TRE - HBR 5:1 - Bravo Třebíč! Rebelové odjíždí s "pětkou", řádil Vilém Burian

T ř e b í č - Skvělý Marek Čiliak a výtečný Vilém Burian! Tak lze stručně charakterizovat zápas 22. kola mezi domácí Horáckou Slavií a Rebelem Havlíčkův Brod. Domácím se podařil vstup do zápasu, když střelec večera, Vilém Burian, načal skóre v páté a osmé minutě. Na začátku druhého dějství hosté srovnali hru, ale poté opět úřadovala domácí "61". Na snížení Endála z 57. minuty reagovali domácí hned dvakrát, když (kdo jiný než) Burian a vzápětí Vondráček dokončili načaté dílo a slavisté tak mohou slavit zasloužené vítězství v poměru 5:1.

22.kolo, středa 14.11.2012
5:12:0, 1:0, 2:1
HBR HBR
Branky a nahrávky: 5. Burian (Rangl, Dolníček), 8. Burian (Káňa), 36. Burian (Káňa, Malena), 59. Burian (Káňa, Dolníček), 60. Vondráček (Kaut, Fořt) - 57. Endál (Micka, Vondráček). Rozhodčí: Jeřábek, Čech - Klein, Lukš. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1540. Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Rangl, Malena, Zdráhal, Bilčík, Sláma, Dlapa, Moučka, Čejka - Káňa, Dolníček, Burian - Čuřík, Nahodil, Šlahař - Vondráček, Kaut, Fořt - Přibyl, Kadela E., Křivohlávek.
BK Havlíčkův Brod: Dolejš - Pavlík, Protivný, Soldán, Ostrčil, Morava, Novotný, Blažek, Jelínek - Endál, Micka, Ondráček - Rytnauer, Meidl, Vondráček - Fiedler, Štěpánek, Musil - Stehlík, Knotek.

Aktivněji vstoupili do utkání domácí, brzy byl ale vyloučen Kaut a obraz hry se mohl změnit, Rebelové ale ani jednou nevystřelili. Přesto mohl skórovat v páté minutě Knotek, Čiliak byl ale připraven a Malena odpálil odražený kotouč do bezpečí. A pro domácí bylo ještě lépe, z protiútoku se prosadil střelou z pravého kruhu Vilém Burian. Už v čase 7:54 se opět měnilo brankové skóre. Tvrdě vypálil Dolníček a důrazem na brankovišti se propracoval k druhé brance opět Burian, když našel kotouč vyražený Dolejšem.

Havlíčkobrodský brankář se musel i nadále činit. Poradil si s ranami Šlahaře i Dolníčka. Nebezpečné bylo také nahození Maleny. Třebíči se naskytla poté výhoda o dva hráče v poli, v nabídnuté přesilové hře byla ale de facto bezzubá. Až s koncem třetiny musel Dolejš zasahovat po střele Dolníčka.

Do druhého dějství nastoupili hosté jako vyměnění, vytvářeli si jednu šanci za druhou, ke gólu to ovšem nevedlo. Na Čiliakovi ztroskotali především Soldán i Štěpánek. Dolejše ohrozili postupně Nahodil, Vondráček a Káňa. Mnoho nechybělo po ráně Čuříka, se střelou Čejky si Dolejš poradil. Velmi nebezpečně tečoval aktivní Vondráček. Třetí branku Horácké Slavie přidal v tento večer produktivní Vilém Burian, když vystřelil z mezikruží nad vyrážečku havlíčkobrodského brankáře. Třebíčský forvard tak zkompletoval v čase 35:26 svůj hattrick. Čiliaka nedokázaly kotouče z hokejek Rebelů pořádně ohrozit.

Na začátku třetí periody si nepřišel na Čiliaka Endál, mířil jen do lapačky třebíčského brankáře. Dolejš si poradil se střelou Čuříka z mezikruží. Od modré čáry skóre nezměnili Protivný, ani Bilčík na straně druhé. Přesně nemířil Kaut. Rebelové ostřelovali Čiliaka při přesilové hře po vyloučení Vondráčka, marně. I v dalších minutách pak hosté dobývali třebíčskou branku, nedokázali ale obelstít třebíčský obranný val v čele s bezchybným Čiliakem. Prosadil se až Endál z mezikruží v čase 56:20, korigoval tak pro hosty velmi nepříznivý stav. Gól na hokejce měl pak Fořt, nebyl mu ale souzen střelecký úspěch.

Přesto se skóre ještě výrazně posunulo. Vilém Burian předvedl excelentní blafák a svou čtvrtou brankou v utkání zvýšil na 4:1. Jednatřicet vteřin před závěrečnou sirénou přidal pátý gól domácích po akci celého útoku Vondráček.

Tiskovka po utkání Třebíč - Havl. Brod 5:1

Vilém Burian po utkání Třebíč - Havl. Brod 5:1

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Na zápas jsme se poctivě připravovali, nedbali jsme na řeči o tom, že Brod je v krizi. První třetina byla vyrovnaná, dali jsme ale první důležitý gól a druhý jsme přidali po důrazu. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a být trpěliví. Ani ve druhé třetině neměl nikdo výraznou převahu, spíš si myslím, že jsme v obranné fázi dobře přistupovali k útočícím hráčům, rvali jsme se v osobních soubojích, padali jsme do střel a tím jsme Brodu hru hodně znepříjemnili. Mají hráče, kteří, když dostanou prostor, tak jsou schopni kombinačně získat převahu. Dali jsme gól na 3:0 a Brod pak hrál vabank a myslím, že i na dvě své nejlepší lajny. Přesto si nemyslím, že by hosté měli nějakou velkou převahu. Jednou jsme byli nedůslední a soupeř to okamžitě potrestal, my jsme pak v závěru využili brejky, protože soupeř už hrál vyloženě jen do útoku a upravili jsme na 5:1. Jsem spokojený s nasazením, s bojovností i disciplínou, protože jsme neměli moc vyloučených a to byl klíč k úspěchu. Vilém Burian měl hodně šancí i v jiných zápasech, ale dnes mu to tam napadalo, byla to ovšem práce celé pětky a já jsme za to rád a věřím, že Vildu to střelecky vzbudí. Kabinu jsem pro vítězství motivoval svačinkou, která hráčům minule moc chutnala, možná i proto dnes tak dřeli, aby dostali další.

Jiří Rech – HC Rebel Havlíčkův Brod: Zápas jsme nezačali vůbec špatně, prvních pět minut jsme hráli dobře, ale od prvního gólu jsme hráli příliš pasivně. Po první třetině jsem trošku zvýšil hlas, nicméně jsme ji opět prohráli 1:0. Bohužel pro nás se hokej hraje na výsledky a ne na předvedenou hru, která z naší strany vypadá jako krasobruslení. My nemáme důraz, nejdeme do brány, na rozdíl od hráčů Třebíče, kteří nám tam druhý gól doslova dotlačili. My jsme měli stejnou příležitost, ale puk do brány nedáme, protože obránce nás odstrčil. Myslím si, že domácí vyhráli zaslouženě, víc za tím šli a bylo u nich vidět větší srdíčko. Zranění hráči nám samozřejmě chybí, ale jsou tam další, kteří by je měli nahradit, ale zatím mě z nich nikdo nezaujal.