TRE - BER 3:4 pp - Třebíč má opět bod, remízu vystřelil Přibyl

T ř e b í č - V první třetině nebyl k vidění příliš pohledný hokej, šance na obou stranách byly spíše upracované. Beroun prakticky z první pořádné střely šel do vedení. Domacím se podařilo vyrovnat z hole Ondřeje Havlíčka. Na konci stejné dvacetiminutovky však hosté opět vedli. Podobný scénář se opakoval i ve třetině následující. Havlíček vyrovnal, a následně Beroun z jediné vlastní přesilovky vstřelil rozdílový gól. Ve třetím dějství šli domácí za vyrovnáním, jenže hosté účelně bránili. Když už vypadalo, že si hosté odvezou všechny body, vystřelil Milan Přibyl a srovnal. A šlo se, jak je v Třebíči letos tradicí, do prodloužení. V něm trefil hostům bonusový bod obránce Barák.

30.kolo, středa 7.12.2011
3:4p1:2, 1:1, 1:0 - 0:1
BER BER
Branky a nahrávky: 9. Havlíček (Dolníček, Čech M.), 25. Havlíček (Ostřížek), 58. Přibyl M. (Ostřížek) - 7. Přibyl Dan. (Pavel, Rubeš), 18. Přibyl Dan. (Nedvěd), 35. Pavel (Sobotka D., Nedvěd), 62. Barák (Jaškin, Žalčík). Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1040. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Kadela R., Valenta, Sobotka M., Dietz, Sláma - Havlíček, Dolníček, Čech M. - Havel, Ostřížek, Burian - Vondráček, Dočekal, Vítek - Heřman, Fořt, Přibyl M. - Stejskal.
Medvědi Beroun 1933: Furch - Jebavý, Veselý, Hertl, Špelda, Nedvěd, Sobotka D., Soldán, Barák - Hašek, Švagrovský, Stromko - Jaškin, Žalčík, Doležal - Přibyl D., Rubeš, Pavel - Jonáš, Milfait, Vlček.

Utkání začalo vlažně a tak pomoct Horákům mohla přesilová hra ze třetí minuty. Tam se jim však příliš nevyvedla a první vážnější zákrok Furcha pravým betonem byl již při rovnovážném stavu v šesté minutě po střele Slámy. Takřka vzápětí se v mezikruží před Hrubcem ocitl zcela osamocen hostující Daniel Přibyl a střelou nad betonem domácího gólmana otevřel skóre zápasu, 0:1.

Inkasovaná branka domácí probudila a v deváté minutě bylo vyrovnáno. David Dolníček vybojoval puk, vyměnil si ho s Martinem Čechem a pak podél obránce přihrál zcela volnému Ondřeji Havlíčkovi, který usměrnil kotouč za Furchova záda, 1:1.

Po řadě nepřesností na obou stranách o sobě dali opět vědět domácí. Po kombinaci celého druhého útoku v šestnácté minutě se na modré čáře ke kotouči dostal Havel, křižně přihrál Burianovi, ten vrátil opět přes celé pásmo Ostřížkovi, jehož střela nenalezla prostor mezi třemi tyčemi. O minutu později poslal varování domácí obraně Jaškin, Hrubec tentokrát odolal.

V osmnácté minutě se hosté podruhé dostali do vedení. Nedvěd se ve vlastním obranném pásmu dostal ke kotouči, projel přes celé střední pásmo. V situaci 3 na 2 zvolil střelu od modré čáry, kterou Hrubec vyrazil přímo před sebe a pro najíždějícího Daniela Přibyla nebyl problém skórovat do odkryté části branky. Jeho druhá branka v zápase znamenala vedení Berouna 1:2.

To však hostům nestačilo a půl minuty před úvodní sirénou v tom měl opět prsty Přibyl. Z domácího obránce udělal statistu, Hrubec už se však oklamat nedal a vybrusil Přibyla ze střelecké pozice.

Druhou periodu začali domácí aktivně a ve dvacáté třetí minutě nechali vyniknout Furcha, který nadvakrát vleže zlikvidoval všechny střelecké pokusy druhého útoku Slávistů. O dvě minuty později se začínalo od začátku. Ostřížek ukořistil kotouč před vlastní brankou, v útočném pásmu kotouč zasekl a předložil jej najetému Ondřeji Havlíčkovi, který udělal Furchovi blafák a zakončil i podruhé přesně, 2:2.

V polovině zápasu měli domácí více jak půlminuty výhodu dvou mužů v poli. Vytvořili si tlak před brankou Furcha, několikrát si vyměnili přihrávky, vedení na svoji stranu však překlopit nedokázali. Ve třicáté čtvrté minutě dostali možnost hrát svoji jedinou přesilovou hru v utkání i Středočeši a dokázali ji využít. Puk putoval po ose Nedvěd - D.Sobotka - Michal Pavel, který usměrnil kotouč za Hrubcova záda, 2:3. Hosté si do druhé přestávky vytvořili několik slibných šancí, které domácí se štěstím a výrazným přispěním Hrubce již přestáli.

Běžela čtyřicátá čtvrtá minuta, když to v ochozech zahučelo. Přesná a tvrdá střela Baráka od modré čáry se od brankové konstrukce odrazila do ochranné sítě! Domácí jednička v brankovišti si musela následně poradit s průnikem Jaškina v minutě čtyřicáté páté a individuální akcí Haška pět minut poté.

Snaha domácích byla s přibývajícím časem kostrbatá a na hokejky se lepila i nervozita a smůla. Stejskal, který zasáhl do hry v poslední třetině, vybojoval kotouč pro Dočekala, jeho pak i Dietzova střela šla mimo branku.

Tento večer patřil střelcům, s nášivkou na dresech jménem Přibyl. Ostřížek se dostal na červené čáře ke kotouči a poslal jej na volného Milana Přibyla. Ten si kotouč potáhl a ještě ve střední třetině vystřelil jedovku na Furcha, který si puk vyrážečkou srazil do branky, 3:3. To do konce základní hrací doby chyběly rovné dvě minuty, ty však vítěze neurčily.

A tak, již v Třebíči tradičně, přišlo na řadu pětiminutové prodloužení. V něm se nejprve neujaly dvě slibné šance druhého útoku Horáků, když rozhodnutí vzal na svoji hůl Jindřich Barák. Martin Sobotka prohrál souboj u hrazení. Jaškin získal kotouč, přes obránce jej nahrál na kruh zmíněnému Barákovi, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Hrubce.

Prémiový bod za vítězství 3:4 v prodloužení si tedy odvážejí hráči Berounských Medvědů, Horáci tak více jak měsíc čekají na další vítězství v základní hrací době.

Ondřej Havlíček po utkání Třebíč - Beroun 3:4pp

Tiskovka po utkání Třebíč - Beroun 3:4pp

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: „Já si myslím, že za dnešní výkon je pro nás bod maximum. Nehráli jsme dobře. Chyběl tam týmový duch a soupeř výborně bránil, byl důraznější, šel víc do brány. Myslím si, že si ty dva body zasloužil.“

Jiří Doležal – Berounští medvědi: „My si odvážíme dva body, já jsem spokojený. Tak jak jsem byl kritický k mužstvu v tom posledním zápase doma, tak dneska je musím pochválit, protože jsme předvedli lepší výkon. Zodpovědnější. Tím, že jsme v tom zápase dvakrát vedli, tak si myslím, že jsme jako by kontrolovali to utkání. Ale domácí podle mě lacinou brankou vyrovnali. A tím jsme přišli o ten další bod.“