KOM-TRE 5:2 - Senzace se nekonala, podruhé Třebíč v Brně nevyhrála

T ř e b í č - Kometa nebyla před dnešním utkáním ve zcela ideálním rozpoložení, navíc Třebíč v prvním kole dokázala z Brna přivézt všechny body. I to byly faktory, které přispěly k napjatému očekávání výsledku dnešního utkání. Když Petr Obdržálek už ve čtvrté minutě překonal Hronka a Kometa v první třetině podala mdlý výkon, nedokázala proměnit ani přesilovku pět na tři, vypadalo to pro Třebíčské nadějně. Do druhé třetiny však nastoupili domácí o poznání aktivněji, navíc musel ze hry odstoupit Michal Nedvídek, jenž byl nebezpečně zasažen pukem a utrpěl otřes mozku. To už ale domácí byli rozjetí a dokázali to vyjádřit i brankově. Porážku Slavistů pak dokázal už jen zmírnit David Dolníček.

31.kolo, středa 19.12.2007
KOM KOM
5:20:1, 2:0, 3:1
Branky a nahrávky: 4. Barus (Staněk, Vostřák), 32. Klimt (Barus, Černý), 45. Černý, 47. Staněk (Sojčík), 59. Klimt (Barus) - 4. Obdržálek (Sláma B.), 55. Dolníček (Přibyl). Rozhodčí: Robin Šír - Jiří Kašík, Ondřej Trunečka. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4881. Střely na branku: 46:25.
HC Kometa Brno: Hronek - Zubíček, Houdek, Čech, Mikel, Morava, David, Malena - Dlouhý, Lipina, Vostřák, Klimt, Padělek, Černý, Rob, Barus, Sojčík, Moskal, Staněk.
SK Horácká Slavia Třebíč: Nedvídek (29. Luňák) - Hrbáček, Sláma L., Sláma B., Bulička, Kolafa, Kaláb, Pálka, Nahodil, Přibyl, Dolníček, Dibelka, Matušík, Oliverius, Obdržálek, Šúrek, Zahradník, Bárta, Burian, Krätzer, Látal.

Utkání Komety s Třebíčí odstartovalo pro oba celky třetí a před play off zároveň poslední část 1. ligy. V předchozích dvou vzájemných utkáních si soupeři shodně vyloupili svoje pevnosti. Třebíč vyhrála první zápas sezóny v Brně 2:4 a Kometa si z Horácké Slávie odvezla výhru 1:3 Obě mužstva trápila minisérie proher. Kometě se nepodařilo bodovat jak doma proti Hradci, tak v Mladé Boleslavi. Třebíč na tom byla ještě hůř, když prohrála čtyři utkání v řadě. Už tak velice vyhecovaný zápas dostal další náboj, protože obě mužstva nechtěla ve své nelichotivé sérii pokračovat.

Opticky do zápasu lépe vstoupili domácí. Více jak tři minuty Třebíč téměř nepustili k puku, kombinovali v jejím pásmu a vytvořili si tlak. Poté ovšem přišlo vyloučení Aleše Staňka, které dosavadní průběh utkání změnilo. Po buly v obranném pásmu hostů založil útok Bořek Sláma, na jeho přihrávku si do středního pásma najel Petr Obdržálek, udělal pár kroků do pásma Komety a nahodil puk směrem k Hronkovi v domnění, že tak získá pro svoje mužstvo buly v útočné třetině. Jaké překvapení se zhostilo haly Rondo, když nenápadný pokus skončil v síti a stanovil tak v oslabení Komety stav na 0:1.

Po úvodním tlaku Brna se dostali na koně Třebíčští. O pár okamžiků později se přesilová naskytla také domácím. Ti se jí však nezhostili ideálním způsobem. Stejně tak v další, dokonce dvojnásobné přesilovce vynikal především brankář Michal Nedvídek. Od modré nepustil střely Davida, Zubíčka ani Vostřáka. Nemohoucnost zakončení domácích potvrdila šance Petra Lipiny, který sám před Nedvídkem vystřelil způsobem, že se puk sotva dokutálel pod výstroj ležícího brankáře.

První třetina tedy jednoznačně vyzněla ve prospěch hostů. Ač měli domácí více střel, jediný gól vstřelil bývalý hráč Brna, Petr Obdržálek. Stejně tak hra domácích nedělala mužstvu Třebíče větší problémy, ani v přesilovkách. Naopak Lukáš Hronek odčinil zaváhání při prvním gólu zákrokem proti Davidu Dolníčkovi, který v situaci 2 na 1 neproměnil vyloženou šanci.

Druhá třetina začala v podobném duchu, jako konec té první. Nicméně hra Komety se začala postupně zvedat. Vše vyvrcholilo situací, kdy se před brankou Třebíče strhla soutěž o to, kdo z nadějnější situace nedá gól. Několikrát dorážel Vostřák, po něm Staněk. Poté se však dostal puk k volnému Miroslavu Barusovi, ten měl dost času přesně zamířit a trefil přesně do poloodkryté klece – 1:1.

Prostřední část postihla nepříjemná situace, která měla na další průběh utkání zajisté taky svůj vliv. Pavel Vostřák od mantinelu vypálil tak tvrdou střelu, že Michala Nedvídka doslova knockoutovala. Puk ho zasáhl pravděpodobně do oblasti krku a dosud velice dobře chytajícího brankáře hostí musel vystřídat Filip Luňák. Vyrovnaný zápas byl těsně před svojí polovinou.

Dalo by se říct, že vstřelení vyrovnávajícího gólu a zranění Nedvídka byly v utkání dvě zlomové situace. Brno jakoby vyrovnání nakoplo a začalo hrát svoji hru. Hráči Třebíče byli nuceni faulovat a to se jim stalo osudným. V přesilovce nejdříve nevyužil Klimt přihrávku Baruse, která ho vystavila do vyložené šance. Po buly se však podobná situace opakovala, Barus přiťukl opět na osu hřiště před branku volnému Tomáši Klimtovi a ten tentokrát mířil přesně. Luňák lovil puk ze sítě chvíli poté, co naskočil do utkání. Kometa se v krátkém čase ujala vedení 2:1.

Vedení a zvýšená chuť do hry v podání hráčů Komety znamenala další šance v třebíčském pásmu, ale ve druhé části už gól nepadl. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí a vše bylo otevřené.

Ve třetí třetině Třebíčští několikrát ohrozili Hronkovu branku. V jejich přesilovce dokonce padl gól, ovšem byla to paradoxně Kometa, která se prosadila. Po několika šancích hostů přišla chyba v rozehrávce na modré čáře. Tu vystihl Michal Černý a v samostatném úniku mazáckou kličkou nedal vystřídavšímu Luňákovi šanci – 3:1.

Třetí gól v třebíčské síti domácí opět nakopl a hosty pravděpodobně odrovnal. Do této situace hráli svoji obrannou hru, do ničeho se moc nepouštěli a čekali na chyby domácích. Ty však nepřicházeli a za stavu 3:1 už nebylo na co čekat. Toho ovšem znovu využili hráči Brna. Peter Sojčík nahodil puk na Luňáka, ten ho nedokázal zkrotit a volně povalující se touš dorazil pohotově reagující Aleš Staněk - 4:1.

Utkání se poté spíše dohrávalo. Že Třebíč ještě nesložila zbraně, dokázala 55. minuta, když se v brejkové situaci dostal po přihrávce Přibyla do střelecké pozice David Dolníček a střelou k tyči z mezikruží snížil na 4:2.

K závěrečnému tlaku Třebíče však nedošlo. Naopak Michal Černý trefil po pěkné individuální akci břevno. Posledním, kdo si vzal slovo, byl Miroslav Barus, který byl zároveň zvolen nejlepším hráčem utkání. S bojovností jemu vlastní objel branku, bekhendem připravil střelu pro obránce Houdka, který z první vystřelil směrem k Luňákovi. Odražený puk se dostal k Tomáši Klimtovi, který puk pohotově lobem pověsil do sítě a upravil na konečných 5:2.

Kometa tedy po nepovedené první třetině dokázala utkání, plné vyloučených na obou stranách, otočit a kvalitním výkonem dovést do vítězného konce. Třebíč mohla mrzet ztráta vedení a to, že ho v první třetině nenavýšila, protože šance na to měla. Nepomohlo jí ani zranění dobře chytajícího Michala Nedvídka. Brněnská série dvou proher končí, třebíčská se rozšířila na pět.