JUN: SPA-TRE 1:4 - Junioři vykradli Spartu, z Holešovic vezou tři body

T ř e b í č - Tentokráte to byla Sparta Praha, která poznala sílu třebíčských juniorů. Ti po včerejší prohře na nájezdy se Slavií dnes dokázali naplno bodovat na ledě Sparty. Vedoucí branku hostí dal v desáté minutě Lukáš Nahodil, ale domácí v předposlední minutě druhé třetiny vyrovnali gólem Rybeckého. Hned v následující minutě ale dal opět hostům vedení šikovný Lukas Němec. Ve třetí části zápasu se za hosty ještě gólově prosadil Jan Kurial a v poslední minutě Tomáš Hobza, jenž stanovil konečné skóre zápasu na 4:1 pro Třebíč. Juniorka Horácké Slavie tak z "Tour de Praha" vvdřela skvělé čtyři body.

24.kolo, sobota 24.11.2007
SPA SPA
1:40:1, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 39. Rybecký (Kořínek, Kafka) – 10. Nahodil (Jaroš), 40. Němec, 53. Kurial (Burian V.), 60. Hobza (Popela). Rozhodčí: Souček - Ledinský, Sekula. Vyloučení: 6:4 (SPA Čížek 5. minut + trest do konce utkání). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Zákroky brankářů: 28:22. Diváci: 100.
HC Sparta Praha: Novotný – Vošmik, Kořínek, Švácha, Topič, Hanzl, Sem, Čížek – Rybecký, Kafka, Slaba, Houdek, Morkes, Borovský, Hájek, Sladký, Forman, Škaloud.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj – Vlašín, Hobza, Popela, Jaroš, Dvořák, Kadela – Němec, Dostál, Vítek, Dočekal, Kesner, Nahodil, Kundela, Burian V., Fila, Klíma, Kejda, Burián P., Kurial.

Sobotní utkání začalo velice svižně. Rychlá a důrazná hra udávala tempo první třetiny a ukazovala, že bude na co se dívat. V první šanci se ocitl hned v první minutě domácí Kafka - sám střílel z prostoru mezi kruhy, třebíčský Ondrůj však jeho pokus kryl.
Hosté poprvé výrazněji zahrozili až v páté minutě, kdy se na Novotného řítilo duo Vítek – Nahodil, ale situaci 2 na 1 dobře vyřešil sparťanský obránce.
Stejnou příležitost, tedy rychlý útok 2 na 1, měli i na druhé straně domácí. Kafka však pálil po Rybeckého přihrávce jen do mantinelu za brankou Třebíče. Hostující brankář Ondrůj se musel vytáhnout i proti nebezpečné ráně Borovského z prostoru levého kruhu.
Skóre se poprvé měnilo v desáté minutě. Nápřahem ze střední vzdálenosti překonal sparťana Novotného hostující Nahodil – 0:1.
Sparta byla po zbytek třetiny aktivnějším týmem. Vyrovnat se však nepodařilo ani Kafkovi, který netrefil branku, ani Slabovi, který taktéž, sám před Ondrůjem, mířil mimo.

Na začátku druhého dějství měli třebíčští možnost další početní převahy, tentokráte za faul Formana. Oslabení zvládli domácí výborně, Moravany takřka nepustili do třetiny a v pohodě přesilovku Třebíče přečkali. Ve chvíli, kdy už byli v plném počtu, si ale hostující Němec vybruslil před Novotného a střelou zápětím opřel puk do břevna!
V šesté minutě druhé třetiny zůstal po tvrdém souboji u mantinelu ležet třebíčský Vítek, který musel být za asistence lékařů odveden s otřesem mozku z ledové plochy. Za faul na něj vyinkasoval domácí obránce Čížek trest 5. minut + trest do konce utkání.
Pětiminutová přesilovka Třebíče žádné větší ohrožení Novotného nepřinesla. Hostům vázla kombinace ve středním pásmu a tak měla paradoxně největší šance Sparta. Nejdříve třebíčským zadákům vypíchl puk Rybecký, Ondrůj byl však pozorný a včasným vyjetím šanci sparťanského útočníka zmařil. Při dalším rychlém útoku domácích měl kotouč na hokejce Morkes, akci však pokazil nepřesným pasem na Borovského.
Dvě minuty před koncem třetiny už se sparťané radovali. Nejprve zbytečně, to když hráči zvedali ruce po akci Vošmika. Ondrůj však puk zalehl ještě před brankovou čarou. Jen několik vteřin poté už bylo doopravdy vyrovnáno. Od modré pálil Kořínek, jeho Kafkou tečovanou ránu Ondrůj vyrazil jen k Rybeckému a ten se zblízka nemýlil – 1:1!
Okamžik podstatný pro následující vývoj utkání se odehrál necelou půlminutu před koncem. K odraženému puku se před Novotným dostal Němec a vystřelil. O tom, zda se kotouč z jeho hole zastavil o sníh u tyče, nebo zda brankovou čáru skutečně přešel, debatovali jak diváci, tak hráči s trenéry. Konečný verdikt však záležel na rozhodčích a ti, bohužel pro domácí, branku Němcovi uznali – 1:2.

Na začátku třetího dějství se musel nejprve ohánět domácí brankář. Kryl střelu nápřahem třebíčského Klímy, i brejk Kuriala. Ani sparťané se nenechali zahanbit, před Ondrůjem se zjevil nejprve Slaba, chvíli na to i Kafka. Pokusy obou útočníku však hostující brankář vyrazil. Vytáhl se i proti bekhendovému blafáku Hájka, kdy kotouč zastavil betonem těsně před brankovou čarou.
Možnost přesilovky dostali domácí ve 49. minutě za faul Kadely. Ondrůj se štěstím lapil bombu Slaby a velkou dávku štěstí si vybral o pár vteřin později, když z úhlu pálil těsně vedle Hájek.
Ve třiapadesáté minutě přišel za neproměněné šance trest. Vilém Burian se protáhl před Novotného, bekhendem našel Kuriala, který nápřahem z prostoru levého kruhu krásně trefil odkrytou klec – 1:3.
Sparťané v tuto chvíli věděli, že do konce příliš času nezbývá a proto vrhli všechny síly do ofenzivy. Ke snížení skóre vybídl Slabu Rybecký, první jmenovaný však netrefil odkrytou branku.
Trenér domácích, David Volek, sáhl dvě a půl minuty před koncem k oddechovému času a odvolal Novotného. Šest sparťanů bylo připraveno na zteč Ondrůjovy branky. Vedle pálil jak Rybecký, tak chvíli po něm od modré Hanzl. Když hostující brankář vyrazil i Škaloudův pokus, dostal se k puku třebíčský Hobza a střelou přes celé hřiště dokonal porážku Sparty – 1:4.

Kamil Pokorný, trenér Třebíče: "Utkání bylo hodně bojovné, protože kvalita ledu byla velice špatná a nevyhovovala ani jednomu mužstvu. Sparta to dřív pochopila, hodně nastřelovala kotouče a byla v optickém tlaku. My jsme ale udrželi za pomoci brankáře obranu, z brejku jsme dali gól. Rozhodla branka druhá, v druhé třetině. Z mého pohledu mohu říci, že gól regulérní byl, ne však proto, že jsme ho dali my. Ve třetí třetině jsme čekali tlak Sparty, ale tím, že Sparta hraje druhý den po sobě na tři útoky, tak jsme měli trochu víc sil. Díky bojovnosti a i troše štěstí jsme ten zápas zvládli a jsem za to rád."

David Volek, trenér Sparty: "My jsme byli po celý zápas jasně lepší. Pohybem, bruslařsky, ale to nejdůležitější jsme nedokázali, a to dát góly. Měli jsme spoustu šancí, střely na prázdnou bránu, ale bez efektu. Ten druhý gól Třebíče jsem přes hráče neviděl, ale teď všude slyším, že kdo to viděl, říká, že gól regulérní nebyl. Výkon rozhodčího nebudu hodnotit, ale my jsme měli na to, abychom ten zápas zvládli a vyhráli."