SDO: KOM-TRE 8:6 - Ani šest branek nakonec na body nestačilo

T ř e b í č - V nevídanou přestřelku se ze změnilo utkání extraligy staršího dorostu mezi Kometou a Horáckou Slavií. Ještě v osmačtyřicáté minutě bylo skóre vyrovnané 6:6. Pak ale domácí dvakrát skórovali a definitivně vzali Horákům šanci na bodový zisk. Dvě branky Třebíče vstřelil Ondřej Šulc a pět bodů za jednu branku a čtyři asistence si připsal Danko Deveri.

25.kolo, sobota 28.11.2009
KOM KOM
8:62:3, 3:0, 3:3
Branky a nahrávky: 6. Horehleď(Pospíšil), 15. Horehleď (Pospíšil), 26. Ondrášek (Boček, Kupčík), 31. Boček (Čtvrtníček), 38. Beránek (Prokeš), 43. Pospíšil (Horehleď), 50. Fusek (Horehleď), 49. Horehleď (Pospíšil) - 10. Deveri (Paták), 13. Skácel (Mikeš), 18. Vlašín (Deveri), 41. Šulc (Deveri), 42. Šulc (Deveri), 48. Paták (Deveri). Rozhodčí: M. Homola – M. Klouda, R. Zídek. Vyloučení: 11:2, navíc Dittrich (KOM) 10 min. OT Využití: 0:3. V oslabení: 2:0. Diváci: 97. Střely na branku: 62:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 5:3, 5:5, 6:5, 6:6, 8:6.
HC Kometa Brno: Vrba (Klimeš) - Koukal, Kupčík, Vágner, Dittrich, Odehnal, Pospíšil, Horehleď, Ondrášek, Čtvrtníček, Beneš, Beránek, Prokeš, Buhaj, Crhák, Boček, Fusek
SK Horácká Slavia Třebíč: Máj (Caha) - Jakič, Pálka, Sedlář, Krejčí, Kuchera, Kazatel, Paták, Šulc, Vlašín, Skácel, Marek, Donutil, Kasalý, Mikeš, Stromecký, Nechvátal, Deveri

Domácí byli v úvodu o hodně aktivnější než hosté, vše bylo umocněno ještě přesilovou hrou, kterou měli na začátku utkání, v té se jim ale skórovat nepodařilo a tak si museli na branku počkat až do šesté minuty, kdy se pěknou individuální akci prosadil Petr Horehleď. Natlačil se do střelecké pozice a střelou pod břevno z bezprostřední blízkosti nedal Májovi šanci.

Vzápětí měli možnost početní výhody hosté, ovšem i oni nabídnutou výhodu odmítli. Další branka tedy padla opět při hře pět na pět.Danko Deveri pláchl všem včetně obrany Komety po levé straně a v samostatném nájezdu si počínal velmi zkušeně, blafákem do bekhendu umístil puk k pravé tyči - 1:1. Hra se po této brance trochu vyrovnala, ale stále měli mírnější převahu domácí. Máje testoval svými pokusy především Horehleď, ale ani Vrba se na druhé straně rozhodně nenudil. Slavia mu dokázala několikrát pěkně zatopit. Důkazem je třináctá minuta a druhá branka Třebíče. Při signalizované početní vyhodě s k puku mezi kruhy dostal Kamil Skácel, a ač byl v pádu, tak dokázal bekhendem vystřelit po ledě k levé tyči - 2:1.

Třebíč pak měla řadu přesilovek, ovšem paradoxně sama inkasovala. Celou věc si vzal na starost opět Petr Horehleď a předvedl další pohlednou individuální akci, zakončenou střelou mezi betony Máje - 2:2. Dlouho však vyrovnaný stav netrval. Třebíč už další přesilovku využila a Michal Vlašín vrátil Slavii po přihrávce Deveriho vedení - 2:3.

V prvních minutách druhého dějství měl dobrou šanci respektive tutovou příležitost Lukaš Paták. Vrba se po jednom ze svých zásahů dostal mimo brankoviště, puk se dopotácel právě k Patákovi, který mohl trefit prázdnou klec, ale minul. Ve čtyřiadvacáté minutě se k další sólo akci vydal Horehleď, dostal se do střelecké pozice, jenže z bezprostřední blízkosti trefil jen výstroj Máje. Hattricku se tak zatím nedočkal. Kometa v této pasáži hosty tlačila, vše vyvrcholilo vyrovnávací brankou.

Michal Kupčík nahazoval od modré čáry puk na teč. Kotouč tečoval Boček, tím zmátl brankáře, který reagoval právě na tuto teč, puk se však dostal k Filipu Ondráškovi, který u pravé tyče skóroval do prázdné brány - 3:3. Pak se do šancí dostala opět Třebíč, ale její snahy o znouvu vedení Vrba úspěšně kazil. Naopak do vedení se dostala Kometa a byl to opravdu kuriózní gól.Jan Boček se v jedenatřicáté minutě řítil po pravé straně do dobré příležitosti, byl však podražen. Puk se ovšem stále držel trajektorie směr brána a k překvapení všech i brankáře Máje proklouzl do branky - 4:3. O pár chvil později už to mohlo být o branky dvě. Třebíč už dopředu vyhlašovala poplach, když byl u puku Petr Horehleď, ani tentokrát to však moc nepomohlo. Horehleď se dostal do úniku, jenže nevolil samostatnou akci, ale přihrával lépe postavenému Odehnalovi, který vyzkoušel na Máje blafák. Červené světlo oznamující branku se na chvíli rozsvítilo, ale opravdu jen na chvíli, kotouč totiž v brance neskončil.

Vzápětí to byl znovu nezastavitelný Horehleď, který ohrožoval hostující branku, Máj byl však proti jeho nájezdu z levé strany úspěšný. Kometa se branky před sirénou oznamující konec druhé třetiny jenom přece dočkala. Do dvoubrankového vedení dostal Brno po přihrávce Prokeše Roman Beránek - 5:3.

Zběsilý začátek závěrečné třetiny mohli vidět přítomní diváci. Tři hráči Brna seděli na trestné lavici, a tak se hostům nabízela dlouhá přesilová hra pět na tři a jedinečná možnost udělat něco s nepříznivým výsledkem. A Třebíči se to povedlo dokonale. Nejprve skóroval Ondřej Šulc, který dorážel puk po Deveriho střele - 5:4. Vzápětí to byl opět Ondřej Šulc a znovu to byla spolupráce s Deverim. Tentokrát se třebíčský útočník prosadil střelou z bezprostřední blízkosti - 5:5. Hosté tedy obě dvě přesilovky pět na tři využili. Jenže nepohlídali se zadní vrátka při početní výhodě pět na čtyři.

Budeme se opakovat, ale opět u toho byl Petr Horehleď. Zatáhl puk do útočného pásma, byl v ideální střelecké pozici, ale viděl u pravé tyče naprosto volného Pavla Pospíšila, kterému tak směřoval přihrávku. Brněnský útočník měl před sebou jednoduchou záležitost a dával do prázdné brány - 6:5. Slavia se však v žádném případě nevzdávala. Lukáš Paták s Danko Deverim předvedli parádní ťukes a skvělé řešení situace dva na jednoho. Dvakrát si před Vrbou vyměnili puk a vyšachovali jak obránce, tak bezmocného Vrbu - 6:6. V osmačtyřicáté minutě bylo opět srovnáno.

Jenže jak bylo v dnešním utkání zvykem, skóre moc dlouho na tomto stavu nevydrželo. Kometa zamotala Třebíčskou obranu a dílo zkázy dokončil Jakub Fusek - 7:6. Svůj výkon pak korunoval v závěru třetí dvacetiminutovky dovršením hattrickuPetr Horehleď. Ten skóroval po přihrávce Pavla Pospíšila a jeho přízemní střela mířila k pravé tyči - 8:6. Více branek už utkání nenabídlo. Kometa si tedy po divokém utkání ponechala všechny tři body doma.

Milan Vlk (HC Kometa Brno): Gratuluji hráčům k vítězství. Bylo to trochu komplikovanější. Co se týká přístupu, všichni odvedli maximum. Někomu se dařilo méně, někomu více. Několikrát jsme si zkomplikovali situaci zbytečnými vyloučeními. Každopádně většina hráčů předvedla maximum, bylo to dobré.

Štěpán Oberreiter (SK Horácká Slavia Třebíč): Byla to od začátku přestřelka. Dali jsme hodně gólů, hodně jsme jich dostali. My jsme dnes přijeli jen s dvěma obranami, čtyřmi obránci a ti byli přetížení, útočníci jim moc nepomohli. Góly jsme dnes vepředu dali, ovšem po chybách jsme inkasovali laciné branky. Na začátku třetí třetiny jsme měli výhodu přesilovek pět na tři, srovnali jsme dvougólové manko, vzápětí jsme však dostali branku při naší přesilovce. Dostali jsme dneska dvě branky v oslabení, ale nelze z toho vinit obránce, útočníci jim dnes moc nepomohli. Byla to přestřelka až do konce a šťastnější Kometa vyhrála.