PRO – TRE 3:2 p – Bílé hvězdy měly raketový start do utkání, nakonec vezou jeden bod

T ř e b í č - Těžko uvěřitelný start měli do utkání v Prostějově hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Po jedenácti vteřinách se trefil pod břevno Jan Wasserbauer a v čase 00:29 svítil na stadionu v Prostějově na ukazateli stav 0:2! To vystřelil zápěstím Bartejs. Domácím se podařilo snížit v polovině páté minuty a ve druhé třetině dokázali brankový stav vyrovnat. Utkání dospělo až do prodloužení a v něm rozhodli o dělbě bodů prostějovští Jestřábi.

2.kolo, pátek 9.9.2016
PRO PRO
3:2p1:2, 1:0, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 5. D. Kolář (Venkrbec), 34. Rudovský (Venkrbec, Luňák), 62. Šlahař (Protivný) – 1. (00:11) Jan Wasserbauer (Dolníček), 1. (00:29) Bartejs (Kristl). Rozhodčí: Z. Kubičík – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1492. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – D. Kolář, T. Kvapil, Protivný, A. Holík, Šafář, V. Zadražil – Venkrbec, Fiala, Luňák – Rudovský, Moskal, J. Káňa – M. Novák, L. Krejčík, Šlahař – Půhoný, Švec, Korhoň.
SK Horácká Slavia Třebíč: D. Svoboda – Lojek, Bartejs, Čejka, J. Zdráhal, Niko, Přibyl, Schejbal – Paták, Dolníček, Kusko – T. Havránek, Čech, Jan Wasserbauer – Milfait, Kristl, Dymáček – Juráň, R. Zohorna.

S dobrým pocitem šli nepochybně po vybojovaném bodu s Jihlavou fanoušci do ochozů. Ten jim však dlouho nevydržel. Naopak. Hned v první minutě si totiž mnozí zanadávali, protože se museli vyrovnat se dvěma puky za Kantorem. O první šok se postaral po pár vteřinách hry Jan Wasserbauer, který první akci utkání proměnil hned v gól. Kantor neměl šanci zasáhnout, puk byl skvěle trefený pod břevno. Černé svědomí však mohl mít po druhém gólu. Neuplynulo totiž ani patnáct vteřin a z kruhu vystřelil obránce Tomáš Bartejs. Spíše se jednalo o nabídku na teč, přesto ale puk zapadl za Kantora.

A mohlo být i hůř. Hra se sice trochu zklidnila, v sedmé minutě ale za Kantorem zvonila tyč. Na druhé straně však už svítilo zelené světlo. Venkrbec totiž vyhrál vhazování na Daniela Koláře, který od modré propálil Svobodu. K další větší šanci na prostějovské straně dostal Rudovský, jehož střelu nebezpečně tečoval bránící hráč. Jiných příležitostí však už bylo pomálu. Ve dvanácté minutě stála za zmínku snad jen střela Wasserbauera, v cestě jeho ráně však byla lapačka. Na druhé straně se stejně vedlo i Moskalovi. Do konce třetiny pak zahrozil právě Moskal svou pověstnou přihrávkou, Milfaitovi se pak málem podařilo tečovat střelu Čejky.

Další šance už v úvodní třetině nepřišly. Hned začátek té druhé však na ně byl bohatý. Nejprve zahrozilo nebezpečí před Svobodou po pokusu Protivného. Ve dvaadvacáté minutě pak diváci málem slavili, nahrávku Moskala si totiž Kantor téměř srazil do vlastní brány. Následnou hluchou pasáž po pěti minutách uťala přesilovka hostí. Ti si s ní však neporadili nejlépe, za zmínku stála jen sražená střela Lojka. Minutu na to se navíc dostali do přečíslení Káňa s Moskalem. Výměny puku však byly jen efektní. Závěr kombinace totiž pokazil Moskal, který před poloprázdnou bránou volil místo střely nahrávku.

Osmadvacátá minuta však přinesla gól. A k radosti publika do Svobodovy branky. Jan Rudovský se dokázal vyhnout jednomu soupeři, dal kličku dalším dvěma a vzápětí prostřelil svižnou ránou brankáře Třebíče. Na odpověď už se pak hosté nezmohli. Na bránu Kantora pálil Zdráhal, o střelu se pokusil i Zohorna. Hodně však přestřelil. Druhá perioda tak skončila s ohledem na divoký vstup do zápasu pro Jestřáby dobrým výsledkem.

Oproti předchozím částem zápasu byla ta závěrečná poměrně klidná. První šance ale byla k vidění už tři minuty po jejím začátku. Paták projel obranou a zamířil si to k bráně. Tu však přestřelil a navíc byl faulovaný. V následné přesilovce pak Jestřábům zle zatápěli hlavně Lojek s Wasserbauerem. Dalšíc pět minut však bylo ticho po pěšině. Až po dlouhých chvílých bez čehokoli záživného se musel Svoboda vytáhnout zákrokem lapačkou proti Šafářovi. Šancí pak zvolna přibývalo, ale pouze na jedné straně. Třebíč působila dojmem, že jí remíza stačí a nikam se nehnala. To domácí bažili po třech bodech a tlačili co to šlo. Bez efektu.

Na řadu tak přišlo prodloužení. A v něm se už Jestřábi konečně radovali. Nejprve sice promarnili další přečíslení, pak se však ujal puku Jakub Šlahař. Najel si do pásma, skryl střelu za obránce a Svobodu překonal. Pohledným gólem vyválčil Šlahař Jestřábům další cenný bod, navíc i zařídil první výhru v sezóně.

Kamil Přecechtěl - LHK Jestřábi Prostějov: Každé první utkání na domácím ledě je nesmírně těžké a myslím si, že jsme si ho nemohli zkomplikovat více, než jsme si ho zkomplikovali vstupem do zápasu. Prvních třicet vteřin jsme ještě asi stáli při hymně, ale musím opravdu smeknout před hráči, které to nezlomilo, a naopak se dokázali nabudit ještě k lepšímu výkonu. Bohužel jsme svou nedisciplinovaností proseděli většinu zápasu na trestné lavici a obrali jsme se tak o možnost rozhodnout zápas ještě před prodloužením.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Je to dobrý bod z venku, věděli jsme, že to tady bude náročné, takže za bod jsme rádi. Vyšel nám výborně začátek utkání, kdy jsme dali v první minutě hned dva góly. Byla škoda, že jsme si brzo nechali dát kontaktní branku na 1:2. Celkově si myslím, že zápas byl vyrovnaný a z mého pohledu je remíza zasloužená. V prodloužení tři na tři měl pak Prostějov více štěstí a domácí hráč tam pěkně vymetl šibenici. My se nyní musíme nachystat na další zápas, ve kterém nás čekají České Budějovice.