JUN: TRE - HKR 5:4 sn - Barážový boj s vítězným koncem!

T ř e b í č - Nervydrásající boj byl dnes k vidění na třebíčském ledě! Dalším soupeřem domácích v bojích baráže o extraligu juniorů byl tým Hradce Králové. Hosté byli od počátku utkání ve vedení a domácí pouze dotahovali skóre zápasu. Když ve 52. minutě domácí vyrovnali gólam Lukáše Patáka na 4:4, dospělo utkání do prodloužení. Ani to však o vítězství nerozhodlo. Vítězný gól dal ve druhé sérii nájezdů Ondřej Šulc a domácí tak berou důležité vítězství v poměru 5:4 po samostatných nájezdech.

2.kolo, neděle 20.3.2011
5:4sn1:1, 1:2, 2:1
HKR HKR
Branky a nahrávky: 20. Vondráček (Krutiš, Dočekal), 30. Dočekal (Kotrba, Vondráček), 44. Nahodil (Vlašín, Šulc), 52. Paták (Belatka), 65. Šulc - 17. Březina, 28. Vlček, 40. Bujňák (Březina, Vlček), 49. Stehno (Vlček, Čáp). Rozhodčí: Kubičík - Chocholouš, Skopal. Vyloučení: 12:12, navíc Vysloužil (TRE) 10 min + OK, Paták (TRE) 5 min + OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 335. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Kotrba, Čtveráček, Belatka, Kún, Vyhnalík, Pálka - Vondráček, Krutiš, Dočekal - Šulc, Vysloužil, Paták - Kastner, Vlašín, Nahodil
Mountfield HK: Pavelka - Popler, Čáp, Karlík, Bujňák, Červený, Vaněk, Stříteský, Světlík - Macháň, Filip, Valášek - Havelka, Hradecký, Půlpán - Vlček, Březina, Stehno - Knotek, Hlavatý

Jak již bylo uvedeno v anotaci, dnešní zápas baráže o extraligu juniorů přinesl vše, co má takový zápas mít – góly, zápletku do poslední minuty, trestná střílení ale i bitku a spostu osobních soubojů.

Od prvních minut zápasu se hrál rychlý a otevřený hokej, domácí měli opticky více ze hry. V 7. minutě se skvěle prosazoval Kastner, byl však faulován a měl tak možnost otevřít skóre po nařízeném trestném střílení. Hradeckého brankaře Pavelku sice rozpohyboval, jeho zakončení však netrefilo branku. Stejnou možnost měli o deset minut později i hosté a náležitě ji využili. Březina našel skulinku mezi betony Wolfa a otevřel skóre – 0:1. Domácí se zaslouženého vyrovnání dočkali půlminutu před první sirénou, když kombinaci celého útoku zakončil přesně Tomáš Vondráček, 1:1.

Ve 28. minutě měli domácí po faulu Hradeckého výhodu přesilové hry. Rozehráli ji však velmi špatně. Forčekující Jan Vlček se dostal v obranném pásmu domácích k puku a prostřelil Wolfa, 1:2. Horáci však ještě v téže přesilové hře stihli vyrovnat zásluhou Martina Dočekala a v polovině zápasu se začínalo od znovu.

Jestliže konec první třetiny vyšel domácím, konec prostředního dějství patřil hostům, kteří 24 vteřin před druhou sirénou strhli vedení opět na svoji stranu. Střelcem branky byl Tomáš Bujňák, 2:3.

Do třetí třetiny domácí na hosty vlétli a vynutili si tlak. Na začátku 43. minuty byl v pravý čas na pravém místě František Nahodil a Pavelkou vyražený puk vrátil za jeho záda, 3:3. Vyrovnaný stav trval pouhých pět minut, když se před Wolfem prosadil Patrik Stehno, hosté vedli počtvté – 3:4. Svěřenci trenéra Mejzlíka však zbraně nesložili. Lukáš Paták ujel všem a ač tísněn, srovnal stav na 4:4.

Pět minut před koncem základní hrací doby si Horáci zadělali na infarktový závěr. Po vyloučení Patáka na 5 minut a Karlíka pouze na 2 minuty, se hostům otevřela možnost dohrávat prakticky do třetí sirény zápas v převaze jednoho hráče v poli. Domácí se však semkli a dovedli zápas do prodloužení.

Ani prodloužení – i díky výborným zákrokům Wolfa ze 63. a 64. minuty - neurčilo vítěze. Na řadu přišli samostatné nájezd.

V této dovednostní soutěži hráli prim oba brankáři, domácí Wolf a hostující Pavelka. V první sérii každý z nich inkasoval pouze jednou. Wolfa překonal střelou mezi betony Březina, Pavelku pokořil střelou na vyrážečku Dočekal.

Druhá série již přinesla vítěze. Jelikož domácí jednička již svoji branku zavřela, Ondřej Šulc perfektně mířenou střelou obstřelil Pavelku a domácí mohli začít slavit vybojované vítězství v poměru 5:4 po samostatných nájezdech.

R. Mejzlík po utkání JUN TRE-HKR 5:4sn

T. Luštinec po utkání JUN TRE-HKR 5:4sn

T. Vondráček po utkání JUN TRE-HKR 5:4sn