SF4: TRE - CEB 3:4 - Lepší tým na ledě prohrál, stav série je 1:3 na zápasy

T ř e b í č - Ačkoliv byla Horácká Slavia v nezměněné sestavě ve čtvrtém semifinálovém duelu herně lepší, nakonec si odnesla porážku 3:4. Třebíčští rychle prohrávali a navíc dostali v sedmé minutě další branku, impulzem však bylo střídání brankářů, kdy se postavil mezi tyče teprve jednadvacetiletý Milan Máj. Bílé hvězdy snížily Havlem a o dvě minuty později vyrovnaly Wasserbauerem. I když do přestávky Budějovice ještě odskočily, po nástupu do druhé třetiny srovnal bleskově druhou brankou večera Havel a hrálo se od nuly. Stav se změnil ke smůle domácích ve čtyřiapadesáté minutě, kdy hosté využili jednu z mála větších příležitostí. Závěrečný tlak Třebíče narušili hlavní rozhodčí posláním červenobílých do tří, pak už zůstalo jen málo času, a proto se radují z vedení 3:1 v sérii Jihočeši.

, sobota 14.3.2015
3:42:3, 1:0, 0:1
CEB CEB
Branky a nahrávky: 13. Havel (Přibyl, Erat), 15. Wasserbauer (Čuřík, Přibyl), 21. Havel – 1. Nouza (Straka), 7. Straka (Nouza, Heřman), 19. Žovinec (Punčochář, Pajič), 54. Suchánek (Boháč, Nouza). Rozhodčí: P. Přikryl, R. Trombík – Bryška, Skopal. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4730. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (7. Máj) – Bilčík, Malena, Charousek, Janáček, Přibyl, Šaur – Havel, Dolníček, Erat – Králík, Raška, Vodný – Beneš, Čuřík, Wasserbauer – Paták, Čech, Jaroš.
ČEZ Motor České Budějovice: Bláha – Žovinec, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Bohunický, Růžička – Boháč, Pajič, Kuchejda – Heřman, Straka, Nouza – Švihálek, Přibyl, Vaniš – Pašek, Rob, Marek – Trummer.

Z oslabeného týmu Horácké Slavie, který opustili hlavní opory, bylo cítit odhodlání sérii srovnat. Začátek si Bílé hvězdy však zcela jistě představovaly jinak. Hned v 1. minutě totiž skórovali hosté. A kdo jiný než první formace a Tomáš Nouza, který ujel obráncům a překonal Dusíka.

V 7. minutě se Horácké Slavii přitížilo znovu. Pohlednou kombinaci s rychlými přihrávkami zakončil Josef Straka a Lukáš Dusík se trochu překvapivě odporoučel z branky, ačkoliv ani za jednu branku, kterou obdržel, nemohl.

Třebíč se rozhodně nevzdávala. Ve 12. minutě si domácí svoji aktivitou vybojovali dvojnásobnou přesilovku. Erat nejprve trefil tyč. Ujala se až dorážka Lukáše Havla, který se zorientoval v brankovišti a překonal ležícího gólmana.

Když v 15. minutě krásně trefil růžek branky Jan Wasserbauer, bylo všude krom sektoru hostí veselo. Třebíč naprosto po právu srovnala. A nadále se hnala dopředu.

Útočnou snahu Třebíče zabrzdil až faul Přibyla, hráči v červeném se museli bránit. Znovu se ukázalo, jak jsou přesilové hry klíčové, protože Budějovičtí zásluhou Dušana Žovince těsně před přestávkou znovu odskočili.

I úvod prostřední třetiny přinesl branku. Lukáš Havel vybojoval kotouč v útočném pásmu, připravil si dobrou pozici pro zakončení a střelou mezi betony srovnal skóre.

V prostřední třetině byli domácí jasně lepší. Šance Rašky, který jel sám na bránu a v poslední chvíli o kotouč přišel a Beneš v závěru třetiny neproměnil svoji šanci v branku, když byl v dobrém postavení před brankou. Další branku pak nepřidal ani Havel, na kterého zívala odkrytá klec. Rozhodovat tak měla poslední perioda.

V poslední třetině už hlavní rozhodčí nevylučoval. Ačkoliv jsme viděli mnoho zákroků hrubě za hranicí. Domácí se tlačili dopředu, ale bylo vidět, že už toho mají plné nohy.

Rozhodla tak jedna chyba a tu vyrobili domácí, když v 54. minutě neodehráli kotouč do středního pásma, ten zachytil na modré čáře Jakub Suchánek a rozhodl.

V závěru rozhodčí náhle vylučovali a to hned dva domácí hráče naráz, čímž prakticky znemožnil domácím skóre zápasu srovnat. Horáci se však projevili jako bojovníci a zaslouženě jim aplaudovalo celé domácí hlediště.

Tiskovka po SF4 Třebíč - Č Budějovice 3:4

Jiří Mička - Třebíč: Začali jsme špatně. Dvakrát jsme nabídli přečíslení a Motor vedl 0:2. Pak jsme to stáhli na 2:2. Pak jsme udělali věc, kterou jsme si ráno ukazovali na videu a kterou nesmíme udělat, Motor znovu vedl. Druhou část jsme hráli parádně a ve třetí části bylo jasné, že kdo udělá chybu, tak to odskáče. My jsme dostali čtvrtý gól a zápas dopadl dobře pro Motor. Kluci zaslouží dík. Dřeli a makali.

Radek Bělohlav - České Budějovice: Věděli jsme, že to bude pro soupeře těžké. Rozhodovalo se o mečbolu. Do zápasu jsme vstoupili dobře, pak jsme soupeře naivním faulem vrátili do hry a od té doby to byl vyrovnaný zápas. Druhá třetina patřila soupeři, měli jsme štěstí, že jsme to zvládli. Třetí třetinu jsme kontrolovali a rozhodli jsme, jsme za to rádi.