TRE - FRM 2:0 - Třebíčští zaznamenali dvanáctou domácí výhru v řadě, Frýdek porazili s čistým kontem

T ř e b í č - Třebíč ve středečním zápase přivítala na domácím ledě Frýdek-Místek, který je momentálně na devátém místě. V souboji o příčky zaručující play-off uspěli domácí. Nejprve otevřel skóre Karel Nedbal, poté přidal druhou branku Horáků Tomáš Havránek. Fantastický výkon předvedl Lukáš Dostál, který zastavil hned 29 střel soupeře. Třebíč se touto výhrou přiblížila šesté Slavii Praha, která prohrála na ledě Litoměřic.

38.kolo, středa 10.1.2018
2:01:0, 0:0, 1:0
FRM FRM
Branky a nahrávky: 8. Nedbal (Erat, Dolníček), 53. T. Havránek (Erat, Dolníček). Rozhodčí: Skopal, Dědek – Reich, Zídek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1147. Střely na branku: 20:29. Průběh utkání: 2:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Nedbal, D. Mikyska, Hort, Čejka, Kaláb, Půža, Jiří Wasserbauer – P. Kratochvíl, Dolníček, Erat – T. Havránek, Mlynář, Kusko – Kristl, Jan Wasserbauer, D. Horký – Paták, Süss, Gajarský.
HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Bartko, Zahradníček, Haman, Piegl, Matyáš, D. Stránský – Štumpf, Bajtek, J. Kalus – Kvasnica, Mikulík, Kofroň – Franek, Przybyla, Kafka – Kaukič, Peterek.

Na Frýdek- Místek umí hráči Horácké Slavie zahrát a potvrdit to měli dnes na domácím ledě. Start p>zápasu byl pro domácí nadějný, neboť hned na začátku 2. minuty měli první početní výhodu. Nic podstatného se však nestalo, Rysi se celkem v pohodě ubránili.

V 7. minutě se musel mít na pozoru domácí brankář Dostál, který čelil Mikulíkově střele nad vyrážečku po dobrém uvolnění přes domácího obránce.

O minutu a půl později se z takové nenápadné akce zrodila první branka a měla ji na svědomí domácí šestadvacítka. Obránce Karel Nedbal nám již několikrát předvedl, že má dobrou střelu, a tentokráte se prosadil z pravého kruhu přesnou střelou po kombinaci Erata s Dolníčkem.

Do konce úvodní části jsme sledovali spíše průměrnou podívanou s občasným pokusem ohrozit brankáře. Za zmínku stojí snad střela Bartka z 19. minuty, kdy svým projektilem orazítkoval pravou tyč Dostálovy branky.

Úvod prostřední periody vyšel lépe Horácké Slavii, jenže Paták se v přečíslení společně s Nedbalem rozhodl zakončit sám a Danečka nepřekonal a chvíli poté se zase přes obránce do brejku protlačil Mlynář, ale ani on v těžké pozici bekhendovým pokusem druhou branku Třebíče neslavil.

Ve 27. minutě se naopak na Dostála hnal frýdecký Franek, ale skvělý obranný zákrok dlouhána Horta zmařil jakýkoliv střelecký pokus.

Rozhodnutí zápasu měli borci Horácké Slavie na svých hokejkách ve 39. minutě, kdy se Frýdek- Místek dopustil dvou souběžných faulů, za které čekala hosty v červeném hra ve třech.

Dvojnásobnou přesilovku ale Třebíčští, lidově řečeno, doslova zadrbali a vyústěním zmaru bylo ještě vyloučení domácího Kratochvíla. Snad jedinou střelu v přesilovce vyprodukoval obránce Kaláb, střela z jeho hole však mířila značně vedle levé tyče.

Napravit neúspěch ze závěru třetiny mohl Wasserbauer, který svedl sprinterský souboj s brankářem Dnečkem, který se pro kotouč vydal až na hranici kruhů. Brankář hostí kotouč minul, Wasserbauer měl před sebou odkrytou klec, ve snaze vylepšit si pozici, najížděl s kotoučem blíže k brance. Nejlepší moment ke střele ale promeškal a radost domácích fandů nebyla ani z téhle tutovky!

Uklidnit domácí borce se povedlo až v 53. minutě, kdy v početní výhodě, překonal brankáře z bezprostřední blízkosti, po střílené přihrávce od Erata, Tomáš Havránek.

V závěrečných minutách patří smeknout brankáři Třebíče Lukášovi Dostálovi. Ten vytáhl několik skvělých zákroků a vítězství tak dnes lze připsat hlavně jemu. V posledních vteřinách se ještě pokoušeli hosté, jmenovitě Kalus, překazit mladému gólmanovi Horácké Slavie, čisté konto, ale nakonec se nepovedlo ani to! Horácká Slavia si tak připsala dvanáctou domácí výhru v řadě, a i když to bylo dnes spíše vydřené, tři body se rozhodně počítají.

Tiskovka po utkání Třebíč - Frýdek - Místek 2:0

Martin Sobotka - Třebíč: Utkání bylo vyrovnané, nás čekal těžký soupeř, mají tam šikovné kluky. Já musím dnes kvitovat výkon Lukáše Dostála, díky kterému jsme získali tři body. Dali jsme gól, chtěli jsme hrát aktivně a branky přidat. To se povedlo až v poslední třetině. Mrzí mě ta přesilovka pět na tři, kdy jsme místo branky zbytečně faulovali a ještě darovali přesilovku soupeřovi. Zaplať pánbůh za tři body. Někdy jsou cennější, než když vyhrajete vysokým rozdílem.

Jiří Juřík - Frýdek-Místek: Vyrovnané utkání se smutným koncem pro nás. Myslím, že celým zápasem se táhla taková naše nemohoucnost překonat domácího gólmana, který předvedl fantastický výkon, a my jsme měli koncovku žalostnou.