TRE-KAD 0:2 – Střelecká nemohoucnost poslala Třebíč na samý konec tabulky

T ř e b í č – Horácká Slavia na posledním místě tabulky. Tato v minulosti tak nepravděpodobná možnost se vyplnila letos, po devátém kole 1. ligy, v němž třebíčský celek přivítal tým z Kadaně. Trápící se domácí hráči nedokázali vstřelit branku ani při těch nejvyloženějších příležitostech, a tak Severočechům stačily dvě trefy, aby si z Vysočiny odvezli plný bodový zisk a svého soupeře poslali na samé dno soutěže.

9.kolo, sobota 2.10.2004
0:20:1, 0:1, 0:0
KAD KAD
Branky a nahrávky: 15. Hlusička (Postl, J. Polák), 28. Žák (Jabrocký). Vyloučení: 5:4, navíc Postl (KAD) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:21. Diváků: 490. Rozhodčí: Dvořák - Kreuzer, Polonyi.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Kališ, Horák, Hrbáček, Svačina, Kučný, Duben, Sedláček - Holý, Žiška, Fišer - Beroun, Oliva, Topol - Lazorišák, Škoda, Říha - Caha, Čech, Wolf.
SK Kadaň: Jež - Klaus, Staněk, Štelcich, Hlavatý, Kivoň, Vobořil, Špelda - Stavenský, Kuchler, Polanský - Polák, Hlusička, Kajer - Žák, Jabrodský, Postl - Tvrdek, Polák M., Kreuzman.

TRE-KAD

Lukáš Špelda zastavuje Roberta Holého.

Domácí do utkání skočili rovnýma nohama a Kadaň zpočátku zatlačili do jejího obranného pásma. Jenže již v té době se projevila jejich neschopnost vstřelit branku. Nejvíce se musel za hlavu chytat Fišer v 7. minutě, když půl metru před gólmanem Ježem, nedokázal puk poslat za jeho záda. Chvíli poté se neprosadil ani Wolf, jehož únik v hodině dvanácté zastavili hostující obránci, ani Žiška, který zpoza bránících hráčů netrefil Ježovu svatyni podle svých představ. Pak se už osmělili i hosté. Tvrdkova střela nejprve prolétla těsně kolem Luňákovy klece, za okamžik nato však Hlusička přesně zamířil k levé tyči třebíčské branky – 0:1. Vzápětí mohl kontrovat Oliva, jeho pokus ale kadaňskou klec těsně minul. V 18. minutě při přesilovce spálila obrovské šance Žiškova řada, když ani jeden z útočících hráčů nedokázal přehodit ležícího Ježe.

Podobně se při přesilovce vedlo i Kadaňským, kteří ve 24. minutě nemohli nalézt recept proti Luňákovi. Severočeši však zvlhlý střelný prach usušili během pěti minut. Jabrocký se Žákem si řádně smlsli na třebíčské obraně a druhý jmenovaný zakončil do prakticky odkryté branky – 0:2. V 31. minutě se ke zcela volnému puku dostal Martin Čech, ale také on si na bezchybném Ježovi vylámal zuby. Dvě minuty nato se na výlet přes celé hřiště vydali Postl s Tvrdkem, Luňák jejich pokus ale dokázal zlikvidovat. O chvíli později se podobně předvedl i Jež na druhé straně, když si se stoickým klidem poradil s Wolfovou střelou z mezikruží. Třebíčští svoji smůlu neprotrhli ani minutu před druhou sirénou, kdy Kučný se Škodou nedokázali zakončit v situaci dva na jednoho. Škoda se neprosadil ani minutu poté, když jeho brejk skončil na Ježových betonech.

TRE-KAD2

Petr Jež byl opravdu bezchybný. Právě na něm ztroskotal Miloslav Topol.

Ihned po začátku třetí třetiny na Luňáka dorážel Polanský a vzápětí i Jaroslav Polák, jehož únik zastavil Hrbáček až za cenu faulu. Střelecká impotence neopouštěla Třebíčské ani v poslední části hry, své by o tom mohl říct Topol, jehož brejk Jež opět úspěšně vykryl. Na druhé straně se pro změnu nedokázala prosadit Kuchlerova řada, která ve 47. minutě měla na hokejkách třetí branku svého týmu. Třebíčským se nevedlo ani v početní výhodě – jak Stavenského vyloučení ve 53. minutě, tak i Luňákovo odvolání z branky necelé dvě minuty před koncem úspěch nepřinesly. Naopak právě pokus hrát power-play se Horácké Slavii málem vymstil, třebíčští hráči se nedokázali usadit v útočném pásmu a mohli mluvit o štěstí, že se Kadani nepodařilo puk poslat do prázdné klece. Osmou prohru z devíti utkání neunesli diváci, kteří třebíčské hráči do šaten vyprovodili hlasitým pískotem.

TRE-KOP2

Miroslav Novák (asistent trenéra SK Kadaň): "Čekali jsme těžký zápas, což se potvrdilo. Naše hra dnes nebyla taková, jakou jsme si představovali. Musím ale hráče pochválit za bojovnost. Zvláště musím vyzdvihnout brankáře Ježe, který chytil spoustu velkých šancí soupeře. Třebíč podala výborný výkon, bylo na ní ale vidět, že se nachází na dně tabulky a že si nevěří."

Kamil Konečný (trenér SK HS Třebíč): "Musím potvrdit to, co zde bylo řečeno. Nemůžu našim hráčům upřít snahu zejména v první třetině, kdy jsme měli trochu i smůlu. Ale bohužel, to zakončení se projevuje čím dál tím víc. Hráči si skutečně nevěří, předpokládal jsem, a koneckonců i v kabině byla před utkáním taková atmosféra, že po zápase v Budějovicích, kde jsme podali skutečně herně velice kvalitní výkon, se dneska bodově už konečně chytíme. Bohužel, zase jsme inkasovali jako první, byť jsme předtím měli, nechci říct vyložené, ale rozhodně velice dobré střelecké situace. S přibývajícím časem, kdy jsme dostali druhou, trochu nešťastnou branku, jsme začali kupit i chyby. Pokud nějaká šance přišla, pak jsme se jí lekli a v podstatě ji zahodili. Je jasné, že ten výsledek je nepříznivý a bez vstřelených branek těžko můžeme pomýšlet na bodový zisk."