TRE - BER 3:1 - O svém vítězství rozhodla Třebíč v poslední třetině

T ř e b í č - Na domácím ledě se tentokrát Horácká Slavia utkala s celkem HC Berounští Medvědi. Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně a diváci se tak dočkali gólu až v první minutě druhé třetiny, kdy se Beroun dostal do vedení. Domácí se snažili vyrovnat, ale štěstí se na ně usmálo až v třiačtyřicáté minutě, kdy průběžný stav srovnal na 1:1 Lubor Dibelka. Hned dvě minuty poté se domácí radovali znovu, puk za záda gólmana hostů protlačil Vilém Burian. Konečnou podobu udělil výsledku ve dvaapadesáté minutě svým druhým gólem Dibelka. Hostům nepomohla ani závěrečná power-play a domácí tak zvítězili 3:1.

20.kolo, sobota 10.11.2007
3:10:0, 0:1, 3:0
BER BER
Branky a nahrávky: 21. Slížek (Vlček Ladislav, Jankových Vítězslav) - 43. Dibelka Lubor (Hrbáček Marcel, Zahradník Petr), 45. Burian Vilém (Matušík Jakub, Sláma Bořek), 52. Dibelka Lubor (Nahodil Lukáš, Sláma Bořek). Rozhodčí: Vladimír Pešina - Martin Kreuzer, David Polonyi. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1250. Střely na branku: 27:39. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Nedvídek Michal - Bulička, Hrbáček, Kaláb, Kolafa, Sláma B., Sláma L. - Burian V., Dibelka, Dolníček, Čech, Látal, Matušík, Nahodil, Oliverius, Přibyl, Zahradník.
Medvědi Beroun 1933: Novák - Besser, Braniš, Hřman M. Jankových, Jelínek, Kupec, Kameš, Křesťan, Nedorost, Novotný, Pavel, Polák, Slížek, Straka, Tvrzník, Vlček, Wagenhoffer, Šinágl, Šmach.

Úvodní minuty, zápasu byly pro oko hokejového diváka nezajímavé. Konec tomu mohla udělat 8 minuta, kdy se domácím naskytla početní výhoda čtyři na tři. Horácká Slavia začala okamžitě vysílat střelecké pokusy na hostujícího gólmana, leč marně. Novák za svá záda nepustil jedinou střelu. Domácí tedy početní výhodu nevyužili. Ve 13. minutě se ke slovu dostala také Berounská pětka, která pořádně motala hlavy domácím hráčům. Vrcholem hostujícího útočného snažení bylo uvolnění Novotného, který se ocitl osamocený před Nedvídkem, který musel proti jeho pokusu vytáhnout jeden ze svých lepších zásahů. Na konci 17. minuty se dokázal probít do útočného pásma Nahodil. Střela, kterou ze své hokejky vyslal byla zablokována hostujícím obráncem. V 19. minutě zase vyprášil betony hostujícímu brankáři Milan Přibyl. A úvodní třetinu uzavřela v poslední minutě berounská dvojice Slížek, Polák, která najížděla do přečíslení dva na jednoho, které opět s přehledem likvidoval Nedvídek.

Také do druhé třetiny nastoupila Horácká Slavia se špatně předvedenou hrou. Toho dokázal již v čase 20:41 využít Ladislav Slížek, který svou tvrdou a dobře umístěnou střelou nedal Nedvídkovi žádnou šanci. Ve 24. minutě mohl Beroun díky přesilovce navýšit skóre. Menší trest za držení si jel odpykat Nahodil. V oslabení dokázal ujet domácí Matušík, který nabídl kotouč mezi kruhy Oliveriusovi. Hostující Novák opět na svém místě. Ve 27. minutě při hře čtyři na čtyři se uvolnil přes obránce Martin Čech, jeho pokus opět chytil do své rukavice hostující Novák. Ve 34. minutě se do gólové šance dostal hostující Křesťan, který měl na svůj střelecký pokus hodně času, přesto se jeho střela mezi tři tyče domácí klece nevešla. Hosté po nedobrém výkonu Horácké Slavie vyhráli prostřední třetinu 0:1.

Ve 43. minutě nastal převrat v zápase, když se po vybojovaném kotouči domácího kapitána trefil Lubor Dibelka. Horácká Slavia náhle zapnula své motory naplno a z hokeje odpovídajícímu nižším soutěžím bylo ze strany domácích vidět konečně trochu bojovnosti a nasazení, která domácím doposud chyběla. Svědčí o tom i 45. minuta. Nahození Jakuba Matušíka usměrnil do branky Vilém Burian. Třebíčský zimní stadion byl na nohou. Hráči Horácké Slavie byli za zlepšení do třetice odměněni. V 52. minutě definitivně dorazil Berounské Medvědy druhou brankou v zápase Lubor Dibelka, který dostal přesnou přihrávku od Nahodila a u levé tyčky bez problému skóroval. Ovšem Třebíč ještě neměla vyhráno, což připomnělo domácím několika ostrými střelami duo hostujících útočníků. Třebíčskou klec však hájil skvěle chytající Nedvídek. V 58. minutě naštěstí pro hosty nezpracoval v dobré pozici Oliverius. V posledních vteřinách hráli hosté bez brankáře, ale snížit se jim už nepodařilo. Třebíč tak po stoprocentním zlepšení ve třetí třetině zvítězila 3:1.

Lubor Dibelka po utkání Třebíč - Beroun 3:1

Michal Nedvídek po utkání Třebíč - Beroun 3:1

Tisková konference po utkání Třebíč - Beroun 3:1

Vladimír Bednář (Berounští Medvědi): „Mě se bude hovořit těžko, protože si myslím, že dvě třetiny jsme byli lepším mužstvem, a to hlavně střelecky. Bohužel šance, které nám domácí nabídli jsme nevyužili, pak pro nás začala špatně třetí třetina, dostali jsme laciný gól, udělali jsme chyby a soupeř toho dokázal využít. Musím tedy domácím jedině blahopřát. Náš výkon byl i na začátku třetí třetiny stejný, jako v prvních dvou, ale udělá se chybička, padne tam gól a pak jste dole. Bohužel jsme nedokázali dýl udržet stav 1:1, dostali jsme na 2:1 a pak už to bylo těžké.“

Roman Mejzlík (HS Třebíč): „My jsme chtěli hlavně dobře odehrát první třetinu,protože ty se nám v posledních zápasech nedařily, takže se stavem 0:0 po první třetině jsme byli spokojeni, i když soupeř byl lepší. Ve druhé třetině jsme dostali rychlý gól, který nás srazil ještě víc dolů, než jsme po těch třech porážkách byli. O druhé přestávce jsme si řekli, že je před námi dvacet minut, které mohou o mnohém rozhodnout, hráči se k tomu postavili dobře a i díky velkému štěstí jsme to utkání dotáhli do vítězného konce, takže hráčům patří za výkon ve třetí třetině poděkování. O druhé třetině jsme v šatně trošku zvedli hlas, bylo před námi dvacet minut, které měli rozhodnout o budoucnosti některých hráčů a oni si to vzali k srdci, i když jak říkám s velkým štěstím, protože soupeř měl velké šance i za stavu 2:1 a 3:1, takže štěstí se k nám dnes přiklonilo. Dnešní vítězství nám myslím pomůže po psychické stránce. Potřebujeme aby hráči byli zdravotně v pořádku, protože v některých krizových situacích točíme jen pár beků a zdají se hodně unavení. Hlavně Tomáš Kolafa, který měl virózu a to utkání pro něj bylo hodně náročné. Ti hráči však mají naši důvěru, a když se nezlepší hra, i když i ta by se mohla po dnešním výsledku zlepšit, tak věříme v lepší výsledky. Čeká nás Vrchlabí, což je těžký soupeř. Minulý týden jsme posadili Lubora Dibelku, aby si trošku uvědomil proč tady je a co od něj chceme, ale ona už na něj lezla ta viróza, dnes jsme nevěděli jestli bude schopen nastoupit, ale nakonec jsme se vrátili k osvědčené sestavě, se kterou jsme udělali tu vítěznou šňůru a dneska nám to přineslo úspěch.“