, Žalud) 54. Mišura - 7. Hobza (Dostál, Kurial), 17. Vlašín (Burian V.), 47. Burian V. (Nahodil), 51. Nahodil (Burian V., Kundela). Rozhodčí: Přikryl - Brabec, Klein. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2,1:3, 2:3, 2:4, 3:4 .
HC Kometa Brno: Hubačka - Žalud, Vejvar, Reschowský, Pospíšil, Vozdecký, Koš, Mišura, Jarůšek, Staša, Smolík, Zima, Popolanský, Kožár, Grmela, Šidák, Babic, Blaheta.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj - Vlašín, Hobza, Popela, Jaroš, Čtveráček, Dvořák, Kadela R., Němec, Dostál, Dočekal, Kesner, Nahodil, Jánský, Kundela, Burian V., Fila, Klíma, Kadela E., Burián, Kurial.

V dnešní předehrávce 26. kola přivítali modrobílí bojovníci druhý tým průběžné tabulky extraligy juniorů, Horáckou Slavii Třebíč. Poslední zápas před první reprezentační pauzou odehrálo Brno v pozměněné sestavě. Z důvodu zraněného lokte chyběl na soupisce Ondřej Stehlík. Zápas začal svižně. Do první šance se dostal domácí Svoboda, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal brankáře hostí překonat. První se radovala Třebíč. Nabídnutou přesilovku využil Hobza, když od modré čáry propálil vše včetně Hubačky - 0:1. Hra pokračovala v nastoleném rychlém tempu. Domácí bušili na tvrz jménem Horácká Slavia, která ovšem odolala. Skóre se poté měnilo v čase 16:51. Burian zavezl kotouč a předložil ho Vlašínovi, ten si se šancí poradil střelou k tyči a lavička hostů se opět radovala - 0:2. Za tohoto stavu se šlo do šaten.

Do druhé třetiny Kometa naskočila v takovém tempu, že se až do páté minuty hosté doslova jen ohlíželi. Ze svého tlaku domácí nic nevytěžili, a tak hosté pomalu začali srovnávat hru. Nejprve Hubačka zlikvidoval Burianovu dorážku a o několik chvil později zhatil plány Kundelovi. I přes aktivnější a lepší hru, kterou domácí předváděli, se nedokázali brankově prosadit. Dokonce ani dvojitou početní výhodu nevyužili a šli do kabin za nezměněného stavu.

Brněnská Kometa zažila snový vstup do závěrečné třetiny. Po buly se k puku dostal Jarůšek a nadvakrát překonal Ondrůje - 1:2. Třebíč si nenechala nic líbit a na rozdíl dvou branek zvýšil Vilém Burian, který se dostal ke kotouči díky neorganizovanosti domácí obrany - 1:3. Dvě minuty nato se radovala brněnská střídačka, využitá přesilovka znamenala snížení. Vejvar vystřelil a Jarůšek volný kotouč dorazil do klece - 2:3. Brankové hody pokračovaly, když hned z následující akce zvyšoval třebíčský Lukáš Nahodil střelou z mezikruží - 2:4. Ani po inkasované brance domácí zbraně nesložili a v čase 53:57 skóroval taktéž střelou z mezikruží Mišura. Kometa cítila šanci na srovnání, a tak si v poslední minutě vzala oddechový čas. K powerplay nedošlo, za výsledek 3:4 si odváží všechny body Horácká Slavia Třebíč.