SDO: TRE-TRI 3:6 - Starší dorost nadále čeká na domácí body

T ř e b í č - Ve dvanáctém kole extraligy staršího dorostu přivítali domácí hráči na svém ledě druhý tým průběžné tabulky, HC Oceláři Třinec. Hrál se rychlý hokej plný ostrých osobních soubojů, na straně Třebíče nedohráli zápas zranění Kuchera a Dobrovolný. Domácí s favoritem drželi výsledkové krok pouze první třetinu. Druhá třetina byla z pohledu domácích hráčů nejvlažnější a po zásluze ji prohráli 0:3. Ve třetí třetině již Oceláři šetřili síly a dovolili domácím zkorigovat stav na 3:5, poslední slovo však měli hosté a odvážejí si všechny body za vítězství 3:6. Nejlepším domácím hráčem byl brankář Lukáš Dusík, který zlikvidoval dalších 35 soupeřových střel.

12.kolo, pátek 9.10.2009
3:61:1, 0:3, 2:2
TRI TRI
Branky a nahrávky: Deveri (Vlašín, Jakič), Kopec (Jakič), Paták (Weiss) - Faksa (Roupec, Blahusta), Číhal (Kalus, Matuš), Matuš (Teper), Faksa (Bartošák), Kalus (Matuš), Kalus (Číhal) . Rozhodčí: Kubičík - Humpolíček, Musil. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 65. Střely na branku: 20:41. Průběh utkání: 1:0.1:1, 1:5, 3:5, 3:6 .
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Vyhnalík, Peroutka, Jakič, Švejda, Sedlář, Krejčí, Dobrovolný - Kuchera, Kazatel, Paták, Šulc, Vlašín, Kopec, Marek, Donutil, Weiss, Nechvítal, Svoboda, Deveri.
HC Oceláři Třinec: Sklenář J. - Kurzok, Blahuta, Roupec, Sklenář V., Repe, Teper - Faksa, Šebek, Slovák, Chvostek, Ižacký, Labaj, Bumbál, Matuš, Barnošák, Kalus, Bazgier, Bezuška, Číhal.

Domácí, kteří si přivezli z minulého kola první premiérový bod do extraligové tabulky, začali aktivně. Stejně k zápasu přistoupil i soupeř z Třince a první větší šance si vypracovali ve 4. minutě hostující Slovák a Barnošák. V 5. minutě odstoupil po faulu na koleno domácí útočník Kuchera a nabídnutá pětiminutová přesilová hra přinesla první změnu ve skóre zápasu: v 9. minutě, těsně před návratem potrestaného hráče na ledovou plochu se po předchozích pokusech Jakiče a Vlašína napotřetí prosadil Danko Deveri1:0. Hosté z Třince, které přesilová hra zastavila v jejich útočném snažení, o sobě dali vědět v minutě 10-té, závar před domácím gólmanem nezužitkovali Matuš s Kalusem. V 16. minutě se za záda domácích beků dostal Ocelář Bezuška, při svém nájezdu však netrefil branku. O minutu později již bylo vyrovnáno. Hosté bleskově využili přesilovou hru a střela Faksy po přihrávce Roupce byla střelou gólovou - 1:1.

Na začátku druhé třetiny vystřelil na hostujícího gólmana Sklenáře Vlašín, Deveri se již k puku nedostal. Od 22. minuty se Třinečtí dostali do vedení zápasu. Gól Blahuty při asistenci Kaluse znamenal změnu skóre ve prospěch hostí - 1:2. Běžela 26. minuta, kdy dostal šanci k navýšení skóre hostující Bezuška: při jeho první šanci zasáhl domácí strážce branky Dusík lapačkou, poté se neprosadil blafákem. Co se nepovedlo jemu, povedlo se jeho spoluhráčům ve 29. minutě. Ve vlastním oslabení vyslal přesným pasem Teper na zteč Matuše, a ten se nemýlil – 1:3. Zápas se definitivně zlomil ve 36. minutě, kdy byl vyloučen do konce zápasu domácí Deveri. Hosté věděli, jak s nabídnutou šancí naložit, již za půl minuty skóroval Faksa po přesné přihrávce Barnošáka - 1:4. Třinečtí byli i nadále nebezpeční, domácí brankář Dusík již ve 40. minutě svým perfektním zákrokem lapačkou zamezil dalšímu nárůstu skóre.

Nestačil však na vše. V úvodu posledního dějství, resp. ve 42. minutě, domácí ztratili puk ve středním pásmu. Přečíslení domácí obrany zakončili Třinečtí útočníci pátou brankou, kdy Kalus perfektně zužitkoval přihrávku od Matuše - 1:5. Domácí borci se však nevzdali. Ve 45. minutě zabojovali v útočném pásmu Jakič a Kopec a druhý jmenovaný prostřelil hostujícího gólmana mezi betony - 2:5. A to nebylo vše, za čtyři minuty to bylo již o dvě branky. Samostatný únik dvojice Paták, Weiss zakončil domácí střelec gólem na 3:5. Domácí vycítili příležitost a byli alespoň v této fázi zápasu aktivnější. Mohlo být ještě veseleji, v 54. minutě při přesilové hře obléhali hostující branku, avšak bez gólového efektu. Konec nadějí na další bodový zisk přinesla 56. minuta, kdy se ke druhé dorážce, po střele Číhala, dostal Kalus a přehodil ležícího Dusíka - 3:6. Dvě minuty před koncem třetí třetiny ještě vypálil domácí Vlašín, s jeho střelou doprostřed branky si hostující gólman poradil. Domácí tak stále čekají na první bodový zisk z domácího prostředí, hráči HC Oceláři Třinec si odvezli všechny tři body za vítězství 3:6.