KLA – TRE 3:4sn – Bílé hvězdy byly krůček od tří bodů, nakonec vezou do Třebíče dva

T ř e b í č - Horácká Slavia sehrála utkání 6. kola WSM Ligy na kladenském zimním stadionu. Tam začaly padat branky až ve druhé třetině, v jejíž začátku se zapsali mezi střelce Zdráhal a Psota. Domácí sice snížili, hosty poslal ale znovu do dvoubrankového vedení Kristl. Po pouhých jednapadesáti vteřinách už ovšem svítil na ukazateli stav 2:3. A svítil tam až do času 59:33, kdy vyrovnal Tenkrát. Z vítězství se přeci jen radovali Třebíčští, vítězný samostatný nájezd si připsal Richard Kristl.

6.kolo, středa 21.9.2016
KLA KLA
3:4sn0:0, 2:3, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 24. Tenkrát (Cetkovský, Burger), 32. Strnad (R. Přikryl, Ptáček), 60. Tenkrát (Ton, P. Hořava) – 21. Zdráhal (Erat, Vondráček), 23. Psota (Milfait, Huňa), 32. Kristl (Paták), rozhodující samostatný nájezd Kristl. Rozhodčí: Zubzanda – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:5, navíc Repe (KLA) 5 minut + OT do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2010. Střely na branku: 32:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.
Rytíři Kladno: Cikánek – P. Hořava, D. Růžička, Repe, J. Drtina, Ulrych, Ptáček, F. Matula – Tenkrát, Burger, Ton – Pekr, Machač, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Zikmund, Kubík, Cetkovský.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Zdráhal, Lojek, Bartejs, Niko, Čejka, Schejbal, D. Mikyska – Erat, Dolníček, Vondráček – Huňa, Milfait, Psota – Jan Wasserbauer, Kristl, Dymáček – Paták, Juráň, Všetečka.

Hned v úvodní minutě protáhl Cikánka v brance Kladna Erat. Jekela prověřil pro změnu Ton. Po vyloučení Erata střílel od modré Burger, třebíčský brankář si ovšem s jeho střelou i přes několik stínících hráčů poradil. Ke vzdálenější tyči pálili bez úspěchu Vondráček i Machač na straně druhé. Ton z mezikruží přestřelil. Ani další dvě vyloučení Horácké Slavie nepřinesly změnu brankového stavu. Tenkrát tečoval po pohledné souhře mimo tři tyče. Jekela pak prověřili s Tonem ještě jednou.

Do druhé třetiny vstoupili impozantně hosté z Třebíče. V čase 20:18 přenechal puk Erat Zdráhalovi a ten přesnou ranou z kruhu o horní tyčku otevřel brankový účet večera. O dvě minuty a dvacet vteřin později našel Milfait při přečíslení Matěje Psotu, který zvedl bekhendem kotouč pod horní tyč – 0:2. Snížit mohl zblízka Strnad. Ve vlastním oslabení zakončoval sice nejprve Vondráček, pak ale přihrál Cetkovský Tenkrátovi, jenž překonal Jekela.

Rytíři ožili, jejich aktivitu ale narušila nenápadná akce Bílých hvězd. Za Cikánka dostal z bezprostřední blízkosti puk Richard Kristl. Domácí odpověděli ovšem za pouhých jednapadesát vteřin, kdy zakončoval chytře nad padajícím třebíčským brankářem Jakub Strnad. Pod břevno pak mířil Bartejs, tyčku orazítkoval Erat.

Navýšit vedení hostů mohl Vondráček z trestného střílení po faulu Ulrycha, po kličce do bekhendu mu ale sjel puk z hole. Domácí se museli bránit po faulu Repeho v pětiminutovém oslabení, což jim notně zkomplikovalo závěrečnou desetiminutovku. Cikánek si poradil se střelou Nika, jen v lapačce skončil puk z hole Zdráhala. Jekela se pokusil překonat v závěru Ptáček. Co se nepodařilo jemu, dokázal v čase 59:33 Petr Tenkrát, který poslal po přihrávce Tona zápas do prodloužení.

V nastaveném čase prověřil Jekela Pekr. Burgrovu střelu při přečíslení třebíčský brankář vyrazil. A poradil si i s další ranou Pekra. Skóre mohli změnit také Niko, Tenkrát a zejména Vondráček a Bartejs, kteří zakončovali do tyče (Vondráček střílel z kruhu, Bartejs se dostal do brejku).

O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se prosadil jako jediný ve třetí sérii střelou mezi betony Richard Kristl. Všechny kladenské střelce Pekra, Tona i Tenkráta v nájezdech vychytal famózní Pavel Jekel.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře, chyběl nám pohyb a udělali jsme několik zbytečných faulů. Bylo dobře, že soupeř v první třetině přesilovky nevyužil. Od druhé třetiny jsme museli zlepšit pohyb a ubylo i oslabení. Navíc se nám podařilo dát dva góly. Bylo škoda, že když jsme vedli 2:0, nebo 3:1, tak jsme vždycky dostali rychlou branku a bylo to zase jen o gól. Škoda, že jsme dvougólové vedení neudrželi alespoň pět, nebo sedm minut, soupeř by pak byl trošku nervóznější. V power-play poslalo Kladno na led to nejzkušenější, co má k dispozici, a byl z toho vyrovnávací gól. V prodloužení i nájezdech nás skvěle podržel Pavel Jekel, který chytal výborně celý zápas a v nájezdech dokonce nepustil ani jeden gól. Ríša Kristl pak střelou mezi betony rozhodl o zisku druhého bodu. Kdyby mi někdo před utkáním řekl, že si odvezeme dva body, byl bych spokojen. Takhle nás trošku mrzí, že jsme zápas nedotáhli do tříbodového zisku. Kluci si před sobotním zápasem se Slavií Praha ověřili, že hrát a vyhrát se dá s každým. Od rána začneme opět tvrdě pracovat a připravovat se na sobotní šlágr kola.

František Kaberle - Rytíři Kladno: V první třetině jsme měli malinko převahu a měli jsme nějaké přesilovky, z kterých se nám ale nepodařilo dát žádný gól, což ovlivnilo dál zápas. Vstup do druhé třetiny se nám hrubě nepovedl. Začali jsem hrát trochu až za stavu 0:2. Jak se celkově zápas vyvíjel, tak můžeme být rádi za bod. (rytirikladno.cz)